bugün

görsel
görsel
Almanya'nın en çok görmek istediğim şehri Berlin.
Ahmet ümit’ in kayıp tanrılar ülkesi ve glenn meade’ in brandenburg romanlarında ustalıkla betimlenmiştir.
sanat şehri.
La Casa De Papel'den Berlin'in Dizisi
Yani La Casa De Papel'den Spin-Of dizi
Fragmanı : https://youtu.be/R7CD6Bd_DVk
almanyanın başkentidir.
Dayımın yaşadığı şehir. Kirada oturdukları ev o kadar minik ki bulaşık makinesi bile alamıyorlar. Tabi önceki oturdukları evlerden sonra bu ev bile onlara çok geniş geliyor.
görsel
görsel
Duvarın yıkılışının ardından herkesin kendinden bir şeyler bulabildiği, çok fazla etnik nüfusun bulunduğu masalsı şehir. Ahmet ümit’ in kayıp tanrılar ülkesinde geçiyor.
Güzel bir şehir.Ama komünizm geçmişi olan bir şehir olduğu için bazı bölgelerindeki sovyet binaları rahatsız edici.Onun dışında her şeyi güzel.
aslına bakacak olursanız almanyada en çok türk berlinde yaşıyor.
eski tadı yok artık yav.
ikinci dünya savaşından sonra dümdüz edilip yeniden kurulan: bu nedenle olağanüstü düzgün olan şehir.
sözlükten suserler varsa haberim olsun. bende buradayım video çekim işimiz var, kısa film tarzı.
sevemedigim sıkıcı, kasvetli, dumduz bir avrupa sehri. ovulecek tek yani duzeni olabilir, aklimda kalan adam akilli hicbir yeri yok.
Her 10 kişiden 15'inin türk olduğu, oldukça bakımlı, modern, temiz ve düzenli oluşuyla şehircilik anlamında fenafillah makamına ulâşmış Almanya kenti.
Kültür, sanat, bilim, festival şehri, özgürlükler diyarı.

Pastaları efsanedir, yemeden dönmeyin!
Kisin saat 16.00'da gece oldugu, yazin 22.00'da havanin aydinlik oldugu sehir.

Severiz. Guzel sehirdir.
görsel
3 yıldır burada yaşıyorum, almanya'ya gelmek isteyenler kesinlikle tercih etmeli.

insanları çok iyi, ben daha çok kırsal bir yerde yaşıyorum. ziraat mühendisi olarak gelmiştim zaten.

şehri çok iyi pub eğlence mekanları güzel.
aşağı yukarı yakın tarihin bütün siyasi ideolojilerini bizzat tecrübe etmiş bir şehirdir. eşi benzeri az bulunur.
her türk bir gün berlin'i tadacak.
hem eyalet hem şehirdir.
görsel