bugün

zenginlik, asalet ve bonkörlüğün resmi olan durumdur.
mallığın tepe noktasıdır.ne kadar param olursa olsun böyle bi aptallık yapmam ya da benim param olmadığımdan hayal dünyam da sınırlı.
salaklığın olmasın o.
zenginlik ve asalet, ihtiyaç sahiplerine yardım edipte karşılık beklemeyen kişiye verilen sıfattır.
sigarayı satanın mutlu olmasına sebebiyet verir lakin ;

yazarın zengine verdikten sonra sözlükte zenginlere muamele çekmesi..
(bkz: evi satıp bir paket sigara almak)**
cebinde 100 tlden aşağısını taşımayan insanın yaptığı savurganlıktır.
ben sana zengin olamazsın demedim...
dolara alışmış, türk lirasını adamdan saymayan cool adam hareketidir.
Bayanın yanında yapılası davranış. Karizma katar adama. (bkz: artis)
para sıçmaktır afedersin.*
ne demek? mallık demek. bari 2 paket sigara al, öyle üstü kalsın de. peeh.
yakın zamanda bu zamlar devam ederse sigara 99,99 tl olacağı için problem olmayacak olandır.
alkollü kafa ve yanında yeni tanıştığın güzel bir bayanla markete girip sigarayı aldıktan sonra alkolün etkisi ile söylenebilir.
Dizilerde görülebilinecek bir hadisedir.
insanda sigara satma isteği uyandıran hede. hayali bile güzel.
2 paket samsun verem mi abi?
ben o paraya 17 paket sigara daha alırım.
(bkz: götün tavan yapması)

(bkz: edeceğin ziyanı zikim boşa gitmesin)
Tekelcinin para sahte mi acaba düşüncesine kapılmasına yol açacak eylemdir..
kişinin arkasından, hayır duası yerine "enayi aq" denmesine sebep oalcak eylemdir.
belkide zamanla yarışıyordur.
Paranın sahte olduğunun göstergesidir.
zengin adam işi.
böyle adamlar var şaşırmamak lazım. izmir çeşme taraflarında bir villaya bi emanet götürüyor bir tanıdık 5 6 tl lik ücreti varmış herif 100 tl vermiş bizim abi bozuk yokmu demiş abi, adam sorun değil üstü kalsın yemek yersiniz demiş.
bu arada villa dediği şehrin uzağında ormanın içinde kocaman bi şatoymuş iki havuzu varmış adamında fabrikası varmış izmirde ismini unuttum ama unutmayacağım birşey var böyle insanların varlığı.
allah her tekel bayine nasip etsin denen müşteridir.
Belkide çok zengin ama böyle giderse o eski halinden eser kalmayacak insandır.
yeni tanıştıgı kızı etkilemeye çalışan,kompleksli erkek tribinden baska bieşey değildir.
birazdan intihar edecektir. öldükten sonra paraya ne gerek var mantığıyla, son sigaranın zevki için yüz de verir, beş yüz de.**