bugün

içten gelmediği halde çevre baskısıyla beş vakit namaz kılmaya zorlanıp "ben müslümanım" demeye evladır.

çünkü allah için değil de kul için namaz kılanların ibadeti kabul olmaz. o nedenle, namaz kılma isteğinin gelmiyor olması kulun kendi meselesidir ve allah dışında hiç kimseyi ilgilendirmez.
Var öyle tipler içimizde.
Cayır cayır yanacaksınız!!!
namaz kılıp; her dedikoduyu yaptığınızda, yalan söylediğinizde, insanlara yardım etmediğinizde, kendinizden baska her insan hayatında kusur bulduğunuzda ( şu an olduğu gibi) siz çok iyi bir müslüman oluyorsunuz. neden ? çünkü namaz kılıyorsunuz. namaz kıldığınızda bu hakları kendinizde buluyorsunuz.
(bkz: 30 gün oruç tutmayıp ben müslümanım demek)
inancın kelime-i şehadetle başladığını ve bu inançla ilgili konularda kulla allah arasına kimsenin giremeyeceğini bilmeyen angutlara göre yanlış olan davranış biçimi. dinin, kitabın içeriğini bilmeden hakkında atıp tutmak kolay tabii.
başlığı açan kişinin ateist olması göz önüne alınınca tebessüm ettiren durum. Yahu kardeşim daha eleştirmek istediğin inancın içeriğini bilmiyorsun ne diye kendini eleştiricem diye bu kadar paralıyrsun? Namaz islam'a göre kul ve allah arasında olan bir borçtur. Allah insana kendisine bahşettiği dünya hayatına karşılık 5 vakt namaz kılmasını istemiştir. Bu sadece allah ile kul arasındaki bir olaydır.

islamiyet ortadoksluk tarzı bir inanç değildir. Namaz kılmayan cennete giremez, müslüman olamaz bir kaide yoktur islamiyette. Lütfen biraz araştırıp eleştiri yapın. Birbirlerinizden kopyaladığınız 2-3 tane ezbere uyduruk eleştiriyi tekrarlamayın sürekli.
(bkz: sol frame de dinle ilgili başlıkların artması)
gayet doğaldır. gayet normaldir.

5 vakit namaz kılıp, her cuma başka bir camiye gidip televizyonda haber olan, bünyesinde her türlü yalan her türlü yolsuzluğu barındıran ve ben müslümanım diyen haysiyetsizlerden çok daha iyi müslümandır üstelik...
iman etmek dil ile olduğundan gayet normal bir durumdur. müslümanım diyen müslümandır, aksini söyleyen de söylediği gibidir. herkes istediği şey olmakta serbesttir. inanmak ve inandığının gereklerini yapmak kişinin kendi tercihidir. kişi etrafını sorgulamayı bırakıp, kendisinini neyi yapıp yapmadığına bakmalıdır...
5 vakit namazını klmayan müslümandır,ancak mümin olamaz.Kılan ise mümin olur mümin ise allahın emir ve buyruklarımı yerine gitiren kişiye denir.
5 vakit halka hallenip sonra namaz kılandan hallicedir.
5 vakit namaz kılıp dininin gereklerini yerine getirip,yolda yürürken sokağa tüküren müslümanlardan haklıdır.
müslüman kişi, herkesin iyiliğini ister diye biliyorum. Ama görüyorum ki birilerine kafir damgası vurarak cehenneme gitmelerini arzulayan bir güruhta peydah olmuş. Allah affetsin.
ne yani müslüman olmak icin namazmı kılmak lazım, hemde 5 vakit?

(bkz: uludağ sözlük dindarlaşıyor)
sadece namaz kılıp, müslümanlığın diğer gereklerini yerine getirmeyen kişinin ben müslüan demesiyle aynı durumdur.
(bkz: müslüman türkiye)
namazın 3 vakit olduğunu bilmeyen sözde müslümanın eleştirdiği müslümanların eylemi.
kendine müslümandır.
bkz: ya bi siktir git
bu ülkede namaz kıldığı için dışlananlar, hor görülenler, tutuklananlar, okuldan atılanlar, askerden atılanlar kısacası aşağılananlar ve toplumda kargaşa yarattığı söylenenler oldukça normal görmemiz gereken durum.
bir şeyler değişmiş ve başınıza bir şey gelmeden ibadet edebilecek hale geldiniz ise allah nasip etsin.
bir tane de düzgün müslüman çıkıp şuraya namaz kılmayıp müslümanım diyenlere allah namaz kılmayı nasip etsin yazsa ya!!!!
allah ile kul arasına girilmez klişe lafıyla kendilerini savunmaya çalışan müslümanımsıların ta kendileridir. 5 vakit namaz kılmayıp ben müslümanım derler lakin pabucumun müslümanı.
kişinin kendi vicdanıyla yapması gereken muhasebe. kimseyi alakadar etmez, din hür irade gerektirir.
ne ararsın tanrı ile aramda diye soran müslümandır.

sanane kardeşim milletin namazından.
her ezan sesi duyduğunda şehadet getiren müslüman söylemidir.

islama inanmayanların cehenneme gidecek olması konusunda bile kuran bazıları müstesna derken. şehadet getirmiş insanlar hakkında ileri geri konuşmak ne kadar ahlaklı bir davranıştır.