bugün

Sokakta dolu var al birini götür. Bizim kapıda gri var yeni doğum yaptı ben geçerken çipil çipil bakıyorlar birini veririz.
(bkz: hadi gülümse)
Derdini sikeyim. Sokaklar kediden geçilmiyor, çok istiyorsan al bir tanesini senin de kedin olsun. Bu kadar ajitasyona ne gerek var?
ağlama la bebe.
benim de yoktu.birkaç hafta önce sokaktan bir yavru kedi sahiplendim.şimdi evde dört dönüyor.yorulunca yanıma gelip uzanıyor sevimli şey.
Artık varrr uleyyyn!

görsel

Not: "satın alma sahiplen" diyengillerden değilim fakat sokaklar sahiplenilmeyi bekleyen binlerce yavru kedi ile dolu. Hepsi de birbirinden sevimli. Daha önce kedi besleme fikri hiç aklımda yokken bir an da bu kediyi sahiplendim.

Biraz önce sokakta Bizim oğlanı gezdiriyordum. Oğlumu görünce arabanın altına girdi. Arabanın altına eğildiğimde Korkudan sinmişti. Ön patilerinden tutup çektim. Maksadım biraz sevmekti ama kadere bakın ki, kaçacak diye yere bile bırakamadığım kedi,
karnını doyurmak için dükkana gittiğimizde çoktan bizden biri olmuştu.

inşallah herkes bir vesile ile bir kedicik sahibi olur.
görsel
bu güzel şarkıdaki anlayamadıım nokta. birisi aydınlatırsa sevinirim.
Boşver kediyi Suriyeli lazım mı?
bende 6 tane var vereyim birini de hem sen sevaba gir hem ben.
ne keseceğim ben kurban bayramında falan filan..
yok işte amk, yok lan yokk !.. kedim bile yok ya düşün artık durumu. bir insanın kedisi bile yoksa nasıl birşey yani bu ?

sadece şişelerim var, boş kutularım var, sigara sarma makinam var. ama kedim yok !..

o bu değilde, lan bir kedim bile yok be..
(bkz: takvim yapraklarının üstüne toplu iğne sokmak)

Not:attığım bkz.nin alakaya maydanoz olduğu biliyorum taam mı..
yalnızlıkla ilgili çaresizliğin taban yaptığını anlatan ifadedir. içerisinde bolca acı barındırır.
bu şarkıyı duyduğum çocuk yaşlarımda bir kedimin olmadığını fark edip şarkı sanki sadece benim içim yazılmış gibi oturup ağladığım ı hatırladım.
not: hala bir kedim yok.
yeni yetme çulsuz satanistin acınası durumunu anlatma biçimi.
babasından araba isteyen evlatların "bir caddy'm bile yok anlıyor musun?" şeklinde değiştirdiği şarkı sözüdür. aslı yalnızlığı anlatır. ona sadakatli dostlarının bulunmadığını anlatır
gülümse'nin en vurucu kısmıdır.*
+ bir kedim bile yok anlıyor musun?
tüccar: abi elimizde van var, siyam var. seç beğen al.

erdener abi: anlamıyorum.

vatandaş: benim de yok, ne yapacağız şimdi?

hayvan sevmez: boşver abi zaten nankör oluyorlar.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar