bugün

yerel müziği daha çok talep ediyoruz. orhan gencebay, neşet ertaş, bülent ersoy, zeki müren bizim vazgeçilmezimiz. batı müziği yapman, sana ilgi göstermemiz gerektiği anlamına gelmez. neden bu kadar üstümüze geliyorsun be adam?
Teroristler disari sen iceri bu ulkenin adaleti bu.
müziği sen eleştirmeyeceksin de ben mi eleştireceğim fazıl. aynen devam. yavşaklık meselesinde sonuna kadar haklısın ! kimlere söylediğini biz biliyoruz. bazı moronlar anlamasa da sorun değil.
arkandayız, ülkemin aydın yüzü.
fazıl kardeşim, bak öyle şımardın şımardın, millete tepeden baktın. gördün mü. neyse olur böyle şeyler. bi da yapma ama bak. tamam mı. hadi canım. arkadaşlara selam söyle. akşam çay içerken piyano çal millete he.
Seviyene inip de bişeyler yazmak gelmiyor senin için lan o derece acizsin benim gözümde.
sevgili fazıl;

ulan ben daha lisedeydim ülkeden gidicem de gidicem diyordun tv ekranlarında,şimdi üniversitem bitecek hala gidicem gidicem diyorsun.

olum yaşadığın ülkenin diniyle rahat rahat dalga geçemiyorsun diye ülkeden gidiceksen siktir git lan,3 aydır çıkıcam diyip çıkmayan kiracı ağzıyla konuşmaya ne gerek var.
bir şey deneyeceğim, sana fazıl gay diyen var - (#19378929), şimdi bu adam, şahsa yönelik, bilinçli hakaret etmiş,
yani senin allahçılar dediğin güruh, müslümanları kapsamamasına rağmen, 10 ay hapis yedin, şimdi bu adamı şikayet etsek acaba, en az kaç ay yer?
denemek bedava sonuçta.
maalesef doğulu senfoniler senden daha içtenler.
bu sözlükte yazanları asla sikine bile takma. hiçbir zaman senin hedef kitlen olmadılar ve olamayacaklar da. burdakiler bülent ersoy ve neşet ertaş dinlemeye devam edebilirler.
taraftar değilsen konuşmayacaksın.

bu iktidarın meşrebi bu.

anladın mı şimdi fazılcım.

ülkede demokrasi yok sakın var sayma!
siktir git lan bu ülkeden.
Dine hakaret eden Fazıl Say maymununa bir çift söz; Akıllı ol!.
hep bilmişlik, hep bilmişlik. bu ne ya allahaşkına? kendi halkını aşağılayan sanatçının sonu ne olur bi düşün istiyorsan.
Senin gibi adamlar içeri düşmeye gelmiş bu ülkeye abi. Apo gibi adamlar ülkeyi bölenlerin hapisten çıkması söz konusuyken "ifade özgürlüğü" denen durum ki "laiklik" ilkesi varken bu ülkede tabi sözde laiklik din hakkında görüşlerini bile ifade edemez olmuşlar. Sanatçı bu toplumun aynasıdır senin gibi düşünen binler, on binler belki milyonlar var. Ama bu ülke halkın değil devletin. gericilik, hortumculuk, bölücülük ve yolsuzluk yapanların yani senin, benim değil ve unutmayalım ki doğru söyleyeni Türkiye'den kovarlar.

Bu arada;
Irmaklarından şaraplar akacak“ diyorsun,
Cennet-i ala meyhane midir?
'her mümin'e iki huri' diyorsun
Cennet-i ala kerhane midir?

Sevgiler Fazıl abi.
arabeske laf etmeyeydin iyiydi, o yaptığın harbi çok ayıp.
sevgiler..
bi bitmedin fazıl. bittigin gun gittigin gun olsun.
orhan gencebay'ın yerel müzik yapmadığı gerçeğinden bihaber yazarların hala sokaklarda elini kolunu sallayarak dolaşabildiğini bize göstermiş yazı.
sözlükteki sevenlerinin sayısı, bir elin parmaklarını geçmezmiş. üzüldüm be abi.
-bitme gitme sayın fazıl say -hep gündemde kal.
sözlüğün halini gösterdiğin için teşekkür ederim abi ama ceza az gelmis, bence asılmalıydın ya da hangi parmaklarınla yazdıysan o tweetleri onlari kesselermiş.
Ömer hayyam şiiri paylaş lafımız yok. Ama sen bizzat kendi dilinden tweet ler atıp 'zorla girilmiş cennet mi yoksa mutlu yaşayıp girilmiş cehennem mi ?' Ve devamında islamı yerden yere vurursan karşına insanları alırsın.

Sahi sen bu topluma tepeden bakan biri olarak Japonya ya gidecektin hani. Ne oldu ?
başına gelenler seni devirmez aksine yükseltir!
bizim burlarda aydın olmak zordur. ya asılır ya iceri tıkılır yada karalanırlar. bizim memlekette aydınları anlamakta zordur mesela. ya küfreder ya ateist derler yada yok sayarlar. diyecegim o ki aydınlarını hak edememis bir ülkede yasamak zor hakkaten. ne millet özgürlügün, düşünmenin ne oldugunu ogrenebilecek ne sen anlasilmayi bekleyeceksin.
fazıl say da oturup satır satır okur zaten.