bugün

gün itibariyle kesinleştiği söylenen.

kaynak: https://tr.sputniknews.co...delli-askerlik-yas-ucret/

şimdi soru şu: 27 mi?
tabii fakirler ölsün amk.
araba satış mevsimi başladı.
30 yılla kaçırdığım olay, kız çocuğu olarak dünyaya gelerek.
hani şehitlerin kemikleri sızlardı? hani halka soruluyordu bu?...
20 bin nedir ya zalimlerin.
biraz önce akp grup başkan vekili tarafından yalanlanmıştır.

yaşın daha düşük olacağını düşünüyorum.
Yalandır. Kamuoyu yoklaması yapıyorlar.
Bu dönem araba alınır satılmaz.
91 yapılırsa çok getirisi olmaz zaten ondan haberin yanlış olduğu buradan ortaya çıkar. Şahsi fikrim bu bedelli 93 kadar inebilir. Ancak o zaman bir çok kesimi mutlu edebilir ve iyi getirisi olur. Büyük ihtimalle de bu son bedelli olacak.

Paranız varsa sizi zorlamazsa kaybedecek çok şeyiniz varsa bedelliyi kullanın. Ama 6 ay için bu kadar yükün altına girilmez. Askerlik insana farklı olgunluk katıyor. Hatta onu mu bunu mu yapsam iyi olur dediğiniz her şeyi sakin kafayla çok daha iyi düşünebilirsiniz.

edit1: https://www.haberturk.com...lerlik-aciklamasi-2062654

dedim dimi demiycem.
nabız yoklama işi.

eğer "27 den gün almış" gibi bir ibare olursa ben bedelli yapabiliyorum. 92 doğumluyum çünkü. Şuan kesinleşmiş bir şey yok. Umarım 1992 doğumlular yararlanabilir, aksi halde çok üzülürüm lan.
3 ay la kaçırdım. hayır kaçırmasan 20 binde yok.

18 bin toplamıştım oysa.
parası olup 7 sene boyunca askerden kaçmayı başarabilenlerin devlet tarafından "hadi tamam, sen değerli götünü zora sokup askerlik yapmasan da olur" diye ödüllendirildiği, gariban çocuğunun, askerden kaçmayı beceremeyenin, hatta aklına bile getirmeyenin ise aşağıdaki nakaratlar eşliğinde uygun adımda yürütüldüğü ülkedir türkiye.

karşı ki dağlar, dumanlı dağlar, geliiiiyyoooor garibanlar

(bkz: her fakir asker doğar)
Otomatik dizel arıyorum.
bence direkt 50.000 yapsınlar. bu amına koyduğumun tırsakları gerekirse götlerini siktirir ve o parayı denkleştirirler askerden kaçmak için.

hem korkak hem fakir amk cocu! git yap lan o zaman askerliğini embesil.
Ziraat bankası kredi kuyruğunda "en büyük asker bizim asker" şeklinde 2 sefer havaya atarlar, teskerenizi verirler gençler. Sıkıntı yapmayın. "Gündemimizde bedelli yok" dediler, biz "panik yapmayın illaki çıkar" dedik. Hele hele şu zamanda sıcak para da lazım ki, offf jet hızıyla çıkacak rahat olun. Gerçi bize faydası yok. Biz unumuzu eledik, eleğimizi astık.

Edit: bu arada ne tesadüf ki ben de 20 bin tl ye kadar araba bakıyordum. Arabalar bize, vatan size emanet gençler.
heveslenmeyin ya la ?

kendi çocuklarına torunlarına o.
eline silah versen dildo sanıp götüne sokacak erkeksileri ilgilendiren söz.