bugün

sevgiliye değil kendine aşık olan insandır.
romantik olmadığı ve olamayacağı kesin olan aşık insandır.
şebnem ferah bu durumu sana bilmedigin bir sey soyleyemem şarkısında çok güzel yorumlamıştır. der ki;
"bütün aşklar çok büyük olacaktı,
ama en büyük bizimkisi diyecektik"
(bkz: klasik aşık tribi)
(bkz: nilüfer)

öp beni büyük aşkım, büyük aşkım...
etraftakilerin kıskanç bakışlarına maruz kalacak olan insandır.
çocukluğunda, ''benim babam senin babanı döver'' diyen insandır kanaatimce.
(bkz: önemli olan boyu değil işlevi) * *
(bkz: aşkın gözü kördür)
kütük gibi aşık insandır. ne güzeldir.
bunu söyleyebilcek cesareti varsa ne mutlu ama kimse bunu söyleyemiyor zaten sorun orda.
başkalarının aşkından bi haber olan insandır.

ayrıca (bkz: herkesin aşkı kendine büyüktür)
braun silk epil reklamindaki gavat beyden beklenen sözdür.
(bkz: yayaya şaşaşa benim aşkım çok yaşa)
hayaller aleminde dolanan insandır bir nevi.
bu cümleyi benimseyen zat-ı muhteremi iki sene sonra görmek gerek.
sahip oldugu seylerin cok büyük oldugunu sanan cocuklar vardir hani ''benim babam herkesi döver, benim annemin yemekleri'' misali...bunu söyleyen de halen o çocuksu duygulardan arinamamiş bir aşik çocuktan başkasi degil.
herkez kendi dünyasının en büyüğüdür ve bu yüzden yaşadığı, hissettiği, düşündüğü ve yorumladığı herşey kendisine göre en büyüktür. Yadırganmamalı saygıyla karşılanmalı ve hayatın sadece kendisindn ibaret olmadığı tatlı bir dille anlatılmalıdır.
bir nevi kendini pohpohlama hissi ve sorunlu olan ilişkiyi örtmek için kendisininde inanmaya çalıştığı övme nitelikli, arkadaşlar arasında söylenilebilecek en büyük yalanlardan biridir. oysa herkes bilir bir sonraki aşkınıda en büyük aşk benimki diye tanımlayacağını.
kendi dünyası dahilinde değerlendirildiğinde doğruyu dile getirmiş olan insandır.
sevgisiyle gösteriş yaparken megalomanide sınır tanımayan şahıs.
insan kendi sınırları içinde düşünebilir. kendine göre çok farklı duygular içinde olması mümkündür. ve ancak (bkz: cahil)şeklinde tanımlanabilir.
aksini düşündüğü taktirde zaten aşık olmamış olacak insan.
(bkz: beyni küçük insan)
beyni yeteri büyüklükte olan kişi tarafından sarfedilmez cümle
bir insan başkalarının duygularını bilemeyecegine gore hakıldır duyguların şiddeti tartışılamaz her insan kendince haklıdır.
aşık insandır, aşk da zaten öyle bir şeydir iki kişiye dair her şey diğer kişilere nazaran büyüktür.