bugün

Beyaz tenli her kadının bir defa olsun denemesi gereken ve onu afet-i devran hale getiren saç rengidir. Beyaz tene her renk yakışır elbet ama en güzeli hangisidir, kimse uzlaşamamıştır.

Ayrıca saçımın rengi ile uğraşasım var galiba sözlük. Ne yapmalıyım bilmiyorum.
Kesinlikle kızıl saçtır. Koyu kızıl.
giyim tarzıyla yakından alakalıdır. şayet o kızıl rengin içine sıçıp sıvayabilir.
Siyah-beyaz alacali yapip disi kartala uye olmasi gereken kisi.
(bkz: altın sarısı) dır. koyu yeşil gözler. ince bir bel, uzun bacaklar...

ciddi ifadeli ama güzel bir yüz...
saç rengini, ten rengine göre yakıştıran moda uzmanlarını harekete geçirmiş olan ten rengidir.

ancak benim kanaatimce eğer ki güzel ve sergilenesi bir yüze sahipse kişi açık renkler(sarı, kızıl, belki açık kestane) kullanabilir ve hatta bu kombinasyonlarla balyaj atılabilir aralara. ama kişi çirkin ve kaçılası bir yüze sahipse kesinlikle koyu saç renklerini tercih etmeli ve özellikle kahkül, perçem uzunluğuna özen göstermeli derim.

he şimdi bu yazıyı okuyan herhangi bir türk hatunu gidip de saçını boyatmadan önce dışarıdan bir göze görünmesi önemle rica olunur ve hayati önem arz eder(sonra gelip bana ağlamayın).
* sarı saç makyaj gerektirir.
* kızılı herkes taşıyamaz ve giyimini de değiştirmesi gerekir insanın.
* siyah saç ise her şeye gider makyaj gerektirmez, dipler gelince belli olmaz, giyim tarzını değişmen gerekmez, ten rengini daha da belli eder.
(bkz: tecrübe ile sabittir)
format siken renkdir.
kızılötesidir.
kadınlar için kesinlikle ya simsiyah ya da kızıl.
Beyaz tene her renk yakışıyor neredeyse. Daha beyaz bir tenim olsun isterdim. Siyah en çok yakışanıdır. Bordo ve diğer koyu tonların hepsi yakışır zaten. Bunun dışında saks mavisi, mor, pembe, yeşil,kırmızı... Hepsiyle uyum sağlıyor. Tek kötü yanı güneşe çıkamıyoruz pek. Biraz da hassas oluyor beyaz cilt. O açıdan da kötü tabi.
Her renk gitmez alt tona bakmak lazım. Sıcak tonlara sahipse sıcak renkler soğuk tona sahipse küllüler plantinler ya sert siyahlar gidiyor. Ben de beyaz tenliyim siyah yaptığım zaman aynada gördüğüm şey felaket ötesiydi. Her beyaz tene her renk gitmez işin özü. Ama kızılın her türlü hastasıyım.
kül rengi kumraldır.
(bkz: kumral)ım tamam, mesaj atmayın.
düz saç. ama kumral olacak. eğer turuncu portakal ya da kına rengi ise, kahkul olabilir. ya da favorim uçları bukleli olması. ya da tamamı bukleli dalgalı. ama düz olursa da olur. sadece bu renk için dalgalı. gerisi hep düz.
Genel olarak beyaz tene her saç renginin gittiği gibi bir algı olsa Bile ben buna katılmıyorum.
Kişinin yüz yapısı, göz rengi ve kendine has tutumuna göre değiştiğini düşünüyorum.

siyah, kumral tonları, çok açık olmamak şartıyla sarı, kızıl ve kahverengi çoğu beyaz tenliye güzel gidiyor ama platin sarısı oldukça çiğ duruyor bana kalırsa. Aynı zamanda platin sarısı doğallıktan uzak ve oyuncak bebek görüntüsü veriyor.

Kısacası; yapay bir görüntü oluşturan her renk beyaz Tenin kendine has olan duruşunu ve asaletini bozuyor.