bugün

bu yilki bir cok lig macinda görülmüs durumdur. gercekten bu kadarida fazla denilesi tipik besiktas sansi bu. aklima metin-ali-feyyaz li günleri, sifo mehmet in doksanlarda attigi golleri getirmistir. evet evet resmen essek sansi bu, takdire sayansin besiktas.
edit: neyini eksilediniz bunun anlamiyorum, takdir ettik ya besiktasi...
galatasaray'ın şampiyon olduğu yıl yaşadığı şansın devamı niteliğindeki bal . bu durum beşiktaş'a şampiyonluk getirir .
" çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçüncüde sıçrayamaz " şeklinde yapılan benzetme modelinin beşiktaş için geçerli olmadığını gösterir durumdur. ama bi gün o çekirge sıçrayamaz hale gelecek elbet.
(bkz: güneş balçıkla sıvanmaz)
(bkz: ne dedim lan ben şimdi)
yıllardır karşıt söylem üretmekten, bok atmaktan bıktığım şanstır. yok arkadaş çekirge mekirge sıçrama mıçrama olayını aştı bu iş. 20 senedir bu böyle. o yüzden şunu kabul ediyorum artık,

(bkz: son dakikaya kadar maçı bırakmamak)
(bkz: iyiler mutlaka kazanır)
ee buna şans diyosanız öle söleyin ama unutmayın, o stattaki taraftar maçın son saniyesine kadar yüreğiyle destek veriyor.
(bkz: duanızla yaşamadık ki bedduanızla ölelim)
(bkz: kıskananlar çatlasın)
önemli olan hatice değil neticedir.
ancak futbol cahillerince şans diye değerlendirilebilecek şanstır (!). 90+'larda gol atmak kondisyon ister, konsantrasyon ister, hırs ister, inanmışlık ister. böyle gubik başlıklar açmak içinse sadece ve sadece futboldan anlamıyor olmanız yeterlidir.
dünkü antalya macinda tekerrür etmis sanstir.
(bkz: çekirge bir sıçrar iki sıçrar)
(bkz: üçüncüde direk siker)
beşiktaş'a bu sezon da şampiyonluğu getirmeyecek şanstır.
sadece şans değildir...

(bkz: iyiler hep kazanır)
on yıllar'dır beşiktaş'ın son dakikalarda gol attığını bilmeyen ve bunu "eşşek şansı" diye nitelendiren hiç beşiktaş maçı izlememiş kişinin yaptığı tespittir.

kondisyon'u düşen takımlara karşı ani kurulan baskılar sonucunda elde edilen son dakika galibiyetleridir ve bu bir taktik seçimidir.

"eşşek şansı" diye nitelendiren şahıslar sadece futbol bilgisizliğini ortaya koymaktadır.
besiktas'ın "maç 90 dakikadır" felsefesine en hakim takım olduğundan, yılmak usanmak bilmediğinden ve bes dakkada besiktas deyiminden bihaber olan bünyenin sarfettiği cehalet ve fanatizm kokan cümle..
liverpool atınca şans olmuyor da, servet çetin atınca şans olmuyor da, beşiktaş 2-0'dan 3-2 maç kazanınca mı şans oluyor diye sorduğum şans. eşşek nedir ulan ayrıca? ş sayısı artınca, daha mı etkili oluyor? maçı izlemeyen insan tespitidir ayrıca. son 15 dakika 10 tane atak yaparsan sen de, mutlaka gol atarsın. insaf be! kaç tane gol kaçırdık.
genellikle tek kale oynadığı maçların başında girmeyen topların , girmek için son saniyeleri beklemesiyle alakalıdır. taraftar takımından asla ümidi kesmedigi için artık alısılagelmiş bir durumdur bu.

siz de alışın. pişman olmayacaksınız!