(bkz: bir kadını övmek)
Kimisi dokunmaya kıyamaz, kimisi de böyle saçma salk işler yapar.. dövmek nedir ya.. seviyorsan neden döversin, sevmiyorsan neden hala hayatındasın siktir git uzak dur kadının hayatından..
şımarmayın cehennemden önce parçalarlar senin adam kadın çoluk çocuk gözünün yaşına bakmazlar dayaktan paramparça ederler.
Acizligin en büyük kanıtıdır. Söyleyemez döver, dinletemez döver, bir şeyi beceremez döver, kendini kabullendiremez döver, olani kabullenemez, döver, haksizdir telafiyi beceremez döver. Vurunca güçlü kesilir. Çözüyor ya sorunu sözde.

Dövmek aslında bildigin yetersizlik.
acizlik ve vahşiliktir.
hele o kadin bir anneyse zavalliliktir.
Kadını dövmek değil insanı dövmek olmalı. Kadın erkek eşitya. Ne farkı var erkek dövmekten. Evet.
Canlılara şiddet uygulamayı bir bok sanan avallerin entrylerini okumak çok acı verici.
Güç gösterisi yapmak istiyorsanız, gidin spor olarak yapın.
Kadın erkek eşit ya işte erkeği döven kadınıda döver.
yapılmalıdır.
Meşru müdafa kapsamında doğruolan davranış. Aksi takdirde bunu yapan erkek ben erkeğim demesin.
Böylelerini dogurmuyorlar sıçıyorlar ondan böyle oluyorlar.
karşılıklı mutabık olunan bir cinsel fantezi ise olabilir.
cinsiyetçilik yapmazsak:
kendinden cılız bir insanı dövmek, beynin yetersizliği ile adlandırılabilir.
cinsiyetçilik yaparsak:
hakiki manada adi insanların yapabileceği şey.
Bir kadını dövmek başlığını görünce neden aklıma döven kişinin erkek olduğu geliyor ?
Aldatmadığı sürece dövmemek gerek emanetimiz lan onlar dövmek neymiş.

Edit:Aldattığında dövme sebebimiz eğer dövmezsek öldürürüz bence kendiside dövdüğümüz için kendini şanslı hissedecektir.
kimse kadın erkek eşittir bilmem ne demesin ağbi bana..

tamam kadına el kalkmaz evvellah ama hak ediyorsa bırakın dövmeyi anasını bile s*kerim kadının...
gereklidir her zaman.
cinsiyetler arası ayrımcılık yapmayalım.
Erkeğin yaptığı durumlar şerefsizlikten başka bir şey değildir. Gücün yettiğini bildiğini bir kişiye vurmak başlı başlına orospu çocukluğudur. Ne olursa olsun yapılmaması gereken bir durumdur.
uzatmaya gerek yok, orospu çocukluğudur.
orospu çocuğu eylemidir
kadın dövmek nedir aq madem o kadar "erkeksin" git sar kendi yapında gücünde birine görelim götünü.
Önceden belli başlı kurallar adaplar vardı.

Yaşlıya, kadına ve senden küçüğe el kaldırılmaz derdi büyüklerimiz, en azından bize böyle öğretildi.

Şimdi ana haber bültenlerinde görüyoruz malum.

Bana denk gelmesin aman diyeyim, dayak yiyeceğimi de bilsem kralına ya herro ya merro.
üniversitedeyken bornova'da oturuyorum. telefon geldi, bizim aslı mekandan çıkmış sana geleceğim dedi.

ağlıyor zırlıyor dedim tamam sevgilisiyle kavga etmiş. evde de arkadaşlarım var oturuyoruz. bir kaç dakka sonra aslı geldi.

odaya geçtik, allah var çocuğa deli gibi aşıktı çok seviyordu, ayrılmışlar. konuştuk epey yatıştırmaya çalıştım, su almaya mutfağa gittim,odaya geri döndüğümde makası almış bileğini kesmeye çalışıyor. bardağı direkt sağımda masaya fırlattım, koştum üzerine doğru, makası vermiyor. alırken elime geldi hafif kesildi. tuttum bağırdım çağırdım kendine gel diye. baktım durmuyor, gelişine bir tokat attım. direkt yatağa düştü,alkolün de verdiği etkiyle de beraber bayıldı. ayılana kadar mecbur başında bekledim.

sanırım hayatımda bir kadına uyguladığım tek şiddet buydu.
aslında şu an esaslı bi dövülmeye ihtiyacım var. yüzüme vurmazsanız sevinirim. talipleri bekliyorum.
erkek; kadını korumak için vardır.

acizlik belirtisidir.
Aşağılık kelimesini tam ve eksiksiz olarak ifade eden eylem.