bugün

dolaptaki son biranızı içmesi.
(bkz: mark zuckerberg)
değer verirsiniz, dostum dersiniz, kimseye anlatmadıklarınızı anlatır, kimseyle paylaşmadıklarınızı paylaşırsınız. gün gelir sizi başka biri için satar nasıl olduğunuzu bile merak etmez ki arayıp sormadığı insanlar onun her derdinde yanında olmuş, her sıkıntısına çare arayan insanlar olmuştur. bunun değerini bileyip başka hayatlar seçmiştir kendine. doğru olmayan, sonu olmayan yanlış şeyler yaptığını kabul etmeyip bizi suçlamıştır. bunlara rağmen yine ona destek olmak istesek de bizi bildiğin iplememiştir. kendi haline bırakılmış artık ne halt yerse kendi bilir diyerek hem hayatınızdan hem kalbinizden çıkartmışsınızdır. çünkü o eski arkadaşınız, yeni bir karaktere bürünmüş farklı biridir.
vefasızlık.
iyi gününde yanında olup kötü gününde yanında olmaması.
kuş burnulu ekmek diyip topraklı ekmek yedirmek.*
sırf ondan daha zeki, yakışıklı, ağzı iyi laf yapan biri olmasından ötürü arkadaşlarının yanında senin kötü özelliklerini sayması, bazı konuları bilmediği halde bilmiş gibi davranması, seni küçük düşürmeye çalışması lakin kendinin küçük düşmesi.
çok seviyormuş önem veriyormuş gibi davranması ama aslında hiç de öyle hissetmemesi. benim gözümde bundan daha şerefsiz bir arkadaş yok. açıkça 'olum bak ben seni hiç sevmiyorum zikimde de değilsin' diyen arkadaş bundan çok daha değerlidir gözümde.
sizin hoşlandığınız birisini kendisine ayartmak istemesi.
kızların yanında oturuyorduk arkadaşlarla. bir şeyler konuşuyorduk ve konu hepimizin arasındaki arkadaşlığa geldi. bir kız yanımdaki arkadaşlarıma sen şöyle kötüsün, sen şöyle yapıyorsun, sen böylesin diyerek hepsini kötüledi ve sıra bana geldi. bana "benim en sevdiğim erkek avada kedavra'dır. ben hiçbir kötülüğünü görmedim onun. çok iyi birisidir." dedi ve diğer kızlar bunu onayladı. tam artislik yapacakken ve götüm tavan yapmışken bir arkadaşım çıkıp "siz onun diğer hallerini, siz yokken neler yaptıklarını, sizden nasıl bahsettiğini bilmiyorsunuz." dedi. şerefsizlik bu değil de nedir ? ben o kızlar hakkında tek kelime kötü söz bile söylememişken arkadaşımın yaptığı şerefsizliğe bak. o çocukla bir daha konuşmadım ama kızlardan biri bana "senin bizim hakkımızda kötü söz söyleyebileceğine inanmam." dedi ve aramız düzeldi.
not: yaşanmış bir olaydır.
edit: imla
öğrencilik zamanınızda keyifli günler için sakladığınız koca torba çekirdeği tek başına utanmadan sıkılmadan yemesi. ne yaptın lan dediğinde yüzsüzce "sen ye dedin ya." bile diyebilir. ulan ben sana paketi bitir mi dedim.
eşşolueşşek? * *
ikiyüzlü olması. güvenip de her bokunu anlatırsın seni anlıyor'muş' gibi görünür bir de bakarsın arkandan yapmadığı kalmamış.
okuldan dönmüşsünüzdür yorgun argın. bok gibi geçen bir vizenin ardından kendinizi yatağa atacak, güzel bir film izleyeceksinizdir. kahve, sigara ve film eşliğinde kendinizi şımartacaksınızdır. fakat o da ne! arkadaşınız son kahveyi de pakette kalan son sigaralarınızı da içmiş tüketmiştir.

işte o an.. o an hayattan soğutur sizi bu arkadaş!
6 yıllık bir arkadaşlıktır. bütün 6 yıl nasıl sabrettiyse bir gün patlamış çekememezliklerini, kinlerini kusmuştur. s*ktirsin gitsin öyle arkadaş olmaz olsun.
playstation 3 un yeni çıktığı dönemlerde yurt dışından bir tane satın alırsınız. Türkiyede ilk kullananlardan biri olursunuz ve arkadaşınız üzerine kola döker. Aylar sonrada itiraf eder, "o kaza aslında tam olarak kaza değildi."
arkadaşının sevgiliyle aldatmaktır elbette şerefsizlerin en aşağısıdır.
borcuna sadık olmamasıdır.
not:borcunu ödemez birde etrafa param var diye karıya kıza hava atan serefsizlerde çoktur. arkadaş değildir.
eski sevgilinizin yeni sevgilisi olmasıdır.
yıllarca aynı oda da kalıp, herşeyini paylaştıktan sonra, arkadaşlığın 12 inci yılından sonra eşcinsel olduğunu öğrenmek.
şerefsizliktir.
arasını yaptığın kızla bir daha görüşmemeni istemesi.
arkandan ona başka buna başka ileri geri konuşmasıdır. dertleşip ona güvenip anlatığın hatıralarını anılarını gidip ona buna gülerek oynayarak anlatmasıdır en büyük şerefsizlik.
bir kız uğruna size trip atmasıdır. 4 senelik dostumdu verdim yolu acımadım.
arkadaşının sevgilisine yazan-zarf atan arkadaş çeşidi bence şerefsizliğe boyut kazandırandır.
verilen onca sözden sonra, onun hakkında hiçbir kötü söz söylememişken, veya aranızda bi tartışma olmamışken bir anda ortadan kaybolması. facebook dan silmesi. ve sizin bunların ardından onu telefondan arayamayacak kadar gururlu olduğunuzu bimemesi. vefasızlık. ve böyle bikaç arkadaşı aynı anda aynı şekilde kaybetmek. yine de iyiyim diyorum. çok şey öğrendim onlardan. sözlere güvenmemeyi ve güçlü olmayı.
güncel Önemli Başlıklar