bugün

bu hareketi yapan erkeğin sevgilisiyle sırf gırgır olsun diye sevgili olduğuna delalettir. eğer sevdiği için sevgiliyse zaten sevgilisinden başkasını gözü görmez kim olursa olsun.
kıskandırmak için güzel bir yaklaşım fakat 3 hafta susacak telefona sebep verir.

aslında ne var hem cinsine bir jest yapıyorsun saygıyla anılmam lazım ama nitece kötü oluyor...
bayan sevgili: ne yaptın sen o kıza?

bay sevgili: naptım? kapıyı tuttum geçsin diye..

bayan: ha jest yaptın yani? bi de söylüyosun.. kızın eteği ne renkti peki?

bay: valla oldukca kısaydı.. rengine dikkat etmedim.

bayan: agzına sıcarım

bay: ohyş fanteziye bak.. yalarım!

bayan: öküz!

bay: kime gore neye gore?
''bu kadar anlayışlı ve nazik bir sevgiliye sahip olduğum için kendimle bir kez daha övündüm, seni seviyorum.'' karşılığı verilecek sevgilidir.
bu durumda karşımıza iki olay çıkar;
eğer sevgili bu jesti bayan sevgilisini kıskandırmak için yaptıysa fena hâlde dumur olur, hatta çemkirebilir. (sen beni hiç mi kıskanmıyorsun? seven insan kıskanırdı halbuki. neden tepki vermedin? sana neler oluyor? v.s.)
amma velakin gerçekten içinden geldiği gibi davrandıysa bayan sevgilisinden bu cümleyi duyduğunda gözlerinin içi parlayacak, gerçekten de kendisini son derecede iyi hissedecek, bayan sevgilisine de hissettirecektir.
bunu anlamak bu cümlede saklıdır.
eğer boş ve tepkisiz kalınırsa, sohbete kaldığı yerden devam edilirse bunu neden yaptığını hiç bir zaman anlayamayacaksınızdır.
ölüm fermanını imzalamaktır.
devamında;
(bkz: pınar noldu)
normal ve garipsenmemesi gereken bir durumdur.

saygı, sevgi ve güven üçlüsünü kıstas gören bir ilişkiniz varsa, hayatlarınızı sadece birbirinize endeksleyerek yaşamıyorsanız, sırf ilişki yaşadığınız için asosyal varlıklar haline dönüşmediyseniz, ilişki yaşamanın bir diğerinin hayatına gasp etmek olmadığının bilincindeyseniz, er kişisinin nezaket gibi kavramlardan uzaklaşmamış olmasını tercih ediyorsanız, bu durumu kanıksarsınız.

sevgilinin yanında başka hatunlara kaba davranmak, "gözüm senden başkasını görmüyor" imajı çizmekse ve bunu yiyen hatunlar varsa, afiyet olsundur..
genelde araba kullanırken, karşıdan karşıya geçen bir bayana yol vermekle başa gelir. sonrasında kısa bir sessizlik, on beş yirmi saniye sonra ufaktan bir laf sokma, erkeğin verdiği cevaba göre de kavga çıkarmakla sonlanır.

ama iyidir. kıskanılmak, sahiplenmektir.
(bkz: bayan sevgili)
(#2293823)
kadınların en kıl olduğu şeylerin başında gelir. ikinizken gayet odun davranan koca, sevgili her neyse, başka bir hatun görünce dünyanın en kibar adamı kesilir *. küçük iltifatlar, umulmayacak derece incelme, ses tonunda bariz bir yavşama, gözlerin fıldır fıldır dönmesi vs.. o günün gecesinin onun açısından çok kötü geçeceğine delalettir.
jest yapılan kızın fiziki özelliklerine göre sevgili için kıskançlık sebebidir.
(bkz: al şu parayı ablanla bizi yalnız bırak)
erkeğin kafasının kırılmasına neden olucak muhtemel olaydır.
sevgilinin gözlerinden ateş çıkararak, hem kızı hem de sevgiliyi yakmasına sebep olacak olay.
burnunuzdan fitil fitil gelecek davranıştır.
"degerı artırılmasına sebep olan kıslıgın kafası kırılmalı."
dedirten olaydır. * *
şayet sevgili gerçekten bayıyorsa doğru bir harekettir. baymayanını bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer. başlık hatalı uslüp yanlıştır. jest ise her zaman jesttir.
tükenmeyecek bir dırdıra davetiye çıkarmaktır.
yapılmaması gereken yapıldıgı taktırdede en ytakın hastaneden randavunun hazır edilmesi durumudur.
sevgili o kadar baymıştır ki ** kişi ister istemez başka denizlere açılmıştır, hem de korkusuzca, fütursuzca. *
bayan sevgili yanında centilmenliğinden taviz vermeyecek erkek davranışıdır. Bayan sevgili insan değil ise maraz çıkacaktır, yok eğer bir adet bayan cinsiyetli insan ile beraberseniz laubali ve askıntı bir şekilde yapmadığınız davranıştan ötürü tebrik dahi etmesi gerekir zira ne kadar şanslı olduğu eşraftan düşünülecektir.
bayanla kızın arasındaki o ince farkı anlamanın tek yoludur.*
(bkz: yiyorsa yapsın)

bayan sevgili (!??)
luzumsuz ve yersiz bir harakettir. hiç boşuna beni kıskanıyor ekii ekii yaşasın geyiğini yapmayın. sadece kendinizi kandırırsınız. cezalardan ceza beğenmenizin yolu açılmıştır. en ağırından kürek mahkumluğuna hoş geldiniz derim. seven kadın asla unutmaz vede affetmez. hadi size kolay gelsin.** * *
(bkz: dimyat a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak)
bir kadının olgunluğun zirvesinden, şirretliğin seviyesine nasıl indiğine tanıklık edeceğiniz tarihi andır. akıllı olun oğlum.