bugün

Son bedellilerin 16 bin 343 lira kar ettiği anlamına gelen fiyatlandırma.

3 ayda 16 bin küsur para kazandık demek ki. *
O ney lan öyle!?
E ulan kimse gitmez ki o zaman? Bre gafiller.
az söyleyin abbasa 100 bin daha göndersin.
Genelkurmay ın sayı saymayı bilmediğini ortaya koyar.
Oğlum yok, olsaydi, bir yerlerden bulup bedelli gonderirdim.
Devletin para ihtiyacı çok. Şimdi harbi zenginler askere gitmeyecek.
Demek ki enflasyon % 100 artmis görülen o ama memura emekliye %20.
hahahah zenginlerin hayatlarını koruyacakmış bak laflara bak.

ulan armut, sigara izmariti toplayarak mı koruyacaksın? yoksa patates soyarak mı? yada dur dur tik tok videosu çekerek korursun vatanı.

bedelli için yüksek bir fiyat.
Sonuncu neden o kadar ucuz oldu onu anlamadım zaten. Min 25 olması gerekirken 15 bine bağladılar. 25 30 Normal bir ücret.
(bkz: küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın)
Şuanda askerlik 6 ay bedelli 1 ay+31bin yani 5 ay:31 bin(bir ikinci el araba parası.)

iyi olmuş ama.
15 ay yaptık, kafamız rahat.. derdi olanlar düşünsün.
az bile 100 bin yapsınlar.
O kadar ucuzladı mı la!?! Biz yedi bin dolar gibi birşey ödemiştik.
kdv nin içerisinde olduğunu anlamamızı sağlayan meblağdır. o küsüratlar başka türlü olmaz. vay arkadaş bunda bile kdv var lan.
Yaş 30 bedelli 31.
Komando!
21 gün yüzünden bedelliden vazgeçenleri yatağında ters döndürmüştür.

hatta bazıları japon takımında beybileyd olarak işe başlamış diyolla.
Asgari ücrete zam yaptık, bu fakirler bi Kenara yılda 30 bin lirayı rahat atarlar diye düşünüyorlar herhalde.

Ailenize destek olmuyor, fotosentezle yaşıyorsanız bile mümkün değil. Ay sayısı belli, maaş belli, kesintiler belli.
iyi yırttık vallahi *
Fiyatını fazla bulduğum durum.

Bize 15 bine bedelli çıktığında bazı insanlar internette "gideni siksinler" diye atıp tutmuş, sonradan çatır çutur paralarını yatırıp bedelliye başvurmuşlardı. Belki de bedelli başvurularını iptal edenler olmuştu. Diyeceğim şu ki "kesin gitmem" falan diyen insanlara çok prim vermeyin. Kendi hesabınızı, mali durumunuzu kendiniz yapın. Resmi gelişmeleri falan takip edin güzel kardeşlerim. hayat sizin hayatınız.
isterse 100.000 lira olsun, zerre kadar umursamayan durum.
Yahudi olup israil de yaşasaydınız ne yapacaktınız diye de sormak lazım.

Buna da şükür edin lan fakirler diye muğaaaohahohohahaoğaaooo! Diye Erol taş gülüşü efekti verilecek durum.
Doğru karardır.

Aslında maddi duruma göre para alınsa çok daha iyi olur. Hacı sabancı da 15 bin verdi bedelli yaptı, ben de 15 bin ödedim. Alsana hacı sabancıdan 1.5 milyon. Zaten verecek adam.
(bkz: yeni askerlik sistemi)
Dolar yukseldigi için zamlanan askerliktir. Enflasyonla topyekun mucadele kapsaminda indirim uygulanmasi gerekir.