bugün

huzurun , neşenin yegane birleştiği nokta bu sanırım bu bende .

evet evet , sanırım hayata bir kez daha gelsem ; aklımda üç beş kırıntısı kalan şu bayram hatıralarından; yaşantılarımdan yine ve yeniden yaşamak için bu topraklarda bu dinimde bu bedenimde olmayı canı gönülden isterdim.

evet biliyorum tanıdık gelcek size de, bugün de yaşadınız hatta ;

sabahleyin erkenden uyanmış , güzeel güzeel bayramlık elbiselerini giymiş ; bayram namazına gelmişsin. orda komşularınla , tanıdıklarınla güzel bir selamlaşmış , bayramlaşmış bayram namazıyla da güzelce için huzur dolmuş.

bir de cami çıkışında cami önündeki seyyar simitçiden almışsın dört beş simit. babanla evin yolunu tutmuşsun. annen güzelce çayı demlemiş. tüm aile orda. sohpet güzel. bayram coşkusu içinde. birazdan köye gidilcek , hazırlık var , elbiselerini de giymiş son hazırlıklarını yapıyorsun.

heyt yavrum heyt *
Hani kelimeler eksik kalır ya ; bu an da öyle işte.

yani düşünüyorum . bir gayri müslim acaba şu huzuru dolu dolu bir kez yaşasa , ruhen manevi dolgunluğu , cinsellikten içkiden alamadığı tadı bir alsa. bir daha bırakır şu dini diye düşünüyorum .

her neyse bu başlık ve tanım kırıntıları da 'bir yerlerden esti buraya yazıldı''. allah huzurumuzu bol kılsın * Bayramınız kutlu olsun *
gayri muslim'ler 365 gun huzurlu, 1 gunluk huzur icin din degistirmeye gerek yok.

amma abarttiniz ha, tamam bende severim o ortami ama yok gayri muslim sunu yasasa din degistirir diyecek kadar degil.
Reklam filmelerindeki mutlu aile tablosundan daha da sahici olan şey ..
Biz ona bayram yemeği deriz.
Bayram çöreği olmazsa olmazıdır.
Biz her bayramda namazdan sonra camide kahvaltı yapıyoruz. Çok güzel oluyor.
iyidir, hoştur, sıcacıktır, Allah eksik etmesindir. Ancak benim için aile kalabalık olduğundan yorucu bir aktivitedir.
Küçüklükten özlenen şey. Büyüdük onun eksikliği içimi burkuyor. Kayıplar olunca onları bulmak da zor oluyor vesselam. (bkz: kıymetini bilin)
Bizde yerlesik olan kavram "bayram yemeğidir." ayrı bir önem verilir buna ve mümkün mertebe tüm aile bir arada olur. Simdi hangi akla hizmet yazar kardeşimiz "biz ona bayram yemeği deriz" lafini eksiler.
Yaşamayan anlamaz,önce erkekler yer sonra kadınlar oturur masaya ve o kadar güzel ki belki sabahın köründe ama güzel.
Hala bu duyguları yaşayan sözlük yazarlarını görmek çok güzel.

Allah nice böyle güzel anları cümleten yaşatmayı nasip etsin.Bu anları yaşayamayan dostlarıma da gelecekde Allah nice" güzel bayram kahvaltıları" nasip etsin.Vesselam
Bu sene korona sebebiyle yalan olandır. Evet.
Manyak olmaya karar verdimlere gideceğiz. Börek yapmışlar bi de ezineden tam yağlı peynir geldi ağızda eriyor dedi.
börek, peynir, güzel kızlar

https://www.youtube.com/watch?v=dxqK6pyOkE8
anam kendi elleriyle yapacak...
Küslerin barıştığı bir kahvaltı...
görsel

Manyağın annesi çok güzel börek yapmış sildik süpürdük.
afiyet olsun bik bik. bir dahaki bayrama diğer yazarları da çağıralım...
Kartoncu hariç.
abırı çağıracak mıyız? o da gelsin...
o kahvaltıya bir kocaman bir sucuklu yumurta tavası ve peynirli milföy böreği iyi gider.

evet ruhum fakir.
Kartoncu da zaten sizin kıytırık baklavanıza böğreğinize gelmez.

Birası olan yızırlar eqlesin
Ramazan’da pek bir numarası olmaz ama kurbanda dalak-d.şşak karışık, güzel bir et yapılır..
Eybır gelirse ben gelmem.