bugün

Zalimin zulmünden bana sığınanı daha o an korurum diyor. ''YARABBi sana sığındım'' dediğiniz an gerisi sabrınızın olgunluğu için yaşayacağınız sınavlardır ve mutlaka o zalimin halini görmeden ölmezsiniz merak etmeyin.
lanetlemek.
bir insanın yaptığı her beddua tutar mı? tutuyormuş. yapmamak için her ne kadar gayret göstersemde bazen engel olamıyorum. kim maruz kaldıysa onun adına üzülüyorum bazen, içten içe. evet böyle durumlarla var malesef.

kısacası söylemeyin, söyletmeyin.
insanın hayal gücüne, kelime haznesine bağlı olarak değişip gelişen bir tür istek cümlecikleri
geçenlerde şöyle bi tane duydum " sana yaptığım bütün yemekler, bize gelip yediğin herşey içinde dert olsun çıkamasın" çok yaratıcı değil mi ? **
bir hadise göre;

"zulüm gören zalime beddua eder, zulmü miktarında zalim karşılık görür, sonra bundan mazlumun yanında biraz kalır, zalim de kıyamette bunu ister"
bülent ersoy'un olağanüstü okuduğu şarkı..sözleri harbiden inanılmaz...kim nasıl bir hırsla yazdıysa artık...

bence bülent arsoy'un okuduğu en güzel 3 şarkıdan biridir..

diğerleri için;

(bkz: baharı bekleyen kumrular gibi)

(bkz: geceler)
etmesi pek hos gorulmeyen duadir. bir gun edilen bir beddua gunun birinde elbet edeni bulcaktir. etmesi sakincali.
allah da yaparmış bunu. ebu leheb'e beddua etmiş.

bu durum tam bir komedidir.
çok kullanılmaması gereken dua çeşididir.
kullanılacaksa da şu şekilde kullanılmalıdır: Allah'a havale ediyorum.
Allah o insana en güzel cezayı verecektir.
böyle olunca da insan gülüyor ama istemsizce. http://www.youtube.com/watch?v=taIA6Pdn_v4&feature=related
lakabı kadın olan bir kadın vardı ve çok sevdiği de bir oğlu. bir gün bana yaşattıkların ve başıma bela olduğun gibi çok sevdiğin oğluna da bela olacaklar inşallah..
eski sevgiliye karşı olan dileklerinin dillendirilmiş halidir.
bülent ersoy'un ewn güzel şarkılarından birisidir.
Ingilizce kokenlidir. Asli bad duadir. Yani kotu dua anlamini tasir. Kaynak icin: (bkz: götüm)
baddua dan mı geldiği tarafımdan merak edilmektedir.
lanet olsun demek, Allah?ın rahmetinden uzak olsun demektir. Lanet etmek, beddua etmek iyi değildir.
Çünkü hadis i serifte (Bir kimse lanet edince, lanet edilen buna müstahak değilse kendine döner) buyurulmuştur. (Beyheki)

ibni Mübarek hazretleri, çocuğunu şikayet edene, (Çocuğa beddua ettin mi?) dedi. o da, evet deyince, (çocuğun ahlakını sen bozdun) buyurdu.

Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki.

Bir babanın duası, ilahi hicaba erişir ve bu hicabı da aşar ibni Mace.

Ana-babanın çocuğuna ve mazlumun zalime olan bedduaları, red olmaz. Tirmizi.

kendinize, malınıza ve çoluk çocuğunuza beddua etmeyin! Duaların kabul olduğu bir saate rastlar da bedduanız kabul olur Müslim.

kötü ana-babanın, suçsuz ve iyi olan çocuğuna yaptığı beddua kabul olmaz. Haksız olarak yapılan beddualar kabul olmaz. islami bilgiler.
umarım legoya basarsın.
Muslumanlarin kendine gore intikam sekilleri.
not: sacmalik oldugundan hic bir zaman ise yaramamistir.
vicdanlı bir insanı getirebilecek son nokta.
eminim ki günümüzde en alim adamın bile en az bir kere ettiği lanet okumadır. yani hayatında hiç 'kahretsin' dememiş biri olduğunu sanmıyorum. tabi ki oladabilir, bilemeyeceğim. varsa da ne mutlu ona..
(bkz: gidişi olup da dönüşü olmayasıca)

çok daha egzotik versiyonları da mevcut.
(bkz: beddua etme good dua et)
bir kıraç şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=p3ZvDbQPR88.
bir kişiye karşı kötülük yönünde edilen duadır. islam dini tarafından çok hoş karşılanmaz.
alanın vay haline...
güncel Önemli Başlıklar