bugün

samet ağaoğlu'nun aynı adlı hikayesinden uyarlanan bir metin erksan kısa filmidir. oyuncuları can gürzap ve asuman tuğberk tir. 1973 yılında trt de yayınlanmak üzere çekilmiştir. film kısaca, kendisini sevgilisine öldürtmek isteyen bir adamın sevgilisini ikna etme çabası etrafında şekilleniyor.
çekilen yıla göre alışılmamış bir sinema anlayışıyla çekilen film, müziğin de yardımıyla insanı geren bir atmosfere sahip.

--spoiler--
film o kadar açık bir anlatıma sahip olmadığı için herkes farklı bir düşünceye sahip olabilir. üzerinde düşünülmeli. bana kalırsa "sen benim hem katilim, hem de yaşama kaynağımsın" repliği filmin bir özeti gibi. birbirlerini delice sevdikleri lakin yine aynı sevginin hayatlarını çekilmez hale getirdiği bir ilişki erkekte ölüm isteği uyandırmıştır. aşkın iki insanı da köleye dönüştürmesi, özgürlüklerini ellerinden alması erkeğin içinden çıkamadığı bir ikileme sebep olmuştur. ayrılmak bir seçenektir, fakat onsuz yaşayamayacağının farkındadır, ilişkiye devam etmek seçeneği ise ölümden beterdir, o halde ölüm tek çıkar yoldur. ama ölmek istemesinin tek sebebi yalnızca bu mesele midir?
--spoiler--

ayrıca film asagıdaki linklerden izlenilebilir:
part 1: http://www.youtube.com/watch?v=mZM8psrcqg0
part 2: http://www.youtube.com/watch?v=LXtCueqVqdE
part 3: http://www.youtube.com/watch?v=5GdrtaizLEw
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.