bugün

(bkz: başkası adına utanmak)
başbakanın yeni çıkan görüntülerinde duyulan sesidir. vatandaşa sen bu ülkenin başbakanına yuh çekersen tokadı yersin diyor. http://sozcu.com.tr/2014/...sen-tokadi-yersin-510952/
(bkz: ileri demokrasi)
tokat atarım demedi; tokat'a gidersin dedi , canım sizde hemen yanlış anlıyorsunuz.

olası akp yalamalarının çarpıtması.
doğru önermedir. zira tekme tokat yemişlerdir. bir ruh hastası düşünün, katliam gibi olayda insanlara taziye ziyaretine gitsin. danışmanı jandarmaların tuttuğu adamı tekmelesin, kendisi tehditler savursun korumaları ayrıca birini tekme tokat dövsün. ardından pişkince bunlara kılıf uydurulsun. bu kraldan çok kralcıların yatacak yeri yok!
başbakan burada yuh çekersen toka da yersin demiştir, çarpıtmayalım lütfen.
şaşırılmaması gereken cümle. çünkü bu ülkede "tabi ya başbakan'a yuh çekersen dayağı da, tokadı da yersin." diyecek milyonlarca insan var.
Olasi huseyin celik aciklamasi:
"Olaya dair net bir goruntu yok. Hem sen basbakanini sayin rte'yi protesto edeceksin sonra da vay efendim basbakan tokat atti diyeceksin. Olay provakasyon. Muhalefet, cehape ve paralel yapi hukumetimizi devirmek icin boyle provakatif eylemlere girisiyor. Ayiptir, gunahtir."

Acikca sarfedilen ama tabi diger tokatlar, kufurler, hakaretler gibi gormezden gelinmis cumledir.
yahu sen kimsin? başbakan oldun diye istediğime tokat atarım mı sanıyorsun? istediğime lanlı lunlu konuşurum, nutuk çekerim, ders veririm mi sanıyorsun? bu ne cürret? bu korku neyin korkusu başbakan? neden bu kadar saldırgansın? korkuların büyüdükçe daha çok saldırganlaşıyorsun. saldırganlaştıkça sonunu hazırlıyorsun. korkacaksın. sokakta huzurla yürüyemeceksin. 50 tane, 100 tane köpeğinle dolaşacaksın yanında. gittiğin her yerde yuhalanacaksın. korku her yanını saracak. çünkü atılan o tokat hepimize atıldı.
halka atar gider yaparsan da markette oturursun.
keltoş hüseyin'i bahane aramaya sevk eden olay...

ipne buna ne bahane bulacak....
aaaa ciddi miymiş lan bu şeklinde beni hayrete düşüren bi cümle.

demek ki o wikileaks dokümanlarında yazılanlar doğruymuş, ki o zaman tarih 2009, rte megalomanie - kendini olduğundan büyük görme - ne oldum delisi olma hastalığı- rahatsızı kendisini tanrının bir lütfu olarak gören bir adammış. ben taaa o zaman bunu wikileaks dokumanlarında okumuştum.

bu rahatsızlığından dolayı bu şahsın elinden başbakanlık ehliyeti alınmalıdır. bu şekil bir rahatsızlığı olanlar, sağlıklı kararlar veremezler, sadece yagdanlıkların yağlama seviyesine göre karar verirler, ki bu verilen kararlar devlet bekaasını tehdit ediyor, olabilir.

bu adama tez elden heryerde yuh çekmek, ayrıca başbakanlık ehliyetini elinden almak artık şart oldu.

lan valla bak, hiç hitler ya da stalin, ya da franco, öyle tokatla mokatla uğraştı mı? hiç duymadım ben. bu adam diktatörlüğü bile beceremiyo kardeşim, valla ya...
ya her şeyi bıraktım da artık bu kadar olmaz. bunu savunan adamlarda gelir. inanılır gibi değil gerçekten. hiç " cahil halk " falan deyip sorumluluğu üzerimizden atma hakkını kendimizde göremeyiz. halkı cahil bırakıp bunların normal olmadığına inandıracak eğitimin sağlanması için elimizden geleni yapmamışız demek ki. utanç verici bir tablo bu.
-yol yaptım ulan ben. şappp

kabadayı efendi sen haklısın. hemen manisada bir miting yapıp oyunu bozmalısın.

ama unutma. senden büyük Allah var!
koskoca başbakan siz olsaydınız belki de sizde içinizden geldiği gibi davranıp, vatandaşa vatandaş gibi davranırdınız.
Ahirette de sizler tokat yersiniz.
ben bu ifadeye şaşıranlara gülüyorum.

arkadaş 12 senedir adam neler neler yaptı, neler neler dedi, buna mı şaşıyorsunuz allasen.

normal. ben şahsen rte böyle birşey demese "bu işin içinde bir ipnelik var" diye düşünürdüm. hayır sanki adam bir salon beyefendisi, böyle bir şey demiş diye şaşırıyorsunuz.

şaşırmışsınız yahu...
koruma ordusunun arkasına sığınıp bu lafı etmek kolay. götü yiyen delikanlı bunu teke tek kaldiginda söyler.
halk tarafından saygı görmeyen bir seçilmişin kriz anında yaptığı gaftır.
bugün çay ocaginda günlük iddaa kuponumu hazırlarken şahit olduğum bir konuşmada, 3 ihtiyar rte'nin ne kadar haklı olduğundan falan bahsediyordu. " yarın bi gün o tokat Sizin suratinizda patlayacak, oy verdiginiz adamlar ağzınızı yüzünüzü sikecek, gün gelecek yatagindan karılarınızî bile alacaklar. karşı gelemeyeceksiniz. ışte o gün size acirsam namerdim" dedim ve kaçtım hemen. kupon da yattı zaten, sinirliyim.
severde döverde diyen bir toplumun o kadarda kötü karşılamayacağı eylemdir. bize olan olmuş artık halk olarak sapı tutmuşuzda emine ne sopalar yiyordur düşünsenize dedirtendir.
Bize yansıyan sözde 300 kişinin ölümüne sebep olan bir faciadan sonra üstelikte yaşam odası olmaması, gerekli tedbirlerin alınmamış olmasına rağmen "bu bir iş kazası, olağan şeyler, bu işin fıtratında var" cümlesinin yanında çokta önemsenmeyecek cümle yapısıdır.
ileri demokrasi örneğidir.
Bunlara oy verenlerin amina koymayi arzulattirir. Ulan koyunlar bir diktator sizin pis cahil bedava komur kokan oylarinizla halka keyfekeder davraniyor kufrediyor yumrukluyor acin gozunuzu ulan biraz.
padişah efendimiz hazretlerinin kurduğu cümle padişahımız ne derse doğrudur diye yorumlanabilecekdir.
demokrasi o kadar ilerledi ki gözden kayboldu. türkiye o kadar fazla gelişti ki aşırı ileri gitmişiz. ondan böyle örneklerle karşılaşıyoruz. yalnız karşısındaki adamda okkalı bir laf etmiyor ki ya.

ya onu bunu geçtim kim olursa olsun hangi parti olursa olsun bir başbakana yakışıyor mu hiç. başkası dese ona da yakışmaz.
Bu halk tokat yemeyi sevdiği için normal karşılanan durumdur. 30 mart seçimlerinden sonra asalaklar gibi sanalda \'\'koyduk mu\'\' diye söylenen mahluklar kim kime koymuş bence bir daha bakın.

(bkz: kendini sikmek)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar