bugün

muhakkak ki tarifsiz güzellikteki duygularla, neye benzediğini bile bilmediğiniz bir meleğe hazırladığınız, uykusuz gecelere gebe oda.

haa, filmlerde ya da çevremizde görebileceğimiz odaların sahibi değil bir çok bebek, o ayrı tabi. ben de değildim. bir beşiğim vardı, ben büyüdükçe büyüyen. ben büyüdüm, o da büyüdü, karyola oldu. ben büyüdüm, o küçüldü, sığmadı bacaklarım. ben büyüdüm, o yok oldu, ben başka odalara sığındım..*
uykusuz geceler kadar;
endiselere,
mutluluga,
ani heyecanlanmalara,
dusmelere,
kalkmalara,
ilk adımına,
ilk disine,
ilk gulusune,
ilk anne deyisine tanık olunacak olan oda,
bebek odası.
bebegimin, kızımın odası.

her evlilikte, her evde, dileyen herkesin sahip olmasını istedigim oda.
kimse mahrum kalmasın.
pazartesi gecesi atv'de yayınlanan bir korku filmi adı.
genellikle erkek ise mavi kız ise pembe ile süslenen yer dir.
sevdiğiniz insandan bir hediye misali gelen , kendi canınızdan bir parçanın büyüyeceği masumluk kokan odadır. yeni evli çiftler bebek doğmadan önce cennete çevirmek için uğraşırlar odayı gelecek melekleri için..

melek gelmeden önce her gece o odada, gelecek günlerin ve perinin hayali ile yaşanır.
o bebek odasını yaşatacak kadın varsa hoş gelmiş sefa gelmiş. *
heyecanli bekleyis icindeki mutlu ciftlerin zevkle hazirladiklari odadir.
bu yasta bile winny the pooh lu stickerlara imrenerek baktiginiz, bir kac ay sonra icersini ciyak ciyak aglamalariyla cinlatacak ufak varligin dolduracagi bir evin en guzel odasi. ayrica cocukla ilgileniyorum ayagiyla bebekten fazla oyuncaklarla oynayan dayi/amcalarin gizli yeri.
ileride bir kaç ufak değişiklikle çocuk odası olmaya aday olan odadır.
ilerde çocuk odası olacak oda.

seçim yaparken buna dikkat edilmelidir.
Gereksiz masraf..
Yeni yeni modellerin çıkmış olduğu. Geçen bi yerde otururken önümdeki dergiye eğildim sırf bebek odası üzerine. Şimdikiler pek bi sade. Yatağı dolabı şeysi falan hafif göz yormayan renkler. Yatakları çok tatlı. Hem bazali falan hem de çekmecesi bilmem nesi de var hiç anlamam bu işlerden de en son tohumu atılmamış çocuğuma beğenmiştim bi oda. Ta ki diğer ebeveyni bizi bırakana kadar.