bugün

erkeğin bu teklif karşısında her ne şartta olursa olsun biraz afalladığı ve içinden "işte ben buyum." dediği olaydır. *
buyukler tarafından sana gelen kıza yuz verme baskasına da gıder denılen fakat bana kaymak gıbı gelen bır durumdur.
erkekler hep tabi kızlar da etsin teklifi derler. edince de bir haller olur alamazsınız kıçlarını tavandan aşağı. * böylesi *.
-hüsnü abi bişey sorcam ben sana.
-sor koçum sor.
-ya hüsnü abi kızma ama ben de böyleyim işte.
-sorsana yahu aa benden mi çekiniyosun?
-benimle çıkar mısın hüsnü abi?
-çıkarım tabi niye çıkmıyım yarın sabah al tüfeğini,çıkarız ava birkaç tavşan,bıldırcın vururuz.sonra da ziyafet çekeriz koçum benim be bundan dolayı mı çekiniyordun yani?
-tabi hüsnü abi çıkarız ava.
bu genelde küçük yaşlarda aynı sınıfta olduğunuz bir kızın size arkadaşlık teklif etmesiyle gerçekleşir. uzun süre kafa yormuşumdur bu konuya ulan zaten arkadaş değil miydik biz bu ne demek oluyor şimdi diye fakat şimdi anlıyorum ki birine benimle çıkar mısın demek klişe amerikan filmlerinde kendini hissetmek gibi oluyor. ulan ne demek bir kere çıkar mısın nereye çıkıcaz dağa mı çıkıcaz beraber takılalım mı de ne bileyim biraz kreatif olun bu kadar amerikan özentisi olmayın. netekim bir kızın bunu yapmasında olağan dışı bir şey yoktur sadece çeşitli dış sebepler vardır. (erkeğin odun olması gibi) bu kadar abartilmamasi gerekir yani.
mumkundur helede son zamanlarda cok doğal karşılanmaktadır.*

Ama çıkmak ne demek ben hala bir anlam yukleyemedim bu konuya.

bir arkaşı ahmet e sorar;

-lan ahmet siz şu fatma'yla hala çıkıyo musunuz ?
+evet abi çıkıyoz hala.

lan nereye çıkıyon dur hele.
çıkma teklifi denen şeyin saçmalığından dolayı yapılmaması gerekir.ama eğer konu açılmak duygularını ortaya dökmekse cinsiyetin ne önemi vardır.karşıdaki insan birlikte olup hayatta kimseyle paylaşmadıklarınızı paylaşacağınız insandır.doğal olarak gidip duygularını paylaşmakta bir sakınca yoktur..****
eylemdir o eylem. durum değildir.

(bkz: cümle sonuna durum yazarak formata uymak)
akabinde erkeğin şaşıracağı veya şımaracağı yönünde saçma sapan genellemeler olan eylemdir. bu olayda ne gibi bir gariplik olduğunu anlamış değilim. bir insan diğerinden hoşlanıyorsa, onu tanımak ya da onunla daha yakın olmak istiyorsa gidip onunla konuşur. bunda ne var ki? tabi ki kişi bunu yapabilecek kadar büyümediyse ya da kişiliği, vizyonu bunu kaldıracak kadar gelişmediyse o ayrı. *
seven kızın sevgisini erkek kişiye açma eylemi fakat erkek bu durumda şok olucağı için bozuntusunu kıza göstermeme sıkıntısını yaşatan durumdur.
erkek pısırıksa yapcak bişe yok eli mecburdur.
erkeğin yakışıklı, karizmatik, ağzı laf yapan, romantik, espritüel biri olduğunu gösteren gelişme. ötesi de yok.
Günümüz toplumunda sıkça görülen ve eski günlerdeki peçeteye yazma mendil düşürme gibi kalıpların yıkıldığının kanıtıdır.
Simdiki zaman da cogunlukla şahit olunan durum.
göt kaldırır.
ilk kez üniversitede başıma gelen olay. normal bir arkadaşlığımız vardı kızla. ders esnasında mesajda söyleyince şaşırdım dönüp sinirli bir şekilde baktım nedense. sms olmadığı için cevap veremedim ve bir daha açılmadı bu konu.
geçen gün bizim bakkal süleyman abiye karşı yaptığım çılgınlık. sonra uzun uzun bakıştık, "süleyman abi" dedim, "sus, bu anın büyüsünü bozma" dedi.

"abi 2 paket parliament verir misin?" dedim. "sen de yalanmışsın" dedi. ayrıldık.
eğer böyle şeylere alışık olmayan saf bir erkeğe teklif ediliyorsa, dumur olup ağzı açık mal gibi kalır ve kız soğur vazgeçer..
eğer çakal, uyanık bi erkeğe teklif ediliyorsa, dur şunu biraz oynatıyım ayağına kızla dalga geçer, kız bunu fark eder soğur ve gider..
eğer normal, sıradan bir erkeğe teklif ediliyorsa, erkek tamam der. kız neyse ya ben vazgeçtim der ve gider.
yani kız gider abi..
erkekler bu duruma alışkın olmayıp belli bir yerlerinin kalkmasına yol açabilecek durumdur.
lisedeyken başıma gelen olay. yeminle gerçektir.

-olumden korkmayan robot bi gelir misin?
+ ne oldu kübra?
-önemli bir konu.
+söyle
- sen hayatında kimseyle çıktın mı?
+yeoooooo
- peki bir kız şimdi gelse çıkma teklifi etse ne derdin ?
+ yeoooo derdim.
- salaak.(sinirli bir şekilde uzaklaşır.)

bu arada bende pek bi yabani öküzmüşüm lan lisede.

(bkz: üff sanane be salak)
başıma orta sonda gelen olay, daha sonra insani olarak, lise de falan senden hoşlanıyorumlar duydum da, ortaokulda direk teklif gelmişti. çokda abartmamak lazım.
yıl olmuş 2013, çıkma teklifi mi kaldı la?
cengavere hoşlanığını belli ettiğin zaman gerek olmayacak hadise.
bir erkek olarak yadırgamıyacagım ve hoşuma giden bi durum. (bkz: yoksa ben zurnamıyım) durumu olmadıktan sonra problem yok.
erkek için güzeldir. zira sürekli egomu tatmin ediyorum sağolsunlar *