bugün

efendim yalan olan bir kız söylemidir. madem kendin için süsleniyosun da neden evde tek başınayken süslenip evde oturmuyorsun denir bu kişiye.
(bkz: şaka gibi)
kadınların en büyük yalanlarından biridir.
kızların sevgililerine söyledikleri yalanlardan sadece bir tanesi.

+ neden bu kadar makyaj yapıyorsun?
- ya kendimi iyi hissediyorum.

kendini iyi hissettiği için mini etek giydiğini söylemekle aynı türden bir yalandır.
bunu söyleyen hatun kişi ıslak odunu hakediyordur. en masum şekliyle beğenilmek için süsleniyordur.
kadınlar kendileri için, güzel gözükmek için süslenirler. fakat eşlerine de güzel gözükmek isterler mutlaka.
bütün kızlar için geçerli söylem. başkası için süslenen kız yoktur hatta**. bir kız kendisi için süslenir ki etrafa güzel görünsün, beğenilsin. sonra yahuşuklu zengin birini bulsun evlensin. hayatının geri kalanını mutlu mesut, dertsiz tasasız yaşasın. tabii ki her şey kendisi için. senin çıkarın için mi süsleneceğidi?
kendi için değil hemcinsi için süsleniyordur. üstünlük kadınlar arasında büyük bir savaştır. garip erkek kardeşimizde yanılgıya düşüp üzerine alınır yazık..
başkalarının dikkatini çekmeyi seven bir insan sonuçta ilgi görmekten hoşnut olduğu için kendisi için süslenmiş olmaktadır. Bizi yemesindir.
tamamen palavradır.
etrafındaki insanların düşüncelerini önemsememeyi beceremeyen kadındır. bunu bir de stres yapıp böyle salakça yalan söyler efenim.
kızların erkek arkadaşlarını havalandırmamak için söyledikleri sözlerden bir tanesidir ve tamamiyle yalandır.
tam anlamıyla doğru ve de tam anlamıyla yalan olmayan söylem. şöyle ki, cins-i latif - ismi ile müsemma- güzelliğini ön plana çıkarmayı, sergilemeyi ve bununla övünmeyi sever. hatta bu davranış, yaygın düşüncenin aksine karşı cinse değil hemcinse karşı geliştirilmiştir. ancak şu da bir gerçek ki güzelliği ile motive olan kadın, makyaj yapıp giyinip aynanın karşısında kendisini seyredebilir, hiç kimse gelmeyecek olsa da evin içinde bu şekilde dolaşabilir. bu durumda 'ben kendim için de süsleniyorum' demelidir. böylesi daha doğrudur.
aslında toplum kurallarından biride göz zevkini bozmamaktır.pasaklı, iğrenç, üstü başı yırtık bir kişi o zevki bozanlardandır mesela.süslenmek bir bakıma toplum kuralları bilincinde olan insan davranışıdır.rahatsız etmezdir kimseyi.kendi için ya da başkası içinde olsa iyi yapmıştır.devam etsindir böyle.
çoğunluğun, sandığı aksine bir insan sadece kendisi için, kendisini mutlu ve güzel hissetmek için süslenebilir. nedendir bilinmez, insanın kendisine bakması, süslenmesi, allanması, pullanması vb. kendini birilerine beğendirmek amacıyla bir tutulur. beğenilmek ister tabi, orası ayrı. ama öncelikle kendisi nin beğenisi vardır sırada.
(bkz: bir kızın savunma mekanizması)
(bkz: bsg)
bakımlı olduğuna karşısındakini inandırmaya çalışan kimsedir. süslenme ve makyaj nasıl bir bakımsa artık.
büyük yalan olduğu zaten ispatlanmıştır. gerçek şudur ki kızlar yine hemcinsleri için süsleniyorlar.
sevgili: ben seni zaten beğeniyorum neden hala süsleniyorsun ,kime süsleniyorsun
-kız: ben ne senin için nede başkası için süsleniyorum ben kendim için süsleniyorum
komik bir bahanedir.
erkek yalanlarındaki karşılığı için;

(bkz: kendim icin bir sey istiyorsam namerdim)
kesinlikle doğru olmayan bir laftır.
şöyle düşünün; bir insan niye evde tekken her türlü pisliği yapar, burnunu karıştırır, pijamayla dolaşır, mutfağa seke seke şarkı söyleye söyleye gider ? peki neden dışarı çıkarken makyaj yapar ? bu soruları cevaplarını herkes biliyor. işte bu lafın yalan olduğu ortada.
doğru bir sözdür.
karşı cinsi etkilemek için süslenen kadın sayısı çok azdır. zira kadınlar narsisttir, aynada kendilerine bakmaya bayılırlar işte bu yüzden sadece kendileri için süslenirler.
ayrıca akıllı bir kadında bilir ki; eğer bir kadın kendisine saygısını kazanırsa ve hayattan korkmazsa yapamayacağı şey yoktur. süs püs bahanedir, önemli olan kadının duruşu ve kendine olan güvenidir.
(bkz: hermafrodit)
Kız tek bir erkek ya da sevgilisi için değil , bütün erkekler için süsleniyordur .
(bkz: ben bütün erkekler için süsleniyorum)
güncel Önemli Başlıklar