bugün

ulan çok dağınığım be arkadaş, 10 saniye evel çizdiğim logoyu bile, bulamıyorum lan. her şeyim dağınık her şeyim.
hayallerini gerçekleştiremezsin diye korkuyorum. neye elini atsan yarım kalıyor. sorun sende mi yoksa diğerlerinde mi? azmin yetersiz mi? imkanın mı yok? çıkar bir kağıt kalem.yaz artılarını ve eksilerini. utanma kendinden. egoistte olsan sen bileceksin korkakta olsan yine sadece sen bileceksin. bir kere olsun yüzleş kendinle kabullen karakterini kişiliğini. korkmaktan vazgeç artık özgürsün. yepyeni bir sen var. kendine yeni degerler kat. kimseye değil kendine değerli ol. gerçeklikten vazgeçme.
Uyuma! Uyursan derse geç kalacaksın, uyursan hayata geç kalacaksın ve uyursan eğer ona bir kaç sohbet kadar uzak kalacaksın. inan eksik kalırsın gerçekten bak kelime deyip geçme adam deyip sevme üzülürsün. Hayat çok garip ve gece de öyle. Ama hiç bir şey insanlar,gülmek ve ağlamak kadar değil tuhaf. Ne çok insan tanıdın farklı ülke insanları veyahut tanıdım sandın aslında tanımaya uğraşmadın. Hepsi bir bencillik hatırası oldu sana, yalnızlığı yok gösteren biblolar oldu sen onları bile kendin için dinledin. Sevdiğin adam bile seni sevmese vazgeçerdin sen bencil bir çocuksun hani şu çikolatanı ikiye bölmeyen çocuk, şu oyuncağını arkadaşına vermeyen de sen. Ve sen kalbini nasıl vereceksin ki birine sen bencil çocuk o gözlerde kendini görmeden sen olmamış birine veremezsin ki sevgini. Hep kendin için yaşayan sen, ondaki seni seversin anca. Umarım mutlu olursun bencil de olsa her çocuk hak eder mutlu olmayı ve anne sevgisini. Sahi bu bencillik o zaman diner mi?
sen ne amcık bi adam oldun ya.
çok korkuyorsun. acaba boşa mı kürek çekiyorsun. niye hayatındaki herşey doğru dürüst gitmiyorki . çok korkuyorsun.
kendini affet. geçmişte yaptığın hataları affet. geçmişe dönme şansın olsa emin ol aynısını yine yaparsın. o yüzden boşver. bak herkes hayatına devam etti gitti. çok da güzel yaşıyor toparlanamaz dediklerin. asıl çuvallayan sen oldun, sal gitsin, takma artık.
nasıl unuttular deme. insan olmanın dramı bu işte, unuturlar. yine unutacaklar. her seferinde kendini daha kötü hissedeceksin. ama sırf bu yüzden hayatını da es geçemezsin.
aynaya baktığında 15 şehit vermiş ifadesi görmekten bıkmadın mı? gözlerinin beyazı kalmadı uykusuzluktan. allah' ın sana verdiği hediyeye iyi bak. elindeki tek şey o.
ben bunu kendime benden çok uzaklardan yazıyorum. tahayyül dahi edilemeyen acılardan, onulmaz sayrılığımın bütün tinsel vızıldamalarını birbirinden ayırarak, idrak etmemek için çıldırdığım, hazmedemediğim bütün gerçeklerin, gerçi bunun bir önemi yok, içinden bir faydası olmayacağını bilerek, amaçsızca yazıyorum.
'' sevgili benliğim,
şuan ne kadar bitmiş, tükenmiş, çaresiz olduğunu biliyorum. sen bunları bilmekle kalmayıp, etrafına müşfik bir tavır takınsan dahi, her saniye birebir yaşıyorsun. bu derece ciddi olmasa da daha öncede yaşadın, ağladın, içtin, çok gördün tan ağırmasını, çok batırdın güneşleri. haklı ve ya haksızsın bunun da bir önemi yok. yargılamak, sorgulamak, basit şeylerin altında bütün böceksel sezgilerinle şeytani ayrıntılar aramak gereksiz. olan olmuştur ve giden sonsuzluğun yolunu çoktan tutmuştur.
hatırlıyorum; öğlenleri havai, öğleden sonraları manik depresif, akşamüstleri zerdüşt olurdum. denizlere gömdükten sonra güneşi potansiyel bir yeraltı şairi canlanırdı içimde. kaç kez parklarda yattım, kaç kere alkol nöbetlerinde vasiyetimi açıkladım, dikkat köpek var tabelalarının altında kaç kez ağlayıp sabahladım, duraklarda, sidik kokan banklarda, sokaktakilerinin tenekede yaktığı ateşin etrafında sesi yanık birinin havalandırdığı bir Neşet baba türküsünde kaç defa ölüme, ölümüne kaç kez sızdım.ve sabah cılk yaralarla uyanıp, kaç defa irinler kustum. şüphesiz pişman değilim hiçbirşeyden. iyileşme süreci kapsamında her şey mübahtı ve benim sadece biraz alkole ihtiyacım vardı. iradesizlik diye adlandırma bu durumu, sadece aşkın uyuşturduğu beynimin kişiye olan bağımlığından kurtulma çabasıydı bu. evet hepsi buydu. tabiki mutluluk kimseye bağlanamaz, ama bazen unutuyor insan bildiklerini, kızmamalısın.
şimdi daha da ağır bir darbenin bir ihanetin kurbanısın ve ihanetin keskin kılıcından nasibini alan uzunca bir süre ölü yaşar. bazen gücümüzün yetemeyeceği, gücünün yetip yetmemesinden ziyade olmayacak, oldurulamayacak, onarılmayacak şeyler var. sen bunun gayet farkındasın ki hamleni yapıp başarısız bir ölüm provası yaşadın. doğru ve ya yanlıştı ama ölmedin işte, yaşaman gerektiği için değil, ölemediğin için ölmedin. kabul ediyorum, dünya berbat bir yer. insanlar gaddar, acımasız ve suç yüklü. senin yapabileceğin şey kendini bozmadan, kendince yaşamak ve gerektiğinde gerektiği gibi gitmek. hem unuttun mu daha yapılacak işlerimiz var, söyleyeceklerimiz, yazacaklarımız, içilecek içkimiz, okunacak şiirlerimiz, şarkılarımız var. bizbize yeter artarız, hem yalnızlıkta o kadar kötü sayılmaz kardeşim. herneyse ruhun bedenini tam anlamıyla terketmediği sürece yaşanılacak şeyler vardır mutlaka, ve sen yaşayacaksın çocuk, kendine kendince iyi bakarak...
Her şeyi kabullendin zaten, niye mutsuz depresif geziyorsun ortalarda gerizekalı. Azıcık sabretmeyi öğren lan. Elbet yine mutlu olursun ama çabalamadan bu iş olmaz. Azıcık silkelen kendine gel diyeceğim ama, biliyorum artık olmuyor o iş. Git kulaklığınla seviş yine sen. Kendinden umudunu kestin zaten, kimse kurtaramaz ki seni. Sıkıntı duyduğun her şeyi sen oluşturdun. Kimse de gelmeyecek, çıkarmayacak bu durumdan seni. Anla artık.
...oysa ben akşam olmuşum
yapraklarım dökülüyor
usul usul
adım sonbahar... *
Regl oldugun icin mi bu haller?
boyle bi buhran...acikmadan yemek yemek..dertlenmek.
nen var kuzum?
Gel,yat kucağıma. Ben senden ayrılmaycam asla.
Geçmişi unutman lazım, şimdiye ve geleceğe yük olur psikolojik olarak yorar olum.
yanlızlığı seçtiğin zamanlarda yanında senı anlayan birisinin olmasını isteyen biri oldun cıktın.
Dost secmeyi beceremeyen malin tekisin sen. Herkese inanacak kadar salaksin. Iki arkadasin neyine yetmiyodu lan got cok mu lazimdi kaypak arkadaslar. Kendi hatani cekiyosun kimsenin senin yaninda olmasini bekleyemezsin hayvanin tekisin sen. Madem insan secemiyorsun secenleri de dinlemiyosun hayvan. Dinle biraz amk. Dinlemezsen boyle olur iste. Hala akillanmadin daha ne kadar agzina sicicaklar lan neyi bekliyosun ?
şimdiki yaşımın son saatleri... ekim'i seviyorum... ekim'in 3'ünü de seviyorum... her yıl aynı gün aynı neşe, aynı hüzün... hüzünsüz olmaz... ve o hüznün nedeni bir türlü bulunmaz...
büyüme psikolojisi değil de başka türlü bir şey bu... daha saf, daha muhtaç, daha ağlak...
büyüyorsun işte genç! büyüyorsun...
nereye gittiğini bilmeden...
gidiyorsun...
-cok malsin oglum. hicbir sikime karar veremiyorsun. hep bir arada kalmislik. yanlis karar ver gerekirse ama bi karar ver amk son saniyeye kadar bekleme ya.
-her boku ertele tamam mi? ozellikle bi olumsuzlugu birine bildirecekken son saniyeyi bekle. bekle ki adam durumu kurtarabilecekse bile kurtaramasin. bu kadar gotsun iste sen.
-hayatinin yol ayrimindasin ve hala tercih yapamadin. be amina kodugum secsene birisini ulan it. ne bekletiyosun aileni ne bekletiyosun sana plan yapmis diger insanlari.
Eh be beyinsiz oğlum. Bundan 2 sene önceki facebook konuşmalarının en başına gidip, okumaya başlıyosun..
Sonra da ben niye tribe girdim?
Ebenin amı, durduk yere o konuşmaları sürekli acarsan, tribe girersin usta.
Hiç kusura bakmıcan. Hemde hiç..
"uyan sonsuz ruyalardan uyan,cok gec artik cok gec, dayan ruhum bu aciya dayan, caresizim cok gec" diye yatistirmaya calisiyorum seni ama sanirim dahada kotu oluyoruz. Neyse "buda gelir bu da gecer aglama".
Arkadaş uğruna cemaat yurduna gelen aklımı sikeyim. Koca yurtta bir tane bile kalorifer yok. Ayaklarım dondu. Salaksın sen güzelim kyk yurdunu bırakıp böyle yere gelinirmi
Iyi ki dogdun...
Gordun mu kocaman bir kiz oldun.
..,............................
lan o değilde, uyanmama 3 saat 20 dakika var, hem de uyumamışken daha. ama bu kimin umrundaki.

edit: oha bugün pazar olduğunu unutmuşum lan.
Git yat. Zaten bi pazar geç kalkıyorsun onda da 9 da kalkıyorsun. Geç anlayışıma bak bak.
Bir günde 12de kalk 1de kalk çok mu zor.
merhaba kendim, derdi tasayı bırak da gel geri uyuyalım. haydi mutlu sabahlar olsun efendim.
ikinci seneye kaldinn topramm ne bu rahatligin, millet haril haril calisiyo ay ben biktim sana bunlari demekten whatsapptan da yazip duruyorum ders calis ders, her aksam disardasin her gun laylaylom seneye pisman olursun tecrubem var ordan biliyorum, neyse toparlicaksin sen ben inaniyodadtsazcigdwadghesqzv( yazar burada carpilir)
Hastanede beklemek kaderim mi benim...