bugün

-ilk icat edilen sabunların başında gelen,beyaz,temizlik kokan,sert sabun türüdür.
-bu sabun daha bulaşık detarjanları,çamaşır deterjanları ve şampuan icat edilmeden önce bulunduğu için çok amaçlı bir sabun türüdür(hem çamaşır deterjanı,hem bulaşık detarjanı,hem de kişisel bakım sabunu).
-sonraları gelişen teknolojiyle kullanım alanı daralmış ve sadece banyolarda kullanılan bir sabun olmuştur.
-bazı temizlik maddesi üreticileri beyaz sabunun eskisi gibi popüler olması için "beyaz sabun kokulu çamaşır deterjanı","beyaz sabun kokulu şampuan" gibi ürünler üretmişlerdir.
-her ne kadar pabucu dama atılsa da beyaz sabun her daim temizliği temsil eden yegane sabun olacaktır insanlar için.
Küçük çocukların banyoda anneleri tarafından çitilenmek süretiyle yıkanmalarında kullanılan temizlik maddesi. Bu madde aynı zamanda banyoda rahat durmayan çocukların kafalarına "çtaakkk" diye vurarak etkisiz hale getirmek içinde kullanılır.
Aynı zamanda çocukluktan kurtularak tek başına banyo yapabilecek olan erkek çocukların banyolarındaki bir numaralı fantezi yardımcısı.
beyaz sabun kokan elleri yüzüne bastırmak, o temizlik ve huzurun kokusunu(huzur nasıl kokar ki!) doya doya içine çekmekten daha büyük mutluluk olabilir mi?
en mükemmel kokan sabundur.
diş hekimliğinde okuyan 1. sınıf öğrencileri kilo kilo alır bunlardan. sonra alır eline meyve bıçağına benzeyen spatülü keser, biçer. kocaman kalıptan zoğan cücüü kadar bişey kalır geriye. soyulup kenara koyulan artık sabun parçaları da poşetlenip anneye götürülür. geriye sabundan kızarmış bir çift el ve göz kalır.
hijyen kokar.

temizlik nedir dersen bu sabundur derim. temiz koku.
saclarin yikanmasi sonucu sac tellerini gicir gicir yapan sabundur. yikama isleminden sonra saciniz islakken elinizi saclariniza surun. cikan gicirti sesini duyacaksiniz.
Saçları yıkarken kullanılmaması gereken sabundur, bana kalırsa deride de kullanılmamalı.
Saçlarınızı beyaz sabunla yıkadığınızda tam manasıyla gıcır gıcır sesler çıkıyor. Saç kabarıyor, şekle girmiyor, toplasan toplanmıyor açık bıraksan mahallenin delisi gibi geziniyorsun.
Vücut temizliğinde kullanıldığında banyodan çıktıktan sonra deri inanılmaz kuru oluyor.
Yine de banyodan sonra beyaz sabun kokusu duymak çok güzel.
Sabun için kullanılan yağ türü bitkisel ise beyaz sabun, hayvansal ise yeşil sabun elde edilir.
sıvı sabunların pabucunu dama attıran bir temizlik maddesidir kendisi. el temizliğinde beyaz sabun kullanmaya başlamadan evvel bileklerim kırmızı kırmızı yara oluyordu. ben de el yıkama takıntısı olan biri olarak bunun ellerimi fazla yıkamamdan dolayı olduğunu düşünüyordum. ama beyaz sabuna geçtim geçeli ellerim yumuşacık.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar