bugün

Cinayet sebebidir.

(bkz: baba ben hamileyim)
kitabın başında elli kişiden bahsedip kafa yoran ama özetle sonunu merak ettiren çağımızın çok modernleşen evlilik ve ilişkilerinden bahseder.
" bu acı gerçeği, bardağı uzatır mısın, der gibi söylemiştim.."

doğan kitap'tan çıkan ömer özgüner kitabı..
- ben başkasını seviyorum..
- ben de..
- yaa..!!
- ama seni başkalarını sevdiğimden daha çok seviyorum..
- deme..
- gerçekten, yemin edebilirim..
- siktir..
* (bkz: aldatan aldanir)
başkasını sevdiğini itiraf ettiği karısından da aynı yanıtı duyunca şaşısarn afalallayan bir kahramanın öyküsü. yavuz ettiğini bulmuş ama umursamıyorum edasında olsa da kendisini hiç bırakmayacak sandığı karısına tamda başkasını seviyorum dediğinde duyar bu cevabı.. karısı da başkasından hoşlanıyor ama ne yapacağını bilemiyordur... modernleşmeye çalışan ilişkilerin kitabı. okudum, yaşadığımız hayattan çok farklı bulmadım. bu kitabı ben daha iyi yazardım diyebileceğiniz bir kitap. kafa dağıtmak için bire bir.
kadın versiyonu için ki isim hakkı bana aittir, duyururum.

(bkz: başkasını sevemedim)
okunması oldukça keyifli olan, okumaya başlandığında insanı yormayan keyifli akıcı bir kitap. sıradan bir hayat üzerine yazılan gerçekler, yavuz isimli kahramanın aşkları,aşka bakış açısı anlatılıyor. kitabın ismini gören sevgilinizin tek kaşı havada ona bir mesaj verip vermediğinizi anlamaya çalışan bakışları altında okumaya çalışmak ise hem keyifli hem stresli. çağımıza ayak uyduran yaşamların hikayesi...
neden ayrılmak istiyorsun sorusunun en basit ve kırıcı cevabı.
hande altaylı'nın erkek versiyonu gibi yazan ömer özgüner'in sürükleyici romanı. bir erkek ne kadar haklı olabilirse işte o da kendince hemcinslerini savunmuş hayta.*
--spoiler--
kitabın ortalarına gelmeden aldatıldığını anlamıştım. öyle değil böyle aldatılır yavuz'cum.
--spoiler--
ntv genel yayın yönetmeni ömer özgüner' in piyasaya yeni çıkardığı çağdaş romanı.

kitap gayet basit ve yalın bir anlatım dili kullanıldığı için bir çırpıda okunuyor. çok bişey beklememek lazım ama vakit geçirmek için keyifle okunabilir bir kitap. günümüz çağında geçmesi sebebiyle duygular, anlatılanlar ve mekanlar tanıdık.

--spoiler--
kitapla ilgili mutlaka herkese bir bölümünde dokunacak olan olaylardan bir tanesi; kitabın baş kahramanı yavuz' un ikinci evliliği sırasında bir başkasına aşık olması bu aşkını 5 ay tutkulu( kendisi için tabi) bir şekilde yaşayıp hiç yaşamamış gibi bir çırpıda üstünü kapatıp hayatına devam etmesi. bu kadar işte tüketim çağı demiyoruz boşuna aşklarda çabuk tüketiliyor malesef. Yavuz' un hayatı boyunca yaşadığı ilişkilere bakınca terkedilmiş, terketmiş, aldatılmış ve aldatmıştır.
--spoiler--

erkek ve kadın arasındaki farkları çok net olarak görebileceğiniz bir kitap. erkekler başka bir kadın için terkederken, kadınlarsa erkekle ilgili herşeylerini tükettikleri, beklentileri kalmadığı zaman terkediyor.
ömer özgüner'in erkek dünyasını anlatan yeni kitabı. ön kapağında şöyle bir yazı vardır;

bu acı gerçeği,bardağı uzatırmısın, der gibi söylemiştim...
verilecek alternetif cevapları
-iyi mutluluklar o zaman.
-bende.
-git başkasına söyle.
en iğrenç ayrılma gerekçesidir. Kimseye söylemedim, kimseden duymadım. duyan kişinin de ilişki bitince arkadaş kalabileceğini hiç sanmam.
(bkz: küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan cümleler)