bugün

Olgunlaşıyorsun artık. Hayat sana şimdilerde hiç görmediğin yüzünü gösteriyor. Sen bu hiç tadmadığın duygular ile nasıl başaçıkacağın konusunda hiç bir fikrin yok. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu çözemiyorsun, ve bir hayli zorluyor seni bu durum. Biraz zaman vermelisin kendine. Herşeye yakın durup, yinede uzakdan bakmalısın olanlara.
Pazartesi vizeler başlıyor, aferin sen çalışma.

Ne halin varsa gör.
ben eski ben değilim. çılgınlıklarımı manyaklıklarımı bir yana bırakmış suskun olgun kadın olup çıkmışım. eskisi gibi sev eskisi gibi neşelen.
üzerimde bi bıkınlık var ve yaptığım şeylerin ne kadar amaçsız olduğunu düşünüyorum , oturup biriyle sabaha kadar sohbet edip konuşmak istiyorum ama bunun da çok amaçsızca olduğunu farkediyorum ve en mantıklı kararın kalkıp bir kahve içmek olduğunu düşünüyorum.
(bkz: kendini de al git)
Kendini çok hırpalıyorsun. Eziyet etme kendine bu kadar.
bence de rönesans'ın allah belasını versin.
Ayık kafayla kaldıramadığın gerçekleri zıkkımın dibine kadar içerek unutabileceğini sanıyorsun. Sonra koskocaman bir nah çekiyor tüm unutmaya çalıştıkların, aynı şuan olduğu gibi. Ne yaparsan yap geçmeyecek bunu bil. Ruhunun bir köşesinde çakılı kalacak hepsi. Kendini çok güçlü sanıyordun al işte sana güçsüzlüğünün en has kanıtı. Her sıkıştığında vazgeç şişelere sığınmaktan. Hiçbir bok düzelmeyecek anla artık. Bu şekilde kaçamazsın...
Okulunu mu okuyacaksın, işe mi girişeceksin, askere mi gideceksin ne yapacaksın bi karar ver aq. Bu gidişle bi sikim olamayacaksın...
sen iflah olmaz bir aptalsın, verdiğin değerler balon oldu uçtu hâlâ dostluk peşindesin. Aptal.
Akıttığın göz yaşlarını silmek yerine, akmasına neden olanları sil hayatından.

alıntı.
ne sevmeyi biliyorum nede sevilmeyi.
ne yardan vazgeçiyorum ne serden.
ne emmeye geliyorum ne gömmeye galiba sağlam bir sopa istiyorum.
bu kafayla çok yaşamazsın söyleyeyim ben sana.
ne yapıyorum ben?!
insan olmayı kaldıramıyorum ben galiba. Vicdanim beni çok yoruyor. Kedim iki kez ameliyat oldu. Zavallicik yine hasta. isyan etmeyeyim diyorum ama Allah'ım beni onunla sınama. O küçücük derdini bile söyleyemeyen bir kul. Beni benimle sına n'olursun. Bunları yazarken gözümden yaş süzülüyor. Allahım sen şifa ver küçük kuluna. Çektirme acı ona yalvarıyorum.
Umarım rüyamda elmalı kurabiye yerim. Elmalı kurabiye seni çok özledim.
seneler sonra her zamanki gibi bir gece daha aklına esecek ve sen sözlüğe gireceksin. şu an, o an adına yüzünde bir tebessüme sebep olacak. ve tam olarak yalnız olmadığının farkına varacaksın.
hayır yani sabahın yedisinde hastaneye gideceksin ve gün boyu ayakta kalacaksın, çok merak ediyorum neyine güveniyorsun da uyumuyorsun?
salaksın veya hakikaten şizofrenlik var sende çözemedim bak şimdi. En iyisi bize gel ben tedavi edeyim seni
yazdım ama daha okumayı sökemedim ki.
Yazamadım.

Bir süredir düşünüyorum, daha önce satırlarca şeyler doldurup, sövüp, sayıp, övüp, binbir türlü egoistlik karalayıp şu an bu kadar boş olmak da ayrı bir tuhaf.

Bir insanın nasıl kendine söyleyeceği bir şey kalmaz?

Çok mutluyum lan. Mutlu oldukça gerizekalı olmaya doğru yol alıyorum sanki.

Bana beynimi geri verin lütfen.
şarap gibisin be kızıımm öhhh, götünü kaşı götünü nazar değdircen kendi kendine sabah yine alnında nal gibi sivilceyle kalkıcan salak.
cidden böyle yapmaya devam mı edeceksin, bomboş boşbom.
Sabahın köründe bir sinir patlaması yaşadım.
Ama bu sefer neye patladım bilmiyorum.
Yataktan, lanet, mendebur ve hınzır hınzır mırıldanan bir başağrısı ile uyanmak nedir yaaa!
Ev ahalisi de hasta! Herkes öksürüp, tıksırıp, sümkürüyor!

Kalk kız!
Giy montunu, tak çantanı, at kendini dışarı, bi kahve içersem iyi gelecek hissediyorum.
Eeee hadiiii!
elini attığın işleri bitiremeden başka iş peşinde koşmaktan yorulmadın.üç kuruşun hesabını "olsun,zaman geçirdik işte" şeklinde vermeyi mantıklı düşünce kabul ettin.çıkarın yoksa erindin,varsa koştur koştur gittin.dönüp bakmak istersin şimdi geriye,yolun neresindesin.evet,pek bi yere varamamış görünüyorsun,sadece zaman geçirdin.ufak tefekle oyalanırken büyük resmi ıskaladın.hala daha birilerinin yaşanmışlıklarına bakınıp kendine yeni hatıra paragrafları üretsen ne olacak.ansiklopediden vazgeçip şiir kitabına gömüldün.şöyle kafa dinlemelik,tozdan,isten,lekeden uzak bi yer buldun.ama biriktiremiyosun küfende yeni şeyler.eskileri gözden geçirip hayıflan dur.