bugün

bir ataol behramoğlu şiiri..

Bir kadının bana gelecek olması, bir rüzgarı geçerek
Bir şarkıyı geçerek, saçlarının uçuşunda
Bir kadının bana gelecek olması, bir ömür geçecek

Aşkın buruk tadında, buluşması iki yalnızlığın
Bir akşamı geçecek

Belki de dağılan sesleri hüznün ve akşamın
belki de
Bir kadını geçecek

Bir kadını bekliyorum
Eteklerini ve saçlarını uçurarak gelecek
bazan bir ömre yayılan acılı ve ağrılı bir süreçtür. zaman algısını değiştirir. bekleneni mitleştirir.
(bkz: aşk)
bir hayali beklemekle eştir.

beklemektir aslolan belki de. amaç şuraya şiirimsi ve sıradan birkaç laf ekleyivermek değil.

erkek ya da kadın, beklediğimiz kavuşmadığımızdır henüz. kavuşunca, ete kemiğe bürününce beklenen olmayacaktır o. beklememeli insan, hayatın sunduğunu almalı diyeceğim; ama gelmeyecek sevgilinin hayali belki de güzel olan. müdahaleci olmamak gerek.
(bkz: sadakat)
sonsuza kadar sürebilecek olan eylem.
beklenen

ne hasta bekler sabahı,
ne taze ölüyü mezar.
ne de şeytan, bir günahı,
seni beklediğim kadar.

geçti istemem gelmeni,
yokluğunda buldum seni;
bırak vehmimde gölgeni,
gelme, artık neye yarar?

(bkz: necip fazıl kısakürek)
bazen harbi sabır gerektirir. sabır işidir.
insanın sabrına sabır katan durumdur.
erkek bekletmez, bekler
kadın beklemez, bekletir

erkek naz yapmaz, naz sever
kadın naz çekmez, naz yapar

(bkz: erkek ve kadın eşit değildir)
gereksizdir. sen gecenin köründe ondan bahsederken onun götünde pireler uçuşmaktadır.
hayatın sonunu beklemek gibidir.
bir erkeği beklemek kadar asaletlidir.
bekleyecek bir kadınının olması ne kadar güzel be sözlük.
aklıselim birinin ömrü boyunca asla yapmadığı/yapmayacağı eylem.
gidin hayatınızı yaşayın, takılmayın öyle.
her şey insan için. her şey. seks de para da hayatın ışıkları da hayatın akması da senin benim için değer arz eden şeyler olabilir ama adam çekmiştir elini eteğini herşeyden. öyle bir sevmiştir ki dünya durmuştur. yargılamayalım, kimse yargıladığını yaşamadan ölmezmiş.
aklıselim insanın yapacağı eylem.
neden insanları daha fazla üzesin. sevmeden, aşık olmadan, birlikte ol sonra ayrıl. sonra üstüne vicdan azabı.
onun için o kadın karşına çıkana kadar bekleyeceksin.
çıkınca elinden gelenin fazlasını yapacaksın, senin olması için. sonra eşşeklik yapıp kaybetmeyeceksin.
dulsa olabilir ama değilse bence gereksizdir. dul bir kadının yalnızlığını anlamadan bir erkek asla olgunlaşamaz diye düşünüyorum.
Bir Ömür sürecek bir beklenti.
Kalbinin kapıları sonuna kadar açık ruhunu okşayan bir ezginin kollarında olmak kadar huzuru beklemektir. bir kadını beklemek.
Hepimizin Ömrü beklemekle geçiyor. Kimimiz bir kadını, kimimiz bir adamı, kimimiz doğacak çocuğunu, kimimiz emekliliğini, kimimiz de ölmeyi bekliyor. Mesele beklemek değil ki, beklenenin beklemeye değip değmediği. mesele tam da bu.
Bekliyorum beklemek bazen umut kırsada güç veriyor.Beklerken düşünüyorum eğer gelirse neler yapacaģımızı.Bekliyorum umut versin diye.
Kumar oynamaya benzer. Ygs sınavın vardır onu görmeye baska ile gidersin, lys sınavın vardır tartışırsın düşük alırsın. Gittiğin için pişman olmazsın ama senden gidenler icin üzülürsün. Değer mi? Eğer çok seviyorsan Ve herseye rağmen birlikte olmayı başarıyorsanız değer. Lys mys fasafiso. Başımızdaki adamlar okul bitirmemiş.
Adına şiirler yazılacak kadar güzelliğe sahip kadın.
beklemekten cok arzulamak.