bugün

göremediğin aklına da inanma o halde. aklını göremiyosun, aa yoksa sen akılsız mısın? dedirten başlık. *
gidip görülebilen bir öküze bir sığıra inanılasıdır. (bkz: bi git yaa)
Bunu söyleyen ateist kendince haklıdır çünkü beynini de göremez, beyinsiz olduğunu sanır. Böyle mal mal konuşur sonra da.
HER KOYUN KENDi BACAĞINDAN ASILACAĞI iÇiN KiŞiNiN KENDi PROBLEMiDiR. iSTER iNANIR iSTER iNANMAZ.
mantıksızdır. nasıl ki moderasyonu görmüyorsun ama sansür uygulamaları yanlıı tutumları ile yazılarımız siliniyor, müslümanlara haksızlık ediyor öyle de görmediğimiz halde icraatlarından mod u biliyoruz. allah sanatları ile kendini gören gözlere gösteriyor.
-Gökleri yedi kat üzerine yaratan O'dur. Rahman'ın bu yaratmasında bir düzensizlik bulamazsın. Gözünü bir çevir bak, bir çatlak görebilir misin? Bir aksaklık bulmak için gözünü tekrar tekrar çevir bak; ama göz umduğunu bulamayıp bitkin ve yorgun düşer. (67/3-4)

şeklinde evrenin kusursuz düzeninin yaratılışı betimlenirken ve buna karşı gelinemezken (yani bu gerçek inkar edilemezken) hala bu cümleyi sarf etmek aptallık olsa gerek.

pardon, bunlar tesadüfen (!) girilmiş bir entry. bunları yazmak istememiştim.
her şeyin tesadüfen geliştiği bu dünyada bu olaylar sıradan zaten.

düzenleme: ekleme.
Öyleyse dileyen iman etsin dileyen inkar etsin.Kehf Suresi 29.ayet
Günümüzde ateist arkadaşlarımın kendini savunduğu cümlelerden biridir ama sormazlar mı adama "Görmediğin her şeye inanmıyorsan bedeninin içinde var olan hissetmeni sağlayan şey ne?" diye.
işte bu zihniyet insanı putperestliğe sürüklüyor. saçma da olsa gördüğü bi ilah yaptığı put.
Sayın yazar, ben de seni görmedim, yani sana inanmıyorum. "ben görmediğim yazara inanmam".
felsefenin birçok dalı bu cümleyle ortaya çıkmıştır.
doğrudur. önce kalp gözüyle görmek gerekir sonra inanılır zaten allah'a... görmeden inanamazsın..
"gözler onu apaçık göremez lakin kalpler iman yoluyla görür"imam ali(a.s).
http://video.uludagsozluk...n-g%C3%BCzel-cevap-59462/
aklını da göremiyorsun o zaman akılsızsın.
inanma tatlım canın sağ olsun. insan ol da ıstersen ayakkabı boyasına tap .
görse 'gözlerime inanamıyorum' der amk. göremeyeceği kesin olsa da ihtimalleri değerlendirmek lazım.
inanmak, iman etmek kalp ile olur göz ile değil.
o yüzden görsen bile inanmayacağın için gel doğruyu söyle ne benim vaktimi al ne de kendinin.
kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...

(bkz: carl sagan)
Görmediğimiz ya da göremediğimiz bir çok kavram var ama ısrarla inanıyorsun sevgini göremezsin ama birini sevmekten vazgeçmezsin,acı çekersin ama görmediğin halde direniyorsun da be kardeşim Allahı görmüyorum diye inanmıyormuşun o halde sende yoksun Allah yoksa Allah zaten şu dünyada bize verdiği bir çok güzellik ve nimetlerle bize göstermiş.
bende aç olanın açlığını görmüyorum, sevgi denen duygunuda maddi olarak görmüyorum, acıdan ağlıyormuşsun atıyorsun hani görmüyorum yalancısın dedim oldu mu şimdi?
Görmediğin allaha inanmazsın ama facebook ta görmediğin manitayla konuşursun.
görebilseydik eğer iman etmek bu başlığı açan kadar gereksiz ve basit bir durum olurdu. imanın bir değeri kalmazdı.
nyse sn grmysun gliba ii gecler .s.s
(bkz: zor yazdım lan)
ateist söylemi.
güncel Önemli Başlıklar