bugün

en yaygın olanı kafayı oynatmamayı gerektiren baş ağrısıdır. bu migren midir sinüzit midir başka bir halt mıdır bilemeyiz ama kafayı sabit tutarsanız ağrı en az şekilde hissedilir. oynatınca içeride varlığını hissettiğiniz bir şey bu hareketin etkisiyle oraya buraya çarpar.
yaptığım araştırmalara göre birçok kişinin anlatabildiği budur. şu anda uydurduğum sebebi beynin kabına küçük gelmesi olabilir. sebep kırıcı olmasın derseniz kabının beyne bol gelmesi de olabilir.
nasıl olursa olsun içeride bir şey oynaşıyor çeperlerine çarpıyor. çarpmaması lazım.
Çözüm 1 : 0.5 l suyun hızlı bi şekilde bitirilmesi.
Çözüm 2 : iki kaşın tam ortasına 30 saniyelik baskı yapılması .
Çözüm 3 : Kafatasının arka bölümünün (ensenin üstünde kalan kısım) dairesel hareketlerle masaj yapılmasıdır.
iki gündür geçmeyen.
Bu nedir yahu.
dün gecenin üçünde konuyu kendi kendime iğne yapmaya kadar götüren nnalet olası şeydir.
magnezyum eksikliği, anksiyete, depresyon, sinüzit ve nörolojik olabilir.

magnezyum eksikliği belirtisi: kolay kramp girmesi, ciltte döküntü, kolay tırnak kırılması vb.

anksiyete belirtisi: sürekli dalgın olmak, sürekli sıkkınlık hissi, insanlarla iletişim kurmak istememe, telefonla uzun süre konuşamamak, insanların yaptığından farklı şeylere yönelme (örn; günde 5-6 saat oyun,internet)

sinüzit belirtisi: göz çevresinde ağrı, kaşlar ve şakaklara uzanan ağrılar.

nörolojik belirtileri anlaşılamaz. nöroloji doktorunun tomografi veya mr istemesi gerekir.
Bugün yaşam kalitemi düşüren ağrıdır.
Gözüme vuruyor.
hiç çekilmeyen şey. geçmez bir de kolay kolay. gününüzü mahveder.
demir ilacı kullandıktan sonra (1.5 yıldır) şükür ki sık yaşamadığım ağrıdır. bendekinin sebebi hafif derecede kansız olmam, demirin vücutta depolanmasını sağlayan ferritin proteinin eksik olmasıymış.
bir keresinde soğuk bir mevsimde saçımı kurutmamıştım. gece bir baş ağrısıyla uyandım, halimi bir ben bir allah bilir. geçmesini bekledim, geçmiyor ilaç içmek zorunda kaldım. ilaç içtikten sonra uyuyabildim ancak. uykumdan da etti beni.
annemin sinovac aşısı vurulduğu gün biraz başı ağrımıştı, bana hiçbir şey olmadı.
Ara ara maruz kaldığım ağrıdır.
lanet bir şey. bütün günün tadını kaçırır.
sabah ve öğlen dolan genizlerim hasebiyle başlayan ağrı. hayattan soğutur. yaşama keyfi bırakmaz.
Ciftlesmemek için bahane üretilen durum.
diş ağrısı ve testis ağrısından sonra en büyük ağrıdır.
baş ağrısı uykuyu kaçırmaz. diş ağrısı değil bu sonuçta. bir çok kişinin bildiğinin aksine baş ağrısı insanı uykuya daha da teşvik eder. başı ağrıyan insan uyuyabilecek fırsat bulabilmek için havada 4 takla atar.
gününüzü zehir zıkkım eder.

ne yediğiniz yemekten zevk alırsınız, ne içtiğiniz kahveden, ne de yaptığınız işten.

bazı türleri vardır arkadan arkadan vurup geçecekmiş gibi olan, bazı türleri vardır sağ alnından vurup sanki kerpetenle alnınızın içini deşip beyin suyunuzu yerlere oluk oluk akıttığını sandıran. ha bir de göze vurur ki, aktif bir şekilde bakamazsınız. bakınca şiddeti daha da artar.

ağrı kesiciler bazen etki edeeer, bazen etmez. bala göte tutturursanız ne mutlu kendinize.

uzak durun bu ağrıdan. geçmiş olsun!
şu an çektiğim şey günüm zehir zıkkım olucak heralde.
Ara ara tesirini gösterir bende. Talihsiz bir durumdur.
Arada durduk yere bile geliyor. Özellikle arka kısmı ağrır bende. Zonkluyor falan.
Bende gene başladı.
arveles bu konularda iyi gelen bir ilaçtır ben genelde öyle yapıyorum iyi geliyor.
boğaz ağrısı kadar can alıcı değil, hepimiz hemfikiriz zaten.
mideme vuran ağrıdır. kusup bir iki damla gözyaşı dökünce ağrı birden kesilir. işte o anın kutsallığı tartışmaya kapalıdır.
ilkokuldan beri çektiğim illet. Okuldan gelipte Evde ağrı kesici yok diye ağladığımı hatirlarim daha 2. Siniftayken. Düzenli topamax kullanımı iyi gelir. Hem kilo da verdiriyor.
Memet yaşlı yaşlı konuşma.
Uzun süre kulaklık taktığımda oluşan ağrıdır. Dolorex veya majezik öneririm.