bugün

Kenan Doğulu demedi deme albümünün durup durup dinlenilesi şarkılarından biri.

Karanlık dünyam içimde kördüğüm
Bitmeyen çileymiş sanki ördüğüm
Sen yine öyle san
Sen yine öyle bil
Tertemiz dünyayı ben kirletmedim
Kendimi rüyalara hapsetmedim
Sen yine öyle san
Sen beni yine öyle bil

Dur dur deme bana
Aklından geçenleri sakın söyleme bana
Sen yine öyle san
Sen yine öyle sev
Sen beni yine öyle bil

Yalnız kalınca yanında olmayan
Kırık kalbinin farkına varmayan
Yanlış kalplerde şansını zorlayan
Kendini senin yerine koymayan
Ben ben o değilim,ben o değilim

Sözlerin hala yanıyor içimde
insanı sarhoş eden bir biçimde
Sen yine öyle san
Sen beni yine öyle bil
Dur dur deme bana
Aklından geçenleri sakın söyleme bana
Sen yine öyle san
Yine öyle sev
Sen yine öyle bil
düzenlemesi süper olan, bas gitar ın sağlam çalındığı kenan doğulu parçası. bir an,john deacon, queen de değil de kenan doğulu'ya bas çalıyor sandım.
Hiç olmadığınız biri gibi ne kadar süre davranabilirsiniz?
O ben değildim dediğiniz insanı içinizde ne kadar süre barındırabilirsiniz?
Kaybetmekten korkarak yaşamak özveri değildi sanırım,dişini çıkaramamak,yumuşacık avuçlarına değen tırnakların önceden onu nasıl kan revan içinde bıraktığını unutman,unutmanız..
Ne çok özenirim; bitirdim dediği an gerçekten de bitiren insanlara.
Kolayca,düşünmeden en ufak hatayı gördüğünde arkasına bakmadan gidebilen insanlara..
Benim ayrılıklarım neden hep bu kadar şiddetli,kopuşlarım bu kadar zor oldu,neden hep gitmekte bu kadar zorlandım,arkamda bıraktığım her neyse bir daha benim olmayacağını,benle olmayacağını daha çok farkında olduğum için miydi?
Birde şu mükemmellik rolü yapanlar,yapmayı becerenler yok mu? Onlar daha büyük övgüyü hak ediyor aslında.
Hep belli başlı özelikleri olmaz mı zaten,her zaman yanımızda bir tane vardır onlardan,biliriz,her birimiz böyle en az bir kişiyi tanırız.
Asla renk vermezler,omuzları dik,duruşları güçlüdür,istikrarlıdırlar,içlerine kapanık olup güven sorunu yaşarlar bazıları asla seven tipler olmadıklarından dem vurur,dokunma isteğiyle bakıp dokunduğunuzda ittikleri ellerle dalga geçerken
Anlaşılmayan olurlar,ezdirmeyen,gölgeye düşmeyen hep onlardır,asla koyuvermeyen.
Hep o tanıdık yalan..yalan gülümseyen.
Ama aslında bir de bilmedikleri bir şey vardır,saklanmaya çalışırken hep en çok onlar açıkta kalır,en çok bilinen,tanınan kalabalıkta hep onlardır ve birde bunların doğal sonucu olarak en heybetli acıyı çekende onlar olur.
Gizlenmeye,saklamaya çalışan bedenleri mutlaka ki bir yerde isyan eder.
Ama dedim ya onlar kendi aralarında da ayrılır bazıları o yarattıkları mükemmel dünyaya kendileride inanır.
Güçlü güçlü gülümserler anlam veremeyen bakışlara.