bugün

Çıkma teklifi konusunda insanı cesaretlendiren şarkı.
'kaçırma gözlerini
dinle kalp sesini
söyle seviyorsan yürekli ol

içine ata ata ne hale düştün?
tuta tuta çatlayacaksın be adam
çekinme hadi hadi söylede kurtul bundan
kura kura kurudun be adam.'
ingilizce " adam ol " demektir.
gülşen'in çok tatlı ve daha 20 yaşında olduğu zaman söylediği şarkı. gülşen o zaman aşık olunacak kadınmış ve ne kadar yetenekli olduğu o zamandan belliymiş.

http://www.youtube.com/watch?v=liaMcRqwOKs
gülşen'in en sevdiğim şarkısı. 1996 yılında çıkmıştı sanırsam. pijamalı klibiyle çok tatlıydı o zamanlar gülşen'de. şarkısı da. şimdilerde dan dan adlı şarkısı var. nereden nereye. eskiye özlem değil kesinlikle. kalite çok düştü bence.
tarlabaşında geçiyor sanırım klibi.
80 nesli erkeklerine sevdikleti kıza açılma konusunfa bol bol gaz vermiş şarkıdır. Bu şarkı yüzünden nice genç hayata küsmüştür.

+nermin senden hoşlanıyorum ben, içimde kalmasın.
-Oha yok artık..
ing. adem ol.
gülşen'in ilk çıkış klibi olan şarkıdır. bu klipteki gülşen'in aşırı tatlı ve çekici hallerinden eser yoktur şimdi. gençlik mi değişim mi bilemedim.
gülşen'in bundan 20 sene önce seslendirdiği hoş nakarata sahip dile dolanan şarkısı. klibi de hoştur bir de o zamanlardaki gülşen tabii ki daha güzel. https://www.youtube.com/watch?v=liaMcRqwOKs
kişinin adı ''adam'' olsa bile adam değilse adam demeyeceğim bir yaşam biçimi
Eskilerden bir Gülşen şarkısıdır, hani hanım Hanımcık bir genç kız olduğu zamanlardan...
"adam! (adamın adı adam'dır. (bkz: edım)) hafızanı kaybetmeden önce ne iyiydin, şimdi o adam değilsin! adam ol adam, alırız aşağı bak."
bu yazıyı görmeden önce bazı yazarların diline dolanan şarkı.

hayır bi kaç saniye evvel dilimdeydi tv de bi dizide falan mı çaldı gördüm de senin de aklına geldi yazar kardeş.
gülşen'in gülşen olduğu zamanlardan kalma şarkıdır. ne ka güzel. evet.
ing. adam ol !
gülşen'in doğal halinin daha güzel olduğu görülen klip.
gülşen`i pijamalı ve süt içerken gördüğümüz klip.
1996 model gulsen sarkisi.

gulsenin 20 yasindayken orasini burasini acmadan, nedenini anlayamadigim bir sekilde pijamayla ciktigi kliptir.

klip yuksek ihtimalle balatta cekilmis. sarki da guzeldir. 10 yil once 10 sonra bir insanin magazin dunyasinda nasil degistiginin guzel bir ispatidir. sosyolojide okuyan arkadaslar bunun uzerine tez falan yapabilir. 10 yil once sevenlerin arasinda daha bir ciddiyet, agirbaslilik varmis gibime geliyor simdi ki sarkilarin sozlerine baktigimzda ise direk eve atmak, ayni evde yasamak, 3 gun gecsin vur patlasin cal oynasin temasi var.

http://www.youtube.com/wa...1_9LI&feature=related
sozleri;

Gizleme benden çekinme söyle
Yollarima çik yürekli ol
Saklanma benden derdini söyle
Sen karsima çik yürekli ol

Kaçirma gözlerini
Dinle kalp sesini
Söyle seviyorsan yürekli ol

içine ata ata ne hale düstün
Tuta tuta çatlayacaksin be adam
Çekinme hadi hadi söylede kurtul bundan
Kura kura kurudun be adam

seklinde olan gulsen sarkisi.
(bkz: adam olmak)*
nakaratından sonra hımmmm ooooo uuuu gibi sesler gelen şarkı
Gülşen 'i zannedersem bize tanıtan şarkı.
o zaman böyle değildi pijamasıyla hanım hanımcık klipler çeken bir hatuncuktu.

içine ata ata ne hale düştün
tuta tuta çatlayacaksın be adam
çekinme hadi hadi söyle de kurtul bundan
kura kura kurudun be adam
şeklinde bir nakarata sahipti.

hey gidi günler hey
nerden nereye
(bkz: ya tutarsa)