Çakma Çin malı saat markası gibi lan o ne öyle .
Kürt değildir ama içlerinde kürt yanlıları vardır.
kürt değillerdir, kürtlere yakın toplulukturlar. türkler ile moğollar ne kadar yakınsa kürtler ile beluciler de o kadar yakındır. doğal olarak bazı belucilerde kendilerine yakın olan bu topluluğu desteklemektedir.
Evet biraz daha zorlarsak ruslar da kürt dür e gider bu olay

Afedersin de kafkas kökenli hurri,urartu ve mitanniler ile irani bir dil konuşan Kürtler arasında nasıl bir bağlantı kurdun hayret

Bakın son kez yazıyorum hurriler kafkas kökenli bir halkdı sonra bunların diğer kolu yine kafkasya dan gelen göçebeler ile karışarak Urartuları ortaya çıkardı bir kısmı da mezopotamya ya doğru yayıldı hint-aryan kavimleri mitannilerin kralı kafkas kökenli hurriler de halkı oldu.

Beluciler de kürt de olsa yine bir sikim olmuyor bunlar da Afganistan,pakistan ve Hindistan da olay çıkaran topluluk.
Kürtçü kardeşim benim

https://www.google.com.tr...Hlk2z9QIx28jtvfnGP_UlkifA

ilk önce üniversite de hocamızın Urartu ve Hititler ın kökeni ile ilgili şu videosunu izleyelim

Nasıl oluyor da iber-kafkas dillerinden birini konuşan Urartular,hurriler,mitanniler veya hititler hint-avrupa dillerini konuşan Kürtlerin ve Ermenilerin atası oluyor

https://www.google.com.tr...TVgOfEUMgYJBbf93g-TSnAxiQ

Al bak bu da ingiliz vikipedisi bilerek türk vikipedisi kaynak vermiyorum sonra omo oroyo torkcolor yozoyor diye çok sevdiğiniz bir hayvan olan eşek gibi anırıyorsunuz

Siz ermeni ve Kürtlerin sırf o bölgede yaşıyorsunuz diye kendinizden önce o bölgede yaşamış kafkas kökenli hurrileri sahiplenmesi aynı benim sırf atalarım Türkistan da yaşadı diye irani soğdlar'ı sahiplenmem gibi komiktir

Hadi koş eşeğine sarıl.
O zaman bende aynı mantıkla irani soğdlar'a türklerin atası diyorum

Ayrıca genetik olarak da sizle bir alakası yok onların onlar Dağıstan kökenli "j2" haplogroup taşıyor siz semitic "j1".
Bari bir kanıt Sun sayın Kürtçü kardeş

(bkz: kürtlerin genetik yapısı)

Ata dediğiniz kafkas kökenli ki tipiniz de kafkas halklarına benzemiyor konuştuğunuz dil hint-avrupa kökenli genetiğiniz semitik

Enteresan.
ihsansanın bütün dünyayı kürt yaptığı başlık olmuştur. adam akıllı tarihiniz yok ne uzatıyorsun tarihsiz.
Moğollar da türk arkadaşlar onlar da bizimle karıştı.
(bkz: Hz adem kürt mü sorunsalı)
kürtlerin büyük tarihinin kanıtlanamadığını bilmeyenlerin öttüğü başlık olmuştur. tarih varsayımlarla yapılmaz kanıtlarla yapılır. biz hunların bile türk olduğunu kanıtlamak için bin dereden su getirdik. bir makaleyi copy paste yapınca kürtlerin kadim bir tarihi olmuyor.
http://www.institutkurde....Pierre+LECOQ.html.&gt

med kürt tezinin çöktüğü erbil kürt konferansında söylüyor. garibim kürtçüde götünden uyduruyor. sasanileride kürt yaptı şimdi lol. iran komple kürtmüş.
Biz türkler hiung-nu ve hunların türk olduğunu kanıtlayana kadar akla karayı seçtik hatta onu bırak karahanlılar ve Türgişler için de 25 takla attık hatta bırak bunları adamlar* Göktürk yazıtları için bile Viking yazısı dedi en sonunda Rus,macar, Fransız,yunan,çinli,gürcü,arap da hiung-nu imparatorluğu,hun imparatorluğu ve diğerlerinin türk olduğunu kabul etti neden çünkü sağlam kaynaklardan sağlam deliller sunduk aksini iddia edemediler

Bunlar eline sağlam kaynak yok kaynak olarak da pkk sitesi göstermiş bize tarih öğretiyor madem o kadar hümanist birisin önemli olan insanlık ne sikime pkk sitesinde takılırsın

Bak sizin ağzımızdan size cevap vereyim

(bkz: hassiktir diyorum hassiktir)
Hurriler kürtlerin atası felan değildir çeçen-inguş halklarının atasıdır zaten çeçen ve ingus milliyetçileri de Urartular ve hurrileri ata kabul eder

Hurriler kürtlerin içinde asimile oldu diye onların atası olmuyor o zaman irani soğdlar ile hint-avrupa kökenli toharlar da Türklerin atasıdır diyebiliriz ki alakasız kavimler

Zaten hurrilerin Anadolu ya gelişi ile kürtlerin Anadolu ya gelişi çok uzak zamanlar o dönem Anadolu da hititler,frigler,galatlar,hurriler gibi halklar yoktu.