bugün

(bkz: sözlüğü forum sanmak)

bir insan tanıdıkça sevilebilir hatta en sağlıklı ilişki de buradan doğar insan tanımadan aşık olursa uyuşamaz problem çıkar ancak tanıyarak severse birbirini zaten onun hareketlerini sevmiş olacaktır ki bu ilişki uzun süreli olur.
alışmak sevmekten daha zor geliyor diyor ümit besen abimiz.
yersen.
yazarın önermesine katılmakla beraber şunu eklemek istiyorum.

bilinir ki her insan ilk görüşmede her yönünü dökemez ortaya. çekingendir, samimiyet kuramaz ortamlar vs. vs.
şöyle örneklendirirsek eğer siz kız arkadaşınızın facebook unun olmasını istemezsiniz. ama ilk görüşmede bunu sorma fırsatı eline gelmez. daha sonraki görüşmelerde kız -bence facebook saçma- falan deyip gönlünü alabilir.

özetle ya ilk seferde seversiniz ya da tanıdıkça. *
Sıradan gözüken insanlarla tanışdıkça özelliği kavramadır. Sevdikçe sevesin gelir. Gerçek sevgiyse yani hayranlık değilse bitmez.
tanımadan nefret etmekten de, tanımadan sevmekten de, tanıyıp nefret etmekten de iyidir.
en güzel sevme şeklidir.
bir insana hemen bağlanmayacaksın ki hemen soğumayasın.
sonra bok gibi bırakmayacaksın sana zamanla bağlanan karşındaki insanı da.

sevmek eylemini ilk defa gerçekleştireceklere ve yenisine başlamayı düşünenlere tavsiye edilir.
genelde başta sevmediğin bir insanı tanıdıkça kanının ısınması durumudur. öyle ki ebedi dostluklar kurulması mümkündür.
sevilen insanın sevilmeye değer olduğunun göstergesidir.
ilk görüşte aşk saçmalığının mantıklı açıklamasıdır. ilk görüşte yalnız hoşlantı denen duygu açığa çıkabilir. aşk karşındakini tanıdıkça gelişen veya duruma göre gelişemeyen bir olaydır.
imkansız olan olaydır.
şu an ki yaşadığım durum saçma ama olabiliyormuş demek ki .
genelde tam aksi durumla sonuclanan sevmenin bu turlusu de mevcut olup sahit olmus insan sayisi sinirlidir, az bulunur .
o insanı alışkanlık edinmektir bir bakıma.
insan nelere alışmıyor ki insana alışmasın.
her gün daha farklı bir özelliğini görüp sindire sindire sevmektir.
tanıdıkça seven insan kolay kopamaz bu yüzden.
bir anda sevenler bir anda silebilirken, tanıdıkça seven gün geçtikçe daha çok bağlanır sevdiklerine.
insan olgunlaştıkça daha çok karşılaşılan bi durumdur.
dostça bir sevmeyle başlar. zamanla anne şefkatine benzer bir hisse bırakır yerini. sonra bağlanılır sıkıca. ama aşk değildir işte. olmaz asla.
hadi canım öyle şey mi olur önce ampul yanacak ampul kafada elektrik alacaksın çekim hissedeceksin öyle ki çekim ki seni kendine anında bağlayacak yoksa kesinlikle aşk meşk olmaz o ilişkide.tanıdıkça nasıl etkileniceksin ki bi ilkinde etkilenmediysen diyen bana şu an hadi lan ordan! diyorum.

çünkü öyle olmuyormuş.çünkü ilk görüşte deli gibi bağlandığın aşık olduğun ilişkide aşk da bağlılıkta aynı hızda eksiliyormuş.

gerçek aşk ve bağlılık olan zamanla yayılanmış.zamanla yaşandıkça yaşadıkça yeşeren büyüyen içine derine kök salanmış. zaman geçtikçe aşk biter mi diye korkmadan her geçen gün aşkın, ona bağlılığının büyümesiymiş. yavaş yavaş onu öğrenmek içine doğru salınıp onu keşfetmekmiş.
ergenlik döneminde ne ifade ettiği pek anlaşılamaz.
Genellikle tam tersi olan durum.
en güzel sevme şeklidir. Hatta 6. hissimiz çoğu zaman kuvvetlidir ve kiminle neler yaşayacağımızı az çok biliriz, dejavu bile olur. Kuvvetli olur böyle sevgiler, yavaş yavaş ağır ağır oturur herşey yerine, zaman burada ilaç görevi üstlenir. Sonrası yine ayrılıklar, hüzünler ama ayrılırken en azından ben elimden geleni yaptım der insan, hödük gibi atlamadım hemen görür görmez der hani bir de onun pişmanlığı binmez üstüne. Hödük gibi de atlayınca da iyi oluyor bazen o da yiğit işi. **
bacak boyuyla,omuz genişliğiyle doğru orantılı olarak sevgsini belirleyen bireylerin asla yaşayamayacağıdır.
şanslı olmaktır. tanıdıkça nefret ettiğin insana rasgelmediğin için...
ilk önce sevip daha sonra tanımaktan yeğdir, olması gerekendir. zamanı, sevgisinden daha önemli olanların yapmadığıdır ayrıca.
(bkz: tam senin kafa dengin)
temeli sağlam bir aşkın başlayacağına işarettir. Zaten en önemli olan şey sindire sindire tanımak, saygıyı elden bırakmamak...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar