bugün

Orijinal ismi Never Let Me GO olan filmdir. Kazuo Ishiguro'nun çok satan romanından sinemaya uyarlanmıştır. Film dinginliği ve sağlam senaryosuyla birlikte muhteşem bir oyunculuk çıkaran kadrosuyla bence sinema tarihinde hatırı sayılır bir üne kavuşacaktır. insanın en temel varoluşsal gerçekliği olan sonsuzluk beklentisinin aşk üzerinden su üstüne çkartıldığı muhteşem bir yapıttır. Gaza getirmiyorum, mutlaka izleyin.
beni asla bırakma. bırakma ki ben seni bırakabileyim.
Emir cümlesinden çok ümit cümlesidir, tabi eğer içten söyleniyorsa. öyle bir an gelir ki diyecek başka bir şey bulmazsınız, işte o an devreye girer.
bu sözü duyan kişinin egolarının şişmesi yada patlamasıyla sonuçlanacak durum.
çünkü ben seni bırakacağımla tamamlanır. bırakma der, bırakmazsın, belli bir zaman sonra gider, am.na kor afedersin.
birine bu sözü söyle ve bekle. bak nasıl bırakıyor seni.
ben bırakcam çünkü.
(bkz: sözlük beni asla bırakma)
(bkz: never let me go)
Izledigim en mukemmel filmler listesinde zirveyi zorlayan film. (bkz: ölmeden önce izlenmesi gereken 100 film)
2017 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan Japon asıllı ingiliz yazar Kazuo Ishiguro'nun okuduğum ilk kitabı oldu Beni Asla Bırakma. Mezuniyet Derecesi Ölüm Olan Tek Okul; Hayat! başlığıyla da blogumda ( https://wp.me/p4iYTe-9u ) paylaştım.
Betimlemelerden, aforizmalardan, süslü cümlelerden uzak çok yalın bir dille yazılmış roman.

Spoiler

Klonlanıp insanlara organ nakli yapmak için yetiştirilen insanların hikayesi.

Spoiler

Okuduktan sonra üzerinde derin derin düşüncelere sevk ediyor insanı.
Bunu diyen kişi çok büyük ihtimal bu sözü dediği kisiyi birakacaktir.
Bunu diyen ilk kisi, birakan ilk kisi olacaktir.
Okumaya başladığım romandır. Aslına bakarsan kapağı ve ismi çok hoşuma gittiği için almıştım ama içeriği de harikaymış. Okumak için başına geçtiğimde bırakamıyorum, sarıyo.
(bkz: bıraktı)
dile getirmek ''ipleri eline vermek'' anlamı taşır.
bağlılık anlamına gelse de, bir miktar acziyet göstergesi anlamına da gelir.
açıkça söylenmemeli!