bugün

ahçı bahçıvanı bahçıvan şöförü şöför uşağı sonra hepsi uşağı modundaki dizilerin çoğundaki karmaşık senaryolardır.

(bkz: one tree hill)
geçen facebook ta videosunu gördüğüm, arka sokaklar dizisinden alınmış olan bir sahne buna canlı kanlı örnektir. Hüsnü komiser bir kadın meslektaşıyla konuşuyordu; ancak hüsnü telefon kullanırken kadın telsizle konuşuyordu.
(bkz: unutulmaz)
artık unutmak istiyorum
polat alemdarın yedi bela hüsnü ye benzemesi ve ölmemesidir.ne bıçak ne zehir,ne silah ,ne bomba vb. vb.
akasya durağı'nın ta kendisi olan saçmalıklar silsilesi
kurtlar vadisinin her bölümünde bsg diyebilirsiniz.
alayı siktirsin gitsindir dostum. romanlar hala çok güzel ey insanlar.

edit: kardeş sen okuma, bak vallahi okuma.
çocuklar duymasın 9 şubat 2011 yayını.

sen mimar kemalettini tanır mısın ? (20 tl gösterir) sen fatma aliyeyi tanır mısın?(50 tl gösterir) sen yunus emreyi tanır mısın ? (100 tl yi gösterir) 100 tl de ıtri var fakat yunus emre diyor kükrek hüseyin.
damadın baldıza sarkması, eniştenin halaya sarkması bu böyle uzar gider. midemiz bulanıyor artık yeter demek istiyorum kim kime dum duma pes.
Muhteşem yüzyılda Türkçeyi henüz bilmeyen yada zar zor konuşan aleksandranın(hürrem) kabus görürken ana dili olmayan Türkçeyle "katiller" diye bağırması.
mamoşu öldürülen memati baş'ın amerikan filmlerini aratmayacak bir hareketle arkasındaki adamı bakmadan vurması.
(bkz: diziler sayesinde klasiklerden haberi olan gençler)
memati'nin tabancaya vole atması.
telsiz-telefon görüşmesi yapan arka sokaklar.
ramiz dayının sanatsız bir cümle kurmaması.adam sanki şiir okuyor anasını satım.biraz doğal ol ya.
arka sokaklar.
melek komser arabada.
hüsnü çoban minübüs gibi olan araçta.

melek telefondan konusuyor, çoban telsizden cevap verıyor
ikisi de farklı araçlarda hareket halındeler.

çoban:nerdesiniz?
melek:yoldayız az kaldı.
çoban:biz daha yakınız sizi beklicez.
hemen hemen bütün dizilerde ya bsg denilen saçmalıklar var. behzat ç. bile hatasız değil. en iyisi dizi izlememek.
(bkz: küçük kadınlar) dizisinde yaşananlar buna başlı başına örnektir.

bi kere fikret, asumana aşık aslında. ama asuman da tam bir orospu. tamam orospu demeyelim ama kevaşe. bi yandan da pırlanta gibi kalbi var asumanın. öte yandan da fikret dediğimiz karakter tam bir erkek orospusu. her bölüm nerimana pompalıyor. dizinin küçük yıldızı batuhan ise, küçük diyemeyeceğim kadar toroman. baya uzun falan bi çocuk irisi. neresi küçük lan. son olarak dizi kaliforniyada geçiyor. oysa batığın zaman baya türk dizisi gibi görünüyor. ama bu yönüyle takdir de etmiyor değilim. prodüksüyonda masraftan kaçmamışlar adamlar aga. neyse aslında o kadar da fena değilmiş.
polat alemdarın hiç bitmeyen kurşunları akabinde bu kurşunların adamların tek tek kafaya isabet etmesi.
- su nerdesin?
+ bilmiyorum
- bekle geliyorum.
muhteşem yüzyıl'da pargalı'nın gecenin bi yarısı keman çalması... "sarayda"
lan koskoca saray ali baba'nın çiftliği mi sandın la?
memati arkadaşımızın böğründen yediği bir kurşuna ve kan kaybına rağmen ayık olduğu yetmez gibi ameliyat masasında, narkoz istemiyorum ayık çıkarın kurşunu diye doktoru paylaması.
muhteşem yüzyıl'da kadınların herbirinin sanki birer düşes gibi korseli, dekolteli kıyafetler giymesi.
muhteşem yüzyıl'da savaşta yüzü kesilen pargalı'nın sefer dönüşünde hiçbi iz kalmadan yoluna devam etmesi. insafsızlar!
edit: imla
muhteşem yüzyıl dizisinin son bölümündeki savaş sahnelerinin her bir saniyesi.