bugün

elbette ince parmaklı olmalıdır öncelikle. Öyle tombul tombul erkek gibi peh.
uzun tırnaklı olmamalı.
sevdiğinin ellerinde.
gün ışığını süzen parmakları olmalı.
bi yerde duymuştum bunu şimdi satıyorum, sattım.
beşer parmaklı, tırnaklı, kemikli, eklemli, üzerinde derisi olan bişey olmalıdır.
eşine dokunurken kadın gibi.
çocuğuna dokunurken anne gibi.
10 parmağında 10 marifet olan elleri olmalı.
bir bayanla masaya oturduğumda karşımda yemek yerken ellerine çok dikkat ederim parmaklarının üstünde ali haydar kılı olan kızlardan uzaklaşın.
Bombeli olmali mumkunse. Ojenin daha cok yakistigini dusunuyorum.
pambık gibi olmalı.
yağmurun ellerinden bile küçük olmalıdır.
5 tane parmağı olmalı..
nefes almasa da olur sanırım.
uzun olmalıdır. daha güzel geliyor lan bana. temiz olmalı bide.
tırnakları yenmiş olmamalıdır.
tırnakları uzun olmamalıdır. altında şeytanın çocukları yaşar filan nemelazım.
nasırsız , narin ve sevecen olmalıdır. Anne elidir , sevdiceğin elidir. gam görmemiş ve yumuşak sıcacık olmalıdır. dertler bizim ellerimizde olmalı beyler. yapcak bişey yok.
Küçük, narin ve ince yapılı, düzgün tırnaklara sahip olan, kolayca usuyen bir el olmalı.
tertemiz olmalıdır. kalbinin temizliği ellerine yansımalıdır bir bayanın. başka hiç bir erkeğin elini sizinki gibi kavramamış, kavramak istememiş olmalıdır. elinizi tuttuğunda kalbinizin ritmini değiştirecek kadar ateşli olmalıdır aynı zamanda.

sımsıkı tutulmalıdır o eller. başka yanakları okşamamış olmalıdır. ilki sizseniz o eller yanaklarınızda gezdiğinde göz bebekleriniz büyümeli, kalbiniz sanki her an fırlayıp uçacakmış gibi olmalıdır.

sevgi dolu olmalıdır, dokunduğunda nefret değil sevgi yaymalıdır. herşeyden önemlisi kalbin aynası olmalıdır o eller, bakışların tabiata yansıması...
küçük olmalıdır, gerisi mühim değil.
ince-uzun parmaklı ve büyük eller olmalı*
hafif uzun tırnak beyaz ipeksi ciltli ...
kesinlikle ince uzun parmaklar. tırnak etleri geriye itilmeli, yuvarlak törpülenmiş olmalı.
beyaz olmalıdır.
ten renginde olmalıdır.
Parmakları kılsız, elleri beyaz ve küçük olmalıdır.