bugün

durumu basit bir cümleyle açıklayabiliriz. ''deve,dikeni insan, s.keni severmiş.'' bu kadar basit insan nerede ulaşılmaz, nerede böyle aşık olunmayacak insan varsa, gider onu bulur aşık olmak için.
ters psikolojidir. kaçan kovalanır, kovalanan kaçar, sözünden yola çıkarsak sonuca ulaşırız. bir insana "avucumun içinde" imajı verirseniz, o avucun içiyle en güzel yerlerini yıkar. *
(bkz: mallık)
(bkz: abi beni sev)
insan tabiatı işte... 'Beni sevme' sözü o kadar büyülü o kadar çekici geliyor ki bile bile risk alıyor insan, bile bile çıkmaza sürüklüyor kendini. sonrası malum içinin acıyacağını, hiç başlamayacak bir ilişkiyi beklediğini bile bile aşık oluyorsun.
elmanın yasak olması nasıl ki cazip geliyorsa bu da aynı derecede cazip geliyor. napalım tabiatımızda var.
eğer gerçekse, hoşlandığım çocukla aramda şöyle bir diyalog yaşanmasına sebep olabilecek olay:

+ ya bizim oraya çok hoş bir cafe açılmış bizimkileri toplayıp gitsek mi?
- hayır... lütfen, beni sevme...
+ ...?
aptallık...ama bunu hepimiz yapıyoruz.
kendini onun seni seveceğine inandırmakla başlayan aşktır.
ters psikoloji yapmaktır. ayrıca o şekilde aşık olanın aşkı ne kadar sağlıklıdır şübehli.
bile bile yüreğini burkucak bir aşka lades demektir.
insan olduğunun belirtisidir. çünkü her zaman zor olan sevilir zor olan istenir. kolay olan elinin altındadır zaten onun için bir çaba sarfetmeye gerek yoktur.
(bkz: stockholm sendromu)
-sana fili düşünme dersem neyi düşünürsün?
+fili..!

aynen bu durumdur.nerde sevilmeyecek ya da sevilmemesi gereken biri varsa gider onu seversin.
george clooney' e sökmeyecek davranış biçimidir.
inadına yapılası gelinen eylemdir.
ters psikolojiye örnek bir durumdur.
popoma bakma desem naparsın ? popoma bakarsın. bir erkek olarak aklıma neden bu örnek geldi anlamadım ılık falan da değilim. hoşçakalın.
afedersiniz de gönülün ota boka konması durumudur.
belki aşık olduktan sonra beni sevme demiştir. artık çok geçtir.
tezeği avuçladın demektir. kıyametin seni inşallah teğet geçecek. * *

(bkz: tam yerine rast geldi manzara koyduk)
kalbimizin bize oynadığı oyundur. burada beyin mağdurdur. askın en acı yüzüyle karsı karsıya kalınır.
yasağa karşı anti yasak durumudur. ama arkaya bakmadan gidilmelidir.
beni sevme sorumluluk almak istemiyorum. sadece sevişelim demek istenilir.
kişide öğrenme bozukluğu olduğunun göstergesidir. bebekken sadece basit eylemleri anlayan kişi "gel, git, yap, et" komutlarına uyar. -me, -ma olumsuzluk ekinin yaptığı vurguyu kavrayamaz. yaş ilerledikçe, olgunlaşınca bu kavrama gelişir. "beni sevme" diyen kişiye aşık olan kardeşimiz, -me olumsuzluk ekinin mantığını kavrayamammış ve sadece "beni sev" kısmına takılı kalmıştır. en yakın zamanda bir psikiyatriste görünmesi tembihlenir. git çocuğum ne olacak, bi görün, aaaaa.