bugün

sevgili yan komuşum ferhunde gelin mutasyonu ve üst komşumuz semra kaynana klonu artık bize gelip birbirinizi çekiştirmeyin benim annem yasemin penceresi ya da sinan çetin değil sizi kavuşturamaz. bakın ders çalışamıyorum çok güzel dedikodu yapıyosunuz yanınıza gelesim geliyor . ayıp yahu. o mürüvet teyzenin kızı da gerçekten yollu haklısınız . mustafa abi kız kaçırmış doğru mu ? ihsan amca karısını levyeyle mi dövmüş cidden ?
bak kadın biz ses fln yapmıyoruz. kes çeneni otur oturduğun yerde.
yıllardır tepindik, bağırdık, parti verdik, çılgınlar gibi eğlendik üstünde. pazartesi harici halı, sofra, kilim çırpılmaz yasağını deldik. ama hiç birşey demedin be hasibe hanım teyze. yerin ayrı, büyüksün.
sevgili alt kat komşum hacı amca,
geceleri, artık ben apartmana girdikten sonra tam kapınızın önünden geçerken kapını kilitlemekten vazgeç artık üzerime alınmaya başladım. tamam tipim at hırsızı olabilir ama iyi çocuğum be.
bahce duvarından bizi gözetlemek sana ne kazandırıyor henüz cevabını bulamadık bilsek verip kurtulsak .
eline 3 ü 1 arada kahve alıp gelme bir daha. bizde de kahve var. fakir miyiz ulan biz.
okul yeni başlamış, arkadaşlarımla yeni görüşmüşüm bi şeyler içmişiz. hafiften ses çıkarmışız tepemize bindin pezevenk. ama her sabah senin karı bağırıyo fatiiiih fatih diye biz sesimizi çıkarıyor muyuz ? sen bacak kadar çocuğa amına kodumun çocuğu siktir git diye bağırıyorsun. her gün eşinle kavga yapıyorsun bi şey diyor muyuz lan biz pezevenk ! dün akşam geldin anasını siktin muhabbetin. ayıp amk.

burda komşuysak birbirimizin sesini çekicez birader. en azından biz seninkini çekiyoruz. sen de bizim sesimizi çekmeyi dene. o değilde ayıp amk o küçücük çocuğa her gün küfür ediyorsunya senin ben karakterini sikeyim.
her gün son ses müzik dinlememe, amfiyi fulleyip gitar çalmama, gecenin bi yarısı eve sarhoş gelip o kafayla bişeylere kolumu bacağımı çarpıp gürültü yapmama rağmen hiç bişey demediğiniz için teşekkür ederim. ama oğlunuza söyleyin, o telefonunu titreşimdeyken yere koymasın. hacı gece mesaj geliyo vrr vrrrr vrrrrr korkutuyo insanı yemin ediyorum.
günün 12 saatini bizde geçiren komşu sana sesleniyorum!
noolur atık seninde bir evin olduğunu hatırla ve yuvana dön.
biliyorum beni çok seviyorsun ama her gördüğünde de yıllardır görmemiş gibi sarılma ne olur.
iyi fal bakıyorsun bak hakkını yiyemem ama bir yerden sonra çekilmiyorsun.
komşuuuu ne olur evine döön!
üst komşum mahmut,

lanet olsun ikimize. sabah evden çıkış saatlerimizi nasıl böyle denk getiriyoruz? anlamış değilim. aslıda konu başka mahmut!
sabah evden çıkar çıkmaz asansörde yaktığın sigara diyorum. hani 2 dakika sabredip dışarda zıkkımlansan diyorum. hani sabah sabah senin o pis dumanına maruz kalmasam diyorum. he mahmut! artık sana bi güzellik düşünmenin zamanı geldi mahmut!
sabah sabah o elektrikli süpürgeyi çalıştırmasan olmazdı demi. *
lan orospu çocuğu o 2 veledinde aynı an da koşuyor ya tam benim odamın üzerinde, ha işte o zaman senin anan bacın kalmıyor işte haberin olsun.
sen ne piç bi insansın ya gece saat 3' te üst üste 7 sefer sifon çekilir mi ya kaç kilo sıçtın? yada sıçmayıp pezevenklik mi yapıyosun ayrıca tesisatında sorun var amın evladı bir usta getirmişisin o ustaysa ben ord. prof. üm adam '' hööö'' demekten başka birşey bilmiyo. tuvaletin tavanının ağzına ettin sayende 3 gündür umumi tuvalete para veriyorum. ayrıca alt komşumda çok piç kalem düşünce kapıya gelen birinden ne beklenir ki? küfüre karşı bütün yazarlardan özür dilerim ama benimde halim ortada.
artık şu gitarı çalıp şarkı söyleme bebeğim sesin güzel değil.
sevgili üst komşucağızım tamam tatlısın tombik bi bayansın falan sevimlisin, hoş sohbetsin ama neden her pazar sabahın kör saatinde özellikle yapıyomuş gibi tam odamın üzerinde elektrikli süpürgeyi çalıştırırsın.Yıllardır hiç mi değişmez insan . 60 ına merdiven dayadın ona veriyorum artık . sabır !
Merhaba ogrenci evimdeki alt ve ust katimdaki ogrenci komsularim. Bugun entry malzememsiniz. Sizi hic sevmiyorum. Hele ust komsularim zaten karsi cinsim olarak sevgililerinizle kavgalarina illet oluyorum. benim odamin ustunde yatak odanizin olmasi ise benim sansim. Simdi kizlar sozum size, yahu kac kere kovdunuz sevgililerinizi evden iyice follos ettiniz iliskiyi. yani tartisma olurda bize kadar duyurmayin be kardesim ayip. adam olmaniz dilegiyle. Optum. Ah zemin kattaki komsumu unutuyodum sen cok tatlisin, tum komsular senin gibi olsa ya. Kizartmanin tadi damagimda sekerim. Optum.
tuvalette sigara içme kardeşim. nasıl bir zevktir anlamadım.
tanımadıgım, ilk defa gördüğüm komşu. lan yrram, sanane binaya elimde birayla giriyosam. sırf bu yüzden senin ne hakkın var gecenin birince benim kapımı çalmaya, kimi kime şikayet etmeye geliyosun oç. al seni, vur nonstop son ses ilahi dinleyen üst kat komşumuza.
sayın meraklı komşum lafı dolandırmadan direkt konuya gireceğim. sana ne eve gelip gidenden? sana ne günün herhangi bir saati nereye gittiğimden? sana ne yoldan gelip geçenden, milletin ne giyip ne giymediğinden? sana ne çevrendeki evlerde ne olup bittiğinden? adamı hasta etme artık yeter. bir de karşıma dikilip meraklı meraklı sormaların, camdan milleti dikizlemelerin yok mu ayar oluyorum! yakında kendine gelmen dileğiyle!
3 aralık 2011'de 4 ay oturduğum evden ses ve gürültüden kaçıp yeni taşındığım evde daha beteriyle karşılaşmama sebep olan ey komşular. Allah size gün yüzü göstermesin. sizin yüzünüzde yine taşınmak üzereyim. siz bu yazıyı okuduğunuzuda inşallah çoktan taşınmış olacağım.
Bütün gün yatıyorsun da , ben gece yatınca mı metal müzik dinleyesin geliyor ?
öğrenciyiz ama eve hiç yemek geldiği yok. komşuluk ölmüş arkadaş.
oturmaya gelince mamaları götür, kapıda karşılaşınca bir selam verme. komşuluk ölmüş yazık yazık.
3 gündür yatırmadınız. sizde hiç mi insaf merhamet yok ? cidden insan değiller galiba bunlar. bıktım artık sizden de anlamsız gürültülerinizdende o deli çoçuklarınızdan da sabahın köründe işe giderken ki ayaklanmalarınızdan da... bıktım sizden taşının gidin.
açık mektup öncesi mecburi açıklama;
-------------------
karşı dairemizde oturanları tanımıyorum. üç tane öğrenci var. iki de olabilir. sadece birinin yüzünü gördüm, diğerlerini görsem de tanımam. bugün kapı ziline yaklaşık on kez yanlışlıkla basılan ve aynı şekilde karşı komşusunu tanımayan bir takım insanlar varsa sözüm onlara.
-------------------
pek güzide karşı komşularım;
asıl söylemek istediğim; eğer burda okur ya da yazar iseniz herhangi biriniz. bugün için özür diliyorum. valla halamlar bizde. ufak, hayli yaramaz bir de oğlu var. bi içeri bi dışarı delirdi çocuk kar sebebiyle. kapı zilinde daireleri karıştırıp hep sizin dairenin ziline basmış(halam da dahil). hava da soğuk belki de sıcacık yatağınızdan güç bela kalkıp açtınız o kapıyı sonra da gelenin aslında size olmadığını farkedip epey sövdünüz. haklısınız ve bize karşı gıkınızı çıkarmadınız.