bugün

Erkeği kıvama getirip, cefasını çekip sefasını başkasına sürdürme halidir.

Yeterince adam edemedik demek ki başkasına gitti pezevenkler.

bir de kadın kadının kurdudur derler.
kurak toprakları verimli hale getirip elinize veriyoruz daha ne yapalım.

elinize veriyoruz.elinize.
erkek ve adam kavraminin ayni olmadiginin yuze vurumudur.

pipisi olan herkes erkektir.. adam olmak mevzusu baska.. zor bir sey o..

beni de bir hatun adam etse hemen bu avantaji kullanir baska hatunlara kacardim..

zor yani baska turlusu.. en iyisi "adam" etmeye kasmayin siz.. oldugu gibi kabul edebiliyorsaniz edin.. edemiyorsaniz bana gelin.. ben bostayim.. ama adam etmeye kalkmayin kacarim nitekim.
kendini erkeği adam edebilecek kalibrede sanan kızların sıçmığı. Sen onu adam falan etmemişsindir, elinden de kaçırmamışsındır. O senden sıkılmıştır.
Ortamlarda adam ettim dersin tamam ses etmeyiz de bir erkeğin karakterinde adam ettim tabirine karşılık gelecek değişiklikleri yaratmak öyle kolay değil, hatta imkansıza yakındır.

Yıllarınızı bile alabilir.

Kısa zamanda kalıp kıyafet değişikliği yaratmak, kısa süreliğine sigara alkolü bıraktırmak falansa kast edilen bu adam etmekten sayılmaz.

Olmayan eylemdir.
kızlarda isyana neden olan duygudur.
ilk tanıştığınız zaman bilmezsiniz ne kadar çocuk olduğunu, gelişemediğini. boyuna posuna bakıp olgun, adam gibi adam zannedersin. yani boyu posu bu durumda size referans olur. öyle ki sizin yanınızda annesini azarlar, aşağı indiğinizde kızarsınız: "neden benim yanımda annene öyle davranıyorsun ne kadar ayıp. çok üzdün anneni. git özür dile." dersiniz. koşa koşa yukarı çıkar ve yanınıza geldiğinde annesinden özür dilerken ağladığını farkedersiniz gözlerinden. yani bunu düşünemeyecek kadar da embesildir. üstelik siz onun ilk kız arkadaşısınızdır. zaman geçer. şapka düştü kel göründü hesabı ne kadar tezat kişilikler olduğunuzu anlarsınız. ama artık çok geçtir her şey için. aşık olmuşsunuzdur. çabalarsınız. kendinizden ödün, taviz vere vere 4 yıl sonunda bir şeyleri değiştirmeyi başarırsınız. evet bir şeyleri dedim sakın yanlış anlamayın.
pes edersiniz. yılgınlık çöker üstünüze. terkedersiniz. terkettiğiniz zaman yemin eder. "değiştireceğim kendimi. her şeyi yoluna koyacağım" der. geçen 4 yıl o kadar yormuştur ki kurduğu o aptal cümlelere cevap bile vermez telefonu yüzüne kapatırsınız.
çok acıdır. gerçekten acıdır. ama iyiki de o telefonu yüzüne kapatmışım. iyiki de terketmişim. yoksa hala uğraşıyor olacaktım. şimdi başka kızlar sefasını sürsün umrumda değil. benden uzak olsun da.

edit: erkekler. ah erkekler. komiksiniz. *
edit büdüt: tamam vurmayın artık öldüm.
bıkmadan usanmadan, sabırla tüm sevgini verir ve bu sevgi sayesinde daha düzgün biri haline getirdiğin kişinin senle ilişiğini kesmesidir. üstünden gelinesi bir darbe değildir.
Erkeği yontarken çok canını yakmışsınız demek ki. Daha az eleştiren, daha az çemkiren, daha kolay memnun edilebilir birini bulunca anında kaçmış.
yahu şurada küfür etme alışkanlığı olmayan ender şahane yazarlardan biriyim fakat lütfen artık beni tutmayın.

ya eşek misin sen?

biz maymun muyuz kardeşim? ya da köpek miyiz? neymiş, bizi eğitiyorlarmış da sonra biz diplomamızı alınca bunları tanımıyormuşuz? affedersin de sen kimsin? hayat okulu musun? senin bilgi birikimin, kapasiten nedir? dahası bir erkeği eğitebilecek, adam edecek kadar bilgiyi kaç tane erkekten edindin? annenden mi öğrendin? doğuştan gelen ilahi bi özellik mi bu? sen kimsin ya!!!!!!!!!!!!!!111birr

kendini bir halt zanneden (bütün kadınlardan değil, sadece böyle bi şeyin var olduğunu sanan kadınlardan bahsediyorum) kadınların düşmüş olduğu var olmayan bi düşünce. ya sen git önce bi kendini adam et, eğit.

kadınlığını kullanıp elde etmenin yollarını değil, insanlığını (adamlığını) kullanıp elde tutmanın yollarını öğren. hadi git şimdi! haspam!

not: küfürlü konuştuğum için herkesten özür dilerim.
Madem önceden adam değildi o zaman niye sevgili oldun diye sorarlar.

Bir olaydır.
Demek ki adam edememiş.

Terk edilmenin iyi veya kötü bir eş/ partner olmakla çoğu zaman alakası yoktur.

Birini adam etmek zaten kimseye düşmez. Kendinize uygun olanı seçiniz.

Sonradan kimse değişmez.
adam etmek lafına takıldım ben de ... Sen kimsin ki bi herif "senin istediğin gibi "olunca adam olmuş oluyo?

Adam etmek .... bah bah bah lafa bak ...

işte o yüzden almanya'da türk kadınları erkekleri alman kadınlarına kaptırıyolar. Ondan sonra da adama "ahlaksız "diyolar.

Kim ahlaksız burda? Yüz euroluk soru ...

Ulan kodumunun kezbanı -sen baban için prensessin -benim için diil - prenses olmaya devam etmek istiyosan babanın dizinin dibinden ayrılmıycaksın kardeşim.

Sen kimsin ki beni adam ediyosun lan hırbo?
+ sen çok değiştin.

- Evet beni adam ettin. Artık adam gibi biriyle olacağım. Sen kimsin be kadın?

+ siz erkekler hepiniz aynısınız...

Next chapter: the feminist.
amme hizmetidir.
Vaktiyle Adam olamamış herifin benim hayatımda ne işi var ki?
Valla adam edebilmişliğim de yok adam edilmiş olanı kapabilmişliğim de yok. Bende durum hep stabil.