bugün

klasik aşık versiyonudur en büyük asker bizim asker gibidir her yiğidin gönlünde de bir aslan yatar zaten.
aşık insandır, aşk da zaten öyle bir şeydir iki kişiye dair her şey diğer kişilere nazaran büyüktür.
bir insan başkalarının duygularını bilemeyecegine gore hakıldır duyguların şiddeti tartışılamaz her insan kendince haklıdır.
(bkz: beyni küçük insan)
beyni yeteri büyüklükte olan kişi tarafından sarfedilmez cümle
aksini düşündüğü taktirde zaten aşık olmamış olacak insan.
insan kendi sınırları içinde düşünebilir. kendine göre çok farklı duygular içinde olması mümkündür. ve ancak (bkz: cahil)şeklinde tanımlanabilir.
sevgisiyle gösteriş yaparken megalomanide sınır tanımayan şahıs.
kendi dünyası dahilinde değerlendirildiğinde doğruyu dile getirmiş olan insandır.
bir nevi kendini pohpohlama hissi ve sorunlu olan ilişkiyi örtmek için kendisininde inanmaya çalıştığı övme nitelikli, arkadaşlar arasında söylenilebilecek en büyük yalanlardan biridir. oysa herkes bilir bir sonraki aşkınıda en büyük aşk benimki diye tanımlayacağını.
herkez kendi dünyasının en büyüğüdür ve bu yüzden yaşadığı, hissettiği, düşündüğü ve yorumladığı herşey kendisine göre en büyüktür. Yadırganmamalı saygıyla karşılanmalı ve hayatın sadece kendisindn ibaret olmadığı tatlı bir dille anlatılmalıdır.
sahip oldugu seylerin cok büyük oldugunu sanan cocuklar vardir hani ''benim babam herkesi döver, benim annemin yemekleri'' misali...bunu söyleyen de halen o çocuksu duygulardan arinamamiş bir aşik çocuktan başkasi degil.
hayaller aleminde dolanan insandır bir nevi.
bu cümleyi benimseyen zat-ı muhteremi iki sene sonra görmek gerek.
(bkz: yayaya şaşaşa benim aşkım çok yaşa)
braun silk epil reklamindaki gavat beyden beklenen sözdür.
başkalarının aşkından bi haber olan insandır.

ayrıca (bkz: herkesin aşkı kendine büyüktür)
bunu söyleyebilcek cesareti varsa ne mutlu ama kimse bunu söyleyemiyor zaten sorun orda.
kütük gibi aşık insandır. ne güzeldir.
(bkz: aşkın gözü kördür)
(bkz: önemli olan boyu değil işlevi) * *
çocukluğunda, ''benim babam senin babanı döver'' diyen insandır kanaatimce.
etraftakilerin kıskanç bakışlarına maruz kalacak olan insandır.
(bkz: nilüfer)

öp beni büyük aşkım, büyük aşkım...
(bkz: klasik aşık tribi)
şebnem ferah bu durumu sana bilmedigin bir sey soyleyemem şarkısında çok güzel yorumlamıştır. der ki;
"bütün aşklar çok büyük olacaktı,
ama en büyük bizimkisi diyecektik"
romantik olmadığı ve olamayacağı kesin olan aşık insandır.