bugün

bitirdiklerim, yitirdiklerim, kalmaya tenezzül etmediklerim…
kalmaya tenezzül etmeyişlerinizden kaynaklı bir telepati var aramızda.
okurum sizi, zihninizi değil kalbinizi.
ben iyiyim. hatrımı sormayın sakın, cevap vermiyorsam eğretiliğimden. yakışmıyor üzerime merhametiniz.

anlamsızsınız.
varla yok arasında tuttuğum bendeki araftasınız.
aklımın içinde kalsanız bile, kalbimin çok uzağındasınız.
dinlemediğim şarkılarda, yaşamadığım anılarda aklımdasınız.
kaldığınızda yoktunuz, gittiğinizde varsınız.

aynadaki ben oldunuz çoğu zaman, görmek istediğim ben; giz katmak üzere boyanmış, sır tutmak üzere adanmış.

bende “iyi”yi gördünüz. iyi kaybedendir. neden beni buna, beni olmayan bana yakıştırdınız?

bitirmek temasına kurulu cümleleriniz bende sizi yok ediyor. geç kalınmış cümlelerse eğer bana beni iade ediyor. ve aidiyet bu kez en sağlam temeline kuruluyor. ait olmak için yalvarıştayken tanrınıza, neden hep kaçamaktınız?

farkındaydınız. “kötü”ye kötüyle cevap verecek kadar da akıllıydınız. aklınız gelgitler yaparken çevremde neden hiç beni uyarmadınız? “iyi” gördüğünüze verdiğiniz “kötü” karşılıklarda neden aklınızı kullanamadınız?

başımı dayadığım omuz olmak istediniz. birini güvende hissettirmek, kendini güvende hissetmekten daha çok hitap etti asla itiraf etmediğiniz bencillik duygunuza. ben sizde hep güvendeydim, siz bende yalanda. yalan güzeldir, güzelse hep gitmek isteyen. gurur duymak zamanı: hepiniz fazlaca güzeldiniz,
hepiniz fazlaca güzelsiniz.

mutlu olmalısınız
çünkü;

hiçbirinizin gittiği geceyi unutmadım.
ama yalnızca birinizin ertesi gününü hatırladım.
fazla realist olma aşk konusunda bak diğerlerine kendilerini kandırıp ne kadar mutlu ve umutlular.
bırak artık bırak merak etme.. yapabiliceğin hiçbir şey yok! neden kabul edemiyorsun? hergün yeniden aynı şeyler, yeniden aynı şeyler, ne kadar yoruldun görmüyor musun? izin verme artık bir gün daha izin verme buna! bırak kalsın geride... bi anlamı yok ki zaten olmadı ki hiç! vazgeç nolur! sen yapmazdın böyle şeyler kendine, napıyosun şimdi bi baksana! bi dönüp kendine baksana! söyle hadi söyle de rahatla... evet gerizekalısın. hepsi bu!
şu kararsızlıktan kurtul bi an önce. biraz cesaret, hepsi bu.
her daim yalnızsın anla artık şunu.
önemli olan sakin olmak biliyorsun. sakin olduktan sonra olduramadıklarını bile oldurursun. bi de bol şans sana, çok ihtiyacın olacak.
yemek yemeyi unutma, açlıktan gebereceksin amk.
olum çok mutlusun lan.hadi yine iyisin.
* Tiplere bak herkes ergen.
-ben değilim
*bende .
kendi başına kaldığında, kendini kaptıran bireyin aynı zamanda sözlükten çıkamadığı durumda sözlüğü günlüğe döndürmesi durumu.hepsini toplasan tolstoyun itirafları çıkar.
gece uykularında vazgeçecek kadar önemli mi?
allah belamı versin.
madem göründüğün gibi olacaksın, ona göre davran.
aynaya baktın.gördüklerin nelerdi? şişmiş ağzın gözün,göz çevren çökmüş adeta kahverengiye dönmüş.daha 1 hafta önce,büyük bi heyecanla kestirdiğin kahküllerin suratında iğrenç duruyor...telefonuna bakıyorsun her an ama,O nun dışında herkes iletişime geçmek istiyor seninle.hayattan bir nebze zevk alamıyorsun.oysa sen! hep güçlü bilinirdin değil mi ? hatta sen bile öyle sanırdın kendini.ama yok yok,sen ezildin bu yükün altında.bilmem eskiye döner misin ama,hayatının bu dönemini hiç unutmayacaksın.bu yazıyı yazarken bile senden iğreniyorum,nasıl bu hale geldin anlamıyorum.laf söz dinletemiyorum.2 ay sonra mezunsun,kendine gel diyor iç sesin.iç sesini bile hiçe sayıyorsun.senin bu hale gelmene sebep adam,kim bilir ne boklar yiyor! yazık sana yazık,seni tanıyamıyorum artık.senden sıkıldım.
(bkz: kendin ol yeter)
herkese güvenme,
kimseye gerektiğinden fazla değer verme,
sadece hayallerin için yaşa!
grip olma lan.
babam böyle kek yapmayı nerde öğrendi?
neden bu kadar sinirli ve kıskancım ki. keşke biraz daha sakin,durağan ve tepkilerini daha az dozda yansıtan birisi olsaymışım.
kendime diye başlayıp bir yazı yazıp sonra bu yazıyı bütün insanların okuyabileceği bir platformda yayınlıyorsanız o yazıyı kendinize yazmamışsınız demektir.

eğer bir insan kendine hitaben bir yazı yazmışsa o yazının muhatabı kendisidir.

saçmalamayın.
Cok malsin haci.
ya bi siktir git yat.
bu kararsızlıkla senden bir bok olmaz oğlum. karar vermeye bile karar veremiyorsun. çok çekersin bu huyundan. ah bir de başkasının dediğini takmasan tadından yenmeyeceksin ama ,zor be senin işin daha çok ikilemler,üçlemler, hatta beşlemler arasında kalırsın !!
...karanlıktı; duvardaki posterler, mumun dibinde kalan kırık ayna parçalarında gölge ve kimse.
gölge ki bize kendini kullandıran. türlü el hareketleri rahatlamasının tek yoluydu.
yine tavşan yaptı. karanlıktı. ama tavşan vardı.
vaay vayy vayyy kimleri görüyorum ne kadar uzun zaman oldu görüşmeyeli diy mi, büyümüşsün kocaman olmuşsun, hani tabir-i caizse eşek kadar olmuşsun, yo yoo boyun hala aynı, hala o standart kadın boyu endamındasın ama gözlerin büyümüş yoksa açılmış mı demeliyim, yanlışları göre göre açılmış gözlerin, yüreğin insan çöplükleriyle dolmuş taşmış, bedenine sığmaz olmuş küçük bedeninde taşıdığın büyük hevesler, büyümüşsün evlat, görmeyeli bi hayli büyümüşsün, bi başka güler olmuş o dudaklar, bi başka inanç sarmış ruhunu, bi güzellik gelmiş üstüne, bi içim su olmuşsun..çok değişmişsin sahi ama megolamanlığından hiç ödün vermemişsin hani.. böyle ayaküstü hiç olmadı başka zaman yine görüşelim uzun uzadıya, tamam tamam uzatma şimdilik hoşgeldin sevgili BEN ve güle güle, kendine iyi bak yokluğumda...