bugün

hediyeyi kimin verdiğine göre değişir.
Ben daha yeni kovboy oyunu aldım. Mutlu oldu mu? Evet. Ama resmen yüzünü göremez olduk. Benden daha fazla oyunla ilgileniyor. Yani oyun değildir.
kesinlikle bileklik falan değildir.

zippo olabilir.
Kadinindan bir parcadir suphesiz.
Mektuplar...uzun uzun mektuplar. Yıllar önce biz daha çocukken gittiğimiz ilk sinemanın bileti, örülmüş bir tutam saç ( bunu kendi istemisti), el örgüsü kapusonlu bir kazak, atkı, bere, final zamanı yemek yapamıyorlar erkek evi diye iki koca tekerlekli valiz dolusu yemek ( çeşit çeşit börekler, köfte patatesler karışık kızartmalar, içli köfteler, kahvaltiliklar,tatlılar...) , kişiye özel bir nevresim takımı, tuttuğu takımın derbi maçına bilet, yine kişiye özel tasarlanmış bir gömlek kol düğmeleriyle kravatiyla, sevdiği bir mimar vardı onun hayatını anlatan bir kitap, eti cini severdi kutu kutu eti cin her birinde ayrı notlar yapıştırılı, bindiğimiz trenin yıllardır sakladığım biletleri, su altı hokeyiyle ilgilenirdi onun için üniversitesinde birilerini bulup kaydını sağlamıştım, mühendisti mesleğine ait yine tasarım birkaç malzeme, ney çalmaya heves etmişti güzel bir ney yine kursuyla birlikte, güzel yazardı adına açılmış bir blog yıllar önce yine...uzar gider ufak tefekleri saymıyoruz artık.
Sonuç çöp olan 8-9 yıl.
Yarım kilo ceviz fındık badem kuru üzüm kokteylidir.
hiç şüphesiz saat.
kişiden kişiye değişir. erkek ya da kadın bir insana alınabilecek en güzel hediye, gerçekten ihtiyaç olan bir şeydir.
görsel

alınacak değilde verilecek dersek daha doğru olur.
Şüphesiz saat.
Sıcak bir gülümsemedir.
şüphesiz beşiktaş formasıdır.
Emek verilmiş hediyedir. Maddi olarak pahalı bir şeye gerek yok çabaladığınız görülsün yeterli.
Saat. Benim için öyle en azından.
görsel

net olarak budur.
iskarpin arkadaşlar. Aksini iddia eden babet alsın.

görsel
Açık ve net sevdiği kızın ona onu geri vermesidir.
Çift çizgili çubuk*
Size emanet ettiği kalbine iyi bakın yeter.
görsel
yarak afedersin.

(hep bunu yazmak istemistim, bu basliga kismetmis.)
onun için ellerinizle ördüğünüz bir şeyi vermektedir. mesela penis üşümesin diye ona şöyle bir şey örün:

görsel
(bkz: şişme kadın)
saattir efendim. sizsiz geçen zamanları saymasına, randevulara geç kalmamasına neden olur.

*çok özel not: benim de saatim yok almak isteyen yazar arkadaşlar özel mesaj ile adresime ulaşabilirler.
gömlek olabilir zaten boylu posluysa ona alış veriş yapmak bin kat daha zevklidir ne alırsanız oturur yakışır.