bugün

bana mı okudun kardeşim. ne oldum delisi diye biz bunlara diyoruz işte.
Vurun abalıya, yaw tamam da kardeşim adamlara lise mezunu memur la aynı maaşi alacaksın derseniz isyan ederler tabi, boşuna mi okuduk demezler mi yani, herşeyi geçtim hangi mühendise hangi peyzaj mimarına deseler ki asgari ücret vereceğiz hepsi boşuna mi okuduk lan o zaman der, hatta madem öyle lisedeyken alsaydınız ise der.
kendilerinden başka kim varsa, adeta okuma yazma bilmiyormuş gibi davranan kişiler. beyaz gömlekleri sayesinde kızları peşlerinde sürüklerler. kızlara "düz bir memurum" desinler, bakalım kaç kişi gelecek.
öğrenci versiyonlarında bile aynı artizliğin çekirdek emareleri mevcuttur.
dogrudur yillarca okumuslardir saygi duymak lazim ayrica bunlari okurken artiz yerine "artist" yazilacagini da ogrenmislerdir diye dusunuyorum.
toplumun pohpohlamasındandır o. doktor çıkmak 60´lı yıllarda çok böyyük bi hadiseydi. biz de okuduk, hem de hala okuyoruz. o işler geçti artık.
askerlikte bolca karşılaşılan artizliktir. gereksizdir o komutan kaç sene okuduğuna bakmadan siker seni...
alayı şerefsiz artiz onların! allah belalarını versin! tüüü!
forum chat tarzı entry girmek çok güzel yehu.
(bkz: artiz)
(bkz: artiz mi ne artizi artiz ne arar la sözlükte)
6 yıl dile kolay. bırakında yapsın.
yapsınlar tabi. okuyorlar okuyorlar pratisyen olrak kaldıklarında halk tarafından adam yerıne bıle koyulmuyorlar.sonra bu durum canlarını sıkıyor bi okadar daha okuyorlar uzman oluyorlar. snra bazılarına o da yetmıyor yıne okuyor.. okuyor okuyor.. bende okusam bende derdım abi bırakın da desinler.
öğrencilik hayatı boyunca ilginin çoğunun bu fakültedeki öğrenci gruplarından olmasından mütevellit olabilir efendim böyle başlıklar şimdi hoş görmek lazım çocukları. aynı zamanda birkaç tane insanın yaptıklarının da bütün meslek grubuna maletmenin de sorumluluğu ayrıdır bir yerde. sonuçta hep denildiği üzre; avukatın da kötüsü * var mühendisin de...
ne hikmetse devlet hastanelerinde yapıyorlar o artistliği. *
Iyilestirsin de isterse artizligin dibine vursun denilen kişidir.
doktorlara b.k atma yoludur . kıskanmayın .
haklı doktorlardır. ben de o kadar okusam ben de yaparım, daha okumadan yapıyorum la.
işin ironik tarafı bu adamları eleştirenlerin okuma ve yazma dahil okul ve okumayla ilgisinin ilkokul, ortaokul ayarda olmasıdır.

hasetlikte zor be gülüm.
sormak lazım, okudun da bana mı okudun kardeşim. evet derse düşünülebilir.
egosuna yenik düşmüş insan çeşitleridir.
doktorları eleştirenler bugüne kadar hayatta işe yaşar ne yaptılar acaba diye düşünmemek elde değil. Toplumda var olup olmadığı dahi fark edilmeyen kimsenin saygınlığını kazanamamış işe yaramaz budalaların doktorları çekememesi olay bundan ibaret.
bu tip doktora allah düşmanımı düşürmesin.
sadece tıp değil, her bilimsel alanda var olan gelişmelere yetişemiyoruz. daima yenilikleri takip etmek, sonuçları incelemek, değerlendirmelerden haberdar olmak için yine okuyoruz.
hala okuyoruz.

diploma, duvarda asılı bir dekor olarak alınmaz.
amk, onca zaman onu okutmak için gece gündüz çalışmak zorunda kalan ailesine faydası olsun yeter.
Biz de okuduk.

(bkz: alttan ders) *
bir gün işiniz, yolunuz, sorununuz sizi adliye yada karakola götürürse doktorların safkan melek olduğunu anlayacaksınız.