bugün

başkasının hasar vermediği kadın, zannedersem yoktur. ruha dokunan hasarlar 10lu yaşlardan başlar etkili olmaya. ilerleyen yaşlarda da karakteri o hasarların etkisi doğrultusunda evrilir, oluşur. erkek için de durum buna benzer fakat erkeğin şart ve imkanları çok farklıdır. eğer kadın çok uzun zaman boyunca o hasarla yaşadıysa, daha doğrusu o hasarı kabullenip artık onla yaşamaya alıştıysa yaani atlatamadıysa, kronikleştirdiyse kendisine hak ettiğinden çok daha fazlasını sunan erkeği bile pul olarak görür(her zaman değil). bu hal kadının davranışlarından anlaşılır.

oldukça iyi, gayet anlayışlı, son derece düşünceli, baya fedakar, yeryüzünün en mutlu insanı vesaire tavırlar göstermesi bile, kendi iç dünyasında geçirdiği hasarla yüzleşirken içini rahatlatıp iyi ve güçlü hissetmek amacıyla taktığı bir maskedir(her zaman değil). bu kadını önceki kırığı kadar etkili kırmadıysanız sahip oldum sanmamalısınız. bu konudan ağzı yanan çoktur.

yaralarının iyileştiğini düşünmeye başladıktan sonra bir şekilde geçmişiyle yüzleşmek ister. hiçbir şey olmayacağı(!) düşüncesiyle görülsün, bilinsin, duyulsun diye planlar kurabilir. eğer kafayı çizmişse akıl almaz risklere bile girebilir. kıran kişi için bu durumdaki bir kadından faydalanmak oldukça kolaydır. kadının burada istediği tek şey hasar bırakan kişi tarafından da "istenilir" duruma geldiğini görmek, iyileştiğinden emin olmaktır.

-eğer erkekten olumlu bir yaklaşım görürse biraz süründürüp mutlu(!) yuvasına geri döner.

-eğer erkekten hiç tepki alamaz, ulaşamazsa içten içe beslediği kurtla yaşamak üzere mutlu yuvasına geri döner.

-eğer erkek tarafından kışkırtılırsa mutlu yuvasına bir takım gizem ve garipliklerle döner, arada gider ama. similey koyuyorum buraya.

-eğer erkek gerçekten bir değişim gördüyse ya da düşünceleri değiştiyse ya da ne biliyim çekişten falan düştüyse ve becerikliyse bu kadını kolayca geri alır. mutlu yuvayı da kadın yine kendi elleriyle, büyük bir soğukkanlılık ve plan dahilinde karşısındakinin üzerine yıkar. becerebilirse sorumluluk da almayacak şekilde bitirir işi, herif de safsa naaptım da böyle oldu falan diye anlamaya çalışır.
hasar bırakan erkek geri alır dedim ama bakmayın. bazen onun da hiçbir şeyden haberi olmayabilir. similey mi koyim ne koyim bilemedim en iyisi amına koyim.

bu kadınları güzel-çirkin, zengin-fakir, kültürlü-cahil diye de ayıramazsınız. aklınızın ucundan geçiremeyeceğiniz kadınlar var bu şekilde, bildiklerimi anlatsam önce mideye sancılar girer. karşı tarafa geçip hasar bırakan erkekten bildiklerimi anlatsam artık mide dayanamaz, bulanır ve kusar. nişanlandım evleniyorum diye mesaj atan ya da oradan buradan yayın yapan gerizekalılara bakıp olayı hafife almayın. şeytana rahmet okutturacak organizasyonlar düzenleyebilenleri de var. afrika'da kanat çırpan kelebeğin bile çin'de oynanan maça etkisi var diyo hani bi teori. ee, bir insan da hasar bırakılırsa elbette bir takım zincirleme reaksiyonların olması kaçınılmaz.

kadına da erkeğe de hayattan dersler çıkarıp ucuz zevkler peşinde koşmak yerine düşünülmüş kararlar verip onlara sıkı sıkı sarılmayı tavsiye ederim. ve dikkatli olun. her şey olur, her şey biter hayat devam eder.
kardeşim birakin ya bu işleri, hasarın kadını erkeği yok, bu başlığı açan adam da hasarlı...

hasarsız insan mi var ya babasi alkolik ya anasi sizofren ya kendisi ruh hastasi ya fakirlikten ya zenginlikten ya ilk sevgiliden ya mahallesinden yemiş hasarı geziyoruz...

kimse maval okumasın herkes kendi hasarinin dengini bulmalı mevzu bu kadar. konu kilit.
kaportayı vurmuş arabayı satın almaya benzer.
Ekspertize sokup hasar değeri anlaşılabilir .
zaten hep arkayı toplamak bize düştü. iyileşip gittiler hep bir teşekkür bile etmeden. (bkz: aldatıldık ey halkım)
mesleğimiz kaportacılık değil ki doğrultalım.. başka limanda huzuru bulamayıp sana dönen akıllı kız demodesi gibi. neyse şu aralar her şeye kabulüz *.
Kastedilen hasar, duygu olarak hasardır.

Bence bu türk kadını için tam bir kumardır. Evet, bu olguyu kumar olarak niteliyorum.

Çünkü acı çekmekten zevk alan bir kadın, aşağılanmaktan, reddedilmekten, reddedeni ikna etmekten, bunu başarmakla kendisine öz güven sağlayacağına inanan bir kültürsüz, türk kadını, yaraları senin tarafından sarıldıktan sonra yine o kişiye, şahısa, kendisini bu hale getiren kişiye koşacaktır.

Uzak durun efendim. Ha bunun istisnaları var mı? Var tabii ki ama çok emin olup test edip anlamanız gerekir.

Ha bir de eğitimli, efendi, rus ve avrupa kızları istisnaya girer. En azından çoğu. (bkz: gb)
Hasar deyince ilk aklına gelen bekaretse o kişi bitik demektir. Öyle düşünenleri çöpe atıp devam edeyim.
başkası tarafından çok üzülmüş incitilmiş bir kadının yaralarını sarmak güzel hoş romantik dursa dahi çok büyük ihtimalle iyileştikten sonra siktir olup gidecektir. Günümüzde değer verme minnet duyma kıymetini bilme filan filmlerde oluyor. Siz kullanıldığınızla kalıyorsunuz. Romantik duygusal adama güçsüz diye bakılan bir yerde yaşıyoruz ve insanların gücü sevdiği hatta taptığı bir zamandayız. Yaralarını sardığınız kadın da bu yüzden gidecektir büyük ihtimal.

Mini mini bir kuşun donup sonra ısınınca siktir olup gitmesi size bir şeyler anlatabiliyorsa yukarıdaki cümleleri rahatlıkla anlarsınız.
Age of empireste tamirci modu var beş stona taş gibi olur kadın. Hayatta hep yanlış tercihler yapıcaz unutmayın .
Zordur önceki ödenmeyip kaçan adisyonları önünüzde bulursunuz ve ödemeniz beklenir kendinize ait olmayan hataların bedellerini. ..
kasko espirisi yapacaktım geç kalmışım.
iyileştikten sonra terk edecek kadındır. net.
üzerinde defalarca hareket denenmiş kadınla birlikte olmaktır.
Yaralarını sarıp sarmalayıp, onu hayata geri döndürebilirsiniz. Kadınların çoğu kıymet bilir, bunu unutmazlar. Sizi her daim beklerler. Sabır onların doğasında içgüdüsel olarak var.

Samimi söylüyorum, Bir kadının durmadan bulaşık yıkamasının ne demek olduğunu bilseydiniz, tüm mutfak tezgahlarını kırardınız.
Kaskoluysa sorun olmayacak eylemdir.

Hasar bırakılmış kadın nedir amk.
Enayiliktir. Yara bandı olmayın. Evet.
hasar, arıza?
maddi, manevi başkası tarafından zarar görmüş kadının yaralarını sarmak, onu sevmek, ona sahip çıkmak her kişinin harcı değil biliyoruz beyler. söyleyin kaçınız bunun için gönüllü olur?
evet biliyorum. hayır kurumu değilsiniz hiç biriniz, her şeyin sıfırına en güzel ve kalitelisine layıksınız. "başkasının bozduğunu" tamir etmek gibi bir zorunluluğunuz yok...
erkek- kadın hiç farketmez, karşınızdakinin oyuncak yahut bir eşya olmadığını idrak edin, anlayın n'olur.. (kullandığı eşyaya bile hürmet eder insan da neyse.) O bir insan... düşünebilen, ağlayan, gülen en az sizin kadar hatta belki sizden daha fazla insan.
babası, kocası, kardeşi, sokaktan geçen biri, otobüse bindiği şoför her kimse artık zarar veren; istismara, "hasara" uğrayan bir kadına, çocuğa sahip çıkmak elbette vicdan ve merhamet sahibi adamların yapabileceği bir iştir. sorgulamadan, hesaba çekmeden kabullenir. sevgisi ve kocaman yüreği ile ona şifa olur.
Niçin cinsiyetçi yaklaşıldı bu konuya. Gerçekten duygusal hasardan bahsediyorsak baska bir kadının hasar bıraktığı erkekle olan bir sürü kadın var. Kim kimin ilk sevgilisi ki, herkes birilerinin eski sevgilisi.
Boş muhabbet çok takılmak gerekmez. Muhtemelen zaten herşey geride kalmış bir başlangıç yapılmıştır. Bazı şeylerde ileriye bakmak lazım.
şahıs bu soruyu birlikte olacağı kadına sormadan önce kendi annesinde başka bir erkek hasar bırakmış mı onu öğrenmesi gerekmektedir.
hasarları düzelterek kadına hak ettiği değeri verecek olan erkeğin yapacağı iştir.
13-14 yaşlarında değilseniz sizinde tabirinizle hasar almamış bir kadın( kız, bayan, hanımefendi seç beğen) bulmak imkansıza yakın bir ihtimaldir. insan doğası gereği kendisini sevene zarar vermeye meyillidir. Duygusal çöküntü içinde olan insanları elestirmek yerine, herkes insanları kırmamayı seçse daha güzel bir dünyaya merhaba diyebilirdik, ama nerde? Şimdi geçmişinize bir bakın ve sizin hasar verdiğiniz, size hasar veren kadınları düşünün kendi hayatınıza öyle yön verin.
bir itin ettiğini senin etmemen için sana fırsat ve canlı örnek işte. zordur ama o kadını mutlu edersen pek de güzeldir.
Kimsenin yapmak istemeyeceğidir.
Vuruk araba alıyor musunuz mesela? Aynı şey.
Hasarı onardıktan sonra sizden ayrılmasın dikkat edin.