saçlar kısa olup bir tarafa yatırılırsa dağınık görüntü engellenmiş olur, taranmayacak kadar kısa ise de kabul ederler.
maksat güzel yüzünü kapatmasın evladım.
Oldukça saçma bir eylemdir.Lakin saç ile efendiliği bağdaştıran kişi gözleri seçmeyen dedeniz değilse hayatınızda yanlış insanlar var demektir.
var mı uzun saçlı pek bir efendi adam?
amcamın oğlu, dayımın çocuğu demeyin! şöyle tanınmış biri??
bir çok ünlünün uzun ve kısa saçlı haline bakın. kısa saç daha bir efendi gösteriyor ilk görüşte. karakteri işin içine katarsak belki kelin biri daha efendi olabilir orası başka. ama bana göre kısa saç efendiliktir! *
sadece efendilik değil adamlığın da göstergesidir. uzun saçlı bir arkadaşımızın saçları alaburus traş ettirmesiyle çevresi tarafından övgüyle karşılanacağı kesindir. (bkz: adama benzemişsin)
göstergedir kesinlik ifade etmez. göze efendi gibi gelebilir. benim de tercihimdir. lakin her kısa saçlı efendi değildir. her uzun saçlının züppe sayılmayacağı gibi.
2002 dünya kupasında yaptıklarından sonra rivaldo'ı içermeyen gösterge.

dipnot: san marinoluyum.
efendilikten değil de saçları döküldüğü için olabilecek eylem.*
köylü milletin efendisidir. peki hiç uzun saçlı erkek bir köylü gördünüz mü? ben görmedim. demek ki kısa saçlılar efendidir. * *
aynı zamanda memleketinin elektriğini,suyunu düşünen kimsedir.*
akılın yaşta değil başta olması gibi, efendiliğinde saçta değil yapıda olması gerekmektedir.dolayısıyla kısa saç asla efendilik göstergesi olamaz.
ortaya hemen kirk hammett ile lars ulrich örneği atılarak anında çürütülecek teoridir.
aa lan ozaman boş yere üzülüyoruz kel kalacağız diye demek ki. * baksana efendi olacakmışız.