bugün

geçen hafta martı scooter ile giderken biri sokağa terkedilmiş golden diğeride normal iki sokak köpeği bana saldırdı, scooteri durdurup hareketsiz onlara doğru durduğumda ikiside geri kaçtı..
köpeklerden korkan biri olsaydı ya ısırılır yada o panikle bir aracın altına girerdi.

evimde dogo besleyen hayvansever biriyim ama sokak köpeklerinin kontrol altına alınması gerektiğini düşünüyorum.
Köpeğe çarpmamak için manevra yaptı: Kazada eşi öldü .

https://twitter.com/halkt...tatus/1460250036319801345

Ankara Yenimahalle'de Başıboş Köpekler Korku Yaratıyor

En az 30-40 tane oluyor. Buraya geldiğimden beri 11 yıl oldu. Her sene daha da artarak devam ediyor bu olay.
iki gün önce bir kadına saldırı oldu. Baygın bir halde bulundu. Şu an yoğun bakımda.

https://twitter.com/Tamga...tatus/1460130410227195905
Neden başıboş köpek olmamalı. Başıboş kalan sahibi olmayan köpekler ne yapar. Köpeklerin diger hayvanlara bir yararı var mıdır. Cevapları bu videoda. Başıboş köpeklerden kaçmaya çalışan eşek, köpeklerce parçalanirken son anda bir insanın müdahale etmesiyle kurtuluyor.

https://twitter.com/Natur...tatus/1461034104045113351
Şehirdeki köpeklerin, kediler gibi fare, yılan ve bazı böceklere karşı olduğu gibi bir yararı yok ki zaten. Kurtulalım gitsin hepsinden, evcilleştirilmiş ve sadece yemek yiyip uyuyan kurtun şehirde ne işi var ki zaten.
iyi köpekler de vardır elbet, ama bazı kuduz köpeklerin cidden önüne geçilmeli.
sözlüğümüzün problemidir ve zall'ın sorumsuzluğunun sonucudur. kırk kere dedik itlaf et şu itleri diye.
istanbul'da Bir Siteyi Başıboş Köpekler Esir Aldı

Başıboş köpekler, istanbul Arnavutköy'de bir siteyi esir aldı.

Sayılarının son günlerde 30'u bulduğu belirtilen başıboş köpekler, Hadımköy Ömerli Mahallesi'nde bulunan 42 blok 2150 daireli bir siteyi esir almış durumda.

10 bin kişiye yakın vatandaşın ikamet ettiği site içerisinde yaşayan başıboş köpekler, "sürüler" halinde gezerek site sakinlerine saldırıyor, motokuryeleri kovalıyor, araçların tamponlarını ısırarak zarar veriyor.

https://www.tamgaturk.com...kler-esir-aldi-40881.html
SONDAKiKA
Başıboş köpekler Ankara Pursaklar'da bir çocuğu parçaladı. Hayatı tehlikesi bulunuyor
5199 & 7332 Hayvanları Koruma Kanunu başıboş köpekleri sokakta tutuyor
Kanun değişmeli, köpekler toplanmalı .

https://twitter.com/Kopek...tatus/1465392291561054209

GÜNCEL DURUM BiLGiSi...
"Şuan Pursaklar acildeyiz hemşireler çocuğu konuşuyor, başıboş köpekler çocuğun kafatasını dahi derisinden ayırmışlar, damar yolu takacak sağlam yeri yokmuş"

https://twitter.com/Kopek...tatus/1465401262304813064

Hatay'da bir motosiklet sürücüsü kırmızı ışıkta başıboş köpeklerin saldırısına uğradı. Yeşil ışıkla harekete geçen şahsı köpekler kovaladı ve ısırarak yere düşürdü. Vatandaşlar, araçlardan inip yardım etti. Gelen sağlık ekipleri de onu hastaneye kaldırdı.

https://twitter.com/Kopek...tatus/1464855635737169928
görsel
SONDAKiKA!
ÖLÜM!
Ankara Yenimahalle'de başıboş köpeklerin saldırısında uğrayan (videodaki) Semra Işık bugün vefat etmiş! #SemraIşık
5199 ve 7332 sayılı Hayvan Hakları Kanunu yüzünden başıboş köpekler toplanılmıyor!
Sonuç: insanlarımız ölüyor

https://twitter.com/Kopek...tatus/1465431390443515913

Malesef Semra da vefat etmiş.

Ankara'da başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan Semra Işık tedavi gördüğü hastanede vefat etmiş.

Yılardır başıboş köpek terörüne dikkat çekmeye çalışıyoruz.

Ama bizi değil, köpek lobilerini dikkate aldılar.

Sorarım, bu ölümlerin sorumlu kim?

https://twitter.com/Mehme...tatus/1465468723297501187

evet mama firması trollerini , hayvan dilendirerek tatlı para kazanan sahtekar
ları , köpektaparları piste alalım ....
Bir sorun. Kendi mahallemden geçemiyom amk bu köpekler saldıracak diye!
gece 3'te servise binmem gerekiyordu, bu itlerin korkusu yüzünden hiç dışarı çıkmadan bodrumdaki otoparktan arabayı alıp 7 km uzaktaki durağa gidip oradan bindim servise mk.
Dikkat! Rahatsız edici içerik!

Türkiye Enes Koca'nın yaşadığı acı olaya üzülürken bir başka köpek saldırısı haberi Manisa'da yaşandı.
8 yaşındaki Mert Dilek ölümden döndü.

https://twitter.com/yekvu...tatus/1465650250392256516

Adana'da 13 yaşındaki Arda Doruk, sokak köpeklerinin saldırısından kaçmak isterken otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

https://twitter.com/yekvu...tatus/1465654322159566855

köpek terörü can almaya devam ediyor .....
başıboş insan sorunu!
insanların yanlış planlamaları, kısırlaştırma ve barınağa alınma uygulamaları yapılmaması yüzünden başıboş sürüler haline gelmiş köpeklerin bir insana zarar vermesi üzerine aklı başında birinin neden hayvanının da iyiliği düşünülen etik bir önlem alınmıyor diye sorması gerekirken direkt aklı olmayan bir hayvana düşmanlık besleyen enteresan kişileri gördüğümüz başlık.

Abi siz şaka mısınız. Köpeğin mi suçu bu? Hatta bırak köpeği, akıl hastası olup cinayet işleyen bir insan bile işlediği fiilden sorumlu tutlamazken bu neyin kuş beyinliliği.

Bir iki hayvan, hatta onu geçtim güzel her şeye düşman azılı manyak var aynı başlık altında hep bu ay I bir iki kişiyi görebilirsiniz.

Neyse çözüm tam olarak şu:

Devlet çok geniş(ama çok geniş) arazileri tel örgüyle çevirecek, sokaktaki sahipsiz tüm köpekleri toplayarak oraya alacak. Tamamı kısırlaştırılacak ve ömrü 8-10 yıl olan bu zavallı canlıların orada gıdasını karşılayarak, gerekli veteriner kontrolünü sağlayarak 8-10 yıl içinde problem tamamen çözülmüş olacak. Ne köpek mağdur olacak ne de insanlar sürüleşmiş, atası kurt olan bu canlılar kimseye farkında olmadan zarar vermeyecek.

Not: tüm hayvanlar masumdur.
--- alıntı ---
ömrü 8-10 yıl olan bu zavallı canlıların orada gıdasını karşılayarak
--- alıntı ---

bir yere toplanmış 10 milyon köpeği 10 yıl senin çükünü kesip beslerler artık. o köpekler etle besleniyor. yüz milyonlarca ineğin, koyunun, kümes hayvanının bu amaçla öldürülmesini hassas yüreciğin nasıl kaldırdı, bitti mi hayvanseverlik?
görsel
Üstteki bi kafaya göre Etobur tüm canlılar itlaf edilmeli.

Bak sevgili kuş akıllı. Ben var olan bir canlının, üstelik suçsuz bir canlının itlaf edilmesinin vicdansızlık, vahşilik, hatta bence *rospu çocukluğu olduğunu anlatmak istiyorum.

Çünkü nasıl ki bir insan suç işledi diye tüm insanlık idam edilemeyecek ise, bizim sebep olduğumuz yaşanan çok üzücü olayın faturası aklı bile olmayan tüm köpeklere, üstelik kötü olayla hiçbir alakası olmayan köpeklere kesilemez.

Ayrıca Durduk yere kümes hayvanı öldürmeye çalışmıyorum ben. Ben suçsuz hayvanları ruh hastası manyakların şerrinden korumaya, sizin gibi manyak olmayan insanların da yaşadığını anlatmaya çalışıyorum.

Bu hayvanlar bizim kararlarımızla bu hale geldiyse en iyi çözümü gene biz bulmalıyız. Gerekirse yüksek maliyetler harcayarak.

Kaldı ki benim et-süt üretimindeki hayvanlar için fikirlerimi biliyor musun sanki.

Sanki kuş aklın hayvanları seven insanların bu konular ile ilgili fikirlerden, uygulamalardan ve çözümlerinden haberin var.

Siz elinize güç geçse insan bile öldürürmüşsünüz gibi duruyor.

Bu tarz insanlardan uzak durmak, aileni falan korumak gerekir.
suçsuz canlı ne be.

grup haline gezerler.
çocuğa saldırırlar.
yaşlıya saldırırlar.
kediye saldırırlar (sen sor bakalım mahallendeki çöp arabasına. kaç tane öyle parçalanmış kedi bulmuş)
sabaha kadar hepsi bir sokak köşesinden durmadan ulurlar.
kaldırımda boklarının üzerinden zıplata zıplata yürütürler.

kendine saygısı olan hiç bir ülkede milyonlarca köpek ortalıkta gezinip insanları parçalamıyor. o türkiye'ye özgü durum da şu anki yönetimin ileri insaniyetinden, "ay zavallı köpecikler" muhabbetinden falan kaynaklanmıyor. çökmüş, görevini yerine getirmekten aciz bir devletin sonucu. bir şekilde milyonlarca köpeği sokaklarda biriktirmiş hiç bir ülke de "hmm biz il büyüklüğünde çiftlikler kuralım. oralara sucuk ağaçları dikelim. köpekler ölene kadar mutlu mesut yaşasınlar" şeklinde plan da yapmaz. o bir sözlük trolünün saçma fantezisi.
Bazılarının beyin lens galiba.

Bu suçlu, hain köpekler sürü ile gezer diyorsun ya hani köpeklerin tabiatında bunun olunduğunu bilemeyecek kadar mal olamayacağın gibi bizim zaten problemimiz onların sürü halinde gezip vahşileşmesi.

lensin anlayamıyor olabilir ama bunun sorumlusu biz insanlarız. Ve hiçbir köpeğin zerre hatası yok bu durumda.

Yani sana dünyaya gelirken kimse köpek mi insan mı olmak istiyorsun diye sormadı di mi?

Ve biz de bu problemin barınaklar ile, planlı kısırlaştırma ile köpeklerin yaşama hakkı da göz önünde bulundurularak çözülmesini istiyoruz.

Biz de köpeklerin sokaklarda aç susuz poşet, eski ayakkabı kemirmesini istemiyoruz.
malesef başı boş köpekler yüzünden çocuklar tehlikede herkes tehlikede yeter artık.
evet canım. "lensim anlayamadı" (hangi dilin deyimiyse bu) (zırvalamaya başlayınca yanında deyim uydurmayada mı başlarsınız?)

şu an bu ülkenin insanları sokaklarda köpek sürüleri tarafından parçalanıyor. "biz" de bunun derhal sonuçlanmasını istiyoruz. "biz"im isteğimizin kaynağı, anayasanın 5. maddesinden alıyoruz:

V. Devletin temel amaç ve görevleri
Madde 5 – Devletin temel amaç ve görevleri, Türk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle
bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.

"biz biz biz" kimseniz 10 milyon köpeğe yer bulmak, 10 yıl beslemenin hesabını yapın da buraya çıkarın bakalım. yoksa ben daha şevkatli bir insanım: mars'ı yaşanabilir hale getirelim. yüksek teknolojiyle sucuk ağaçları yetiştirip mars'ı onlarla donatalım. roketlerle tüm sokak köpeklerini oraya yollayalım. benim dediğim daha mantıklı değil mi?
bunca yıllık hayatımda kafa derisi yüzen köpek diye bir şey duymadım.
hatta köpeklerin şimdikinden çok olduğu ve daha özgür dolaştığı yılları da hatırlıyorum. o dönemler en fazla kuduz köpek ısırdı haberi çıkardı.
ama günümüzde köpeğe bile komplo kuruluduğunu duydum.
komşusuyla sevişirken çocuğu tarafından basılan çomarların çocuğu öldürüp gömdüğünü de duydum.
aynı çomarların cinayet işleyip köpek nefretinden yararlanarak köpeklerin üzerine atacak tıynette olduğundan da eminim.
neden kôpekler 2020'lere kadar kimseyi parçalamıyordu da düğmeye basılmış gibi birdenbire vahşileştiler acaba.
insanoğlu hayvandan değerlidir.

Hayvanseverler b☆kunu çıkartıyor.

Kendisi ya da bi yakını köpek saldirısına uğrasa aynı şeyleri düşünmez telef olmasıni ister !. Ama başına gelmeyince hayvansever kesiliyor.

Belediyeler köpekleri ve köpekseverleri derhal kisırlaştırsin.

Ne bu ya !.
bu ülkede her yıl kayıtlara geçen yüz binlerce köpek saldırısı oluyor. şimdi "hmm köpekler saldırıyorlarmış mı bir de. çok enteresan"a mı geldik? kafa derisi yüzen köpek haberine denk gelmeyince, köpekler kafa derisi yüzmez mi oluyor? 4 köpeğin çenelerinin arasında parçaladıkları hamile kedi de görmemişsindir mesela. şurdan görmüş oldun:

görsel
Her şehire etrafı çevrili 4x4 km boyutlarında bir alan yapacaksın . O alanda sadece köpekler değil ; kediler ve sahipsiz kalan eşek-atlar içinde yer oluşturacaksın. Yakaladığın hayvanı kısırlaştıracak ve orada bakacaksın. Beslenmeleri için gerekli parayı vatandaş başına ayda 5-10 TL olacak şekilde dağıtacaksın. Belli süre sonra sayılar çok azalacak. Çözümün insanca çözümü bu. Yok uyutalım , yok kısırlaştırıp salalım. Önünü alamazsınız. Bir alanları olacak , kısırlaştırıp tüm toplum 15-20 yıl içinde bakacağız. Sayıları zaten azalacak.