bugün

Bu dunyada %50'si sana ait olan tek şey odur da onun için...
gen bencildir...
o hep varolmak ister, bir şekilde hayata devam etmek ister...
yaşlıların biraz başarılı torunlarıyla nasıl övündüklerini hatırlayın...
kendini ölümsüz kılmak adına arkasında bir eser bırakmak için--tabi sevişirken akılından bunları geçirdiğini savunmuyoruz.
insanın, Sevdiği kişiyle arasındaki görünebilir elle tutulabilir tek gerçek şey olduğu için.

(bkz: bağ)
zor iştir bu memlekette yaşamak,

-evlenmezsen ; ya ibne, ya da orospu derler

-evlendin çocuğun olmuyorsa ? zürriyetsiz derler

-1-2 çocuk yapıp devam etmezsen kalkmıyor mu derler

bu memlekette yaşamak zor iştir

kimse kendi yaptığı işe bakmaz

kendim düzgün birimiyim falan diye merak etmez

gözü hep başkalarındadır

adam gibi yetiştirmediği çocuk

mesela ; cinayet işlerse, allahın takdiri der

kendinden başka heryere bir şeyler bulaştırır

zor iştir bu memlekette yaşamak

bu piçlerin ağzını açtı mı ?

gavurdan, kafirden başka bir laf etmediği

memleketlerde yaşadık

adamların hiç böyle dertleri yok.

son tahlil de ; çocuk yapmak için mutlaka 2 kişi lazım.
markete yollamak için.
iki olmak için.

ne? buzluktan yeni çıktı.
Anne/baba olma güdüsünden dolayı. Malesef çoğumuz güdülerimizin kurbanıyız, ya da kurban çocuklar.
-allah'ın emri olduğu için
-can'a can katmak için
-paylaşmak için
-babalık ve annelik hissi için
-mutlu olmak, mutlu etmek için
-hayırlı bir eser bırakmak için
-soyumuzu genişletmek için
-miras bırakmak için
-vatan'a, millet'e, devlet'e ve bayrağa hayırlı emanetciler bırakmak için...

"Allah'in rizasi babanın rizasidir."
"Cennet annelerinin ayaklarının altındadır.."
götü yemeyen yapmasın her çocuk yapanı kendi ananız babanız gibi ilgisiz zannetmeyin.
çocuk yapmaz isen yaşadığın yer insansız kalır .

sonra bol çocuk yapanlar gelir o yerleri feth ederler .

senin de mezarının üzerine bayraklarını dikerler .

düşünmeden konuşmak o kadar kolay olmamalı .
Çok şekerler lan.
insan türünün devamlılığı için.
edit: ulan yine başlığı açan yazar silmiş yine başlık benim üstüme kalmış. Yetmedi mi dünya'nın yükünü omuzum'da çektiğim ? Bir'de bana koca başlığı yüklüyorsun.
Aklıma şiirbazı getirmiştir. (bkz: kara mizah)

--spoiler--
Tecavüz, kadın cinayeti böyle bi ülkede doğmamış kızına en büyük iyilik ancak bi kürtaj olur.

--spoiler--
Tabiki dünya temiz, güvenilir değil. Şarkı sözüne katılmakla birlikte fıtrattan gelen bir istekle insanların çocuk sahibi olmak istediklerini düşünüyorum. Ayrıca evliliklerde, aksi iddia edilir bulmuyorum, bir süreden sonra bıkmışlık başlıyor ve yeni bir uğraş olarak çocuk aile yapısına iyi geliyor kanımca.
Tamamen hormonal. hatta 30 yaşlarda özellile kadınların bütün hormonları çocuk yap diye bağırıyorMuş.
Valla insanliktan nasibini almamis orospu cocuklari uzsun,aglatsin,korkutsun,olmeyi isteyecek hale getirsinler diye yapmaz mesela.
Çünkü maldır. Böyle boktan bir dünyaya kendi zevkleri ve keyfi için çocuk getirmek mal değnekliğidir.
gerçek sevgiyi sadakati yaşayabilmek için diye düşünüyorum. yoksa daha çok yol var önümüzde kim öle kim kala.
ırktan ırka değişkenlik gösteren nedenlerdir.

Türk

- dünyaya faydalı bir evlat yetiştirsek, evde dolaşan bir yavrumuz olsa..

K*rt

- yat karı yat tarlaya işçi lazım kuzi keri.
mallık geçici değildir merak etmeyin. su akar yolunu bulur. kendinize güvenmiyorsanız evlenmeyin, evden dışarı çıkmayın.
Çocuk yapmak kısıtlanmalıdır. Her iki bireye bir çocuk. Bir de kimsesiz çocuklar bitene kadar biyolojik çocuk da yasaklanmalı. Kusura bakmayın gezegen sizin "ayy gözü aynı ben" demenizi beklemek için fazla yaşlı ve hasta.
üreme, soy devamının canlıların ortak özellikleri olmasından. iç güdü sayılır mı bilemem.
Hayır ben de yapmak istiyorum ama bu birey sandığımız gibi kusursuz bir şaheser olmayacak. Yalnızca küçük bir insancik olacak. Büyük bir adam olması milyonda hatta milyarda bir. Öteyandan kotu bir evlat olmasi da muhtemel. Bu riske deger mi? insan zaten kotu bir varlık bana gore. Yani çocuk yapmanın mantığı ne? Çocuğunuz sanki bir napolyon, bir Muhammed mi olacak yani! En fazla mühendis olur.