bugün

eğer anormal bi durum yoksa babanın kızından duyabileceği en güzel sözlerden biridir muhakkak ki.
eğer bu sözü söyleyen kadının düzgün bir evliliği varsa, babanın duyduğunda sevinç duyacağı söz.
eğer bir oğlan çocuğu tarafından söyleniyorsa babanın küt diye bayılıp bir daha ayılmamasına sebep olabilir mazallah..

(bkz: bizim oğlan ipne çıktı)
eğer bunu söyleyen kız 14 yaşındaysa, babanın intihar sebebidir.
ülkemiz sosyal yapısı düşünüldüğünde, bir kızın babasına -evli dahi olsa- hamile olduğunu söylemesi ender rastlanacak bir durumdur. istemeye gelindiğinde bile baba kızına evlenmek isteyip istemediğini soramazken, sorsa da kızından "evet" cevabını alamazken, nerde kaldı hamile olduğunu söylemesi? güldürmeyin rica ederim. hem de bir adamla yattığının beyanatı olacak bu durum. ne kadar resmi ve kabul edilmiş bir seks şekli olsa da kızlar bunu babasına söylemekten çekinir.
ara sıra unutulsa da bu ülkede hala daha, utanma/çekinme hissi var. örflerimizde kız çocuğu seks yaptığını belirtici cümleler kurmaz. erkek çocuğu bile bazı durumlarda kuramaz. hala daha kayınpederinin yanında oturamayan gelinler, babasının yanında çocuğunun başını bile okşayamayan onu sevemeyen erkek evlatlar var bu ülkede.
bu durum gericilik ifade eder mi? bence tam olarak değil. çocuğun babanın yanında sevilmesinin ayıp olması evet gericilik olabilir ve bu durum çocuğun psikolojisinde sarsıntı yaratabilir ama kızın babasına hamile olduğunu söylemesinde gericilik göremiyorum ben. bu olsa olsa saygıdır. değerlerimizi biraz korusak fena olmazdı hani. bu sayede özümüzü de kaybetmemiş olurduk.
anne aracılığıya ailenin olaydan haberdar edilmesidir. hiç bir kadın babaya bunu diyemez. öyle gerine gerine babanın karşısına geçip bu cümleyi kuracak kadın yoktur. patavatsızlar hariç.
baba tarafından öldürülesi bir durumdur.
-kimden peydahladın kız bu pichi gibi..tokatla beraber acı gerçekler suratına suratına püskürtülür.
(bkz: bende dedeyim o zaman)
-baba ben hamileyim
+ben de.
-nasıl yani?
+ya ne sanıyordun ben senin aslında annenim kızım.
-oha babam nerde o zaman.
+bence bu diyalog boka sarar
-bence de.
erkeğin ağzından çıkmayacak cümledir. hadi oldu da çıktı diyelim işte o zaman baba rahmetli demektir.
- baba ben hamileyim.
+ niye?
- baba bi git ya.
Söyleyen kişi erkekse üzücüdür.
öncelikle söyleyecek bir babanızın olması gereken cümle.
görsel
" baba ben hamileyim "
" en sonunda, ulan 5 senedir evlisin be.."