bugün

başbakanın ölmesi durumunda; 1982 anayasası'na göre bakanlar kurulu'nun görevi sona erer.
1982 anayasasından'da kurtulamadan gitti yazık.
dünyada yaklaşık 1.5 milyar gavuru sevinderecek hadise.
"başbakanına göre" üzücü ya da sevindirici olabilecek durum.* ***
an itibariyle olması durumunda türkiyede muhtemelen ilk defa ölen bir siyasetçinin milyonu bulacak katılımlı cenaze töreni olacak takdir-i ilahidir.
sol framede başlığı gördüğüm an öldü sandım.***
ülkede derin üzüntülere yol açmalıdır. halk sevmediği birisini başbakan olarak seçmeyeceğine göre..herhalde o kadar aptal olamaz..muhtemelen üzülür; çünkü lider vasıflarıyla ülkeyi ileriye taşımaya azmeden ve halkı için gecelerini uykusuz geçirip gerek diplomatik ilişkiler, gerek kalkınma için doğru kişilerin doğru yerlere atanmasında, yönetimde, hükümlerde hep baskıyı sırtında taşıyan bir kişinin yokluğuyla bir anda karşı karşıya kalmıştır.

not: burada 'başbakan' sıfatına değinilmiştir. mantıklı olun.
(bkz: gerçekse komik şakaysa hiç komik değil)
--el yazısı ile--
doğru yolu bulması dileklerimle...
--el yazısı ile---
tarihte geçecek olan en hayırlı olaydır.
(bkz: inşallah öptüm amin)
(bkz: 1982 anayasası)
(bkz: başı hortuma gelecek)
(bkz: ne fortumu kanalizasyon borusuna gelecek)
(bkz: bu kez güldürmedi)
bahane arayan ekonomik krizin olası siyasi çatlaklar sonucu ortaya çıkmasına sebeptir.
ülkenin bir anda karışmasına sebep olabilecek durumdur.
zaten iç açıcı olmayan ekonomi ve gergin giden politika yerle bir olur.
başbakan ölür, olan geride kalan fakire fukaraya emekçiye, çalışanlara olur.

başbakan tek ölür, geride kalanlar baya baya yaşarken ölür bir süre.
tek başına gitmeyip yanında bir dünya insanıda dolaylı yoldan götürür eğer başbakan ölürse.

çokta heveslenilecek durum değildir, zira her şey karmaşıklaşacaktır.

pirince giderken bulgurdan olmak gibi...
tavrı, söylemleri, gafları, düşünmeden sarfettiği sözleri, çoğu kesimin hoşlanmadığı icraatları ve seveni kadar sevmeyeni olduğu gerçeği çok açık. ama o ölürse ondan sonra başa gelebilecekleri düşünüyorum, yok vazgeçtim düşünmüyorum, düşünmek istemiyorum. en kötü düzen bile düzensizlikten evladır kimi zaman diyorum ve yaşamasını diliyorum. üstelik her kalıptan sıyırarak bakarsak o bir insan, ailesi sevenleri olan bir insan. kimseye ölüm dilemeyi yakıştıramıyorum insan olana.
ölmemeli...

halk mahkemelerinde çoluğuyla çocuğuyla hesap vermeden ölmemeli...
dünyanın en pahalı ekmeğinin satıldığı türkiye'de bugün yaşanmayan olay.
Her nefis bir gün ölümü tadacaktır.
Elbet bır gun olucektır her ınsan gıbı ama basbakanken olmesını ıstemem asıl o zaman ulke ne hale gelır bılınmez bunun basbakanın kım olduguyla ılgısı yok sadece karısıklık olucagı ıcın ıstemem boyle bır seyı.
Ölse de kurtulsak dediğim eylem.
Buyuk ihtimal kanserden olacak.
Olurse muhtemelen bir somali tarafindan olacak. Cunku o ettigi laflar cinayet sebebi. Ulan sen kimsin bu meslegin fitratinda var diyosun karakterin bu mu lan senin? Ustune gidip sucsuz somali vatandasi dovuyodun korumalarin aradindan cikip? Ne asagilik bir seysin lan sen? Diye bagirip cayir cayir mermileri kafasina gogsune yagdirabilir bir gun biri cikip.
hiçbir şey düzelmez bu cehalet düzelmedikçe.