bugün

ACiL OLARAK ÖNERiLERE AÇIK OLDUĞUM KONU. BASKÜL MARKA -MODEL ÖNERiSi OLAN VARSA VE PAYLAŞIRSA BENiMLE SEViNiRiM. SAYGILAR.
Bugün bir tartılayım dedim baktım ulan hâlâ 74. Sonra bi ses duydum, dedim ananı avradını. Baskül konuşuyoor. "Senin her halin güzel ama bir iki kilo daha versen süper olur." diyor bana. 3 yıldır kullanıyorum ve tartı artık dile geldi, dilimizi söktü. Bir de beni kırmamaya çalışıyor her halin güzel falan. Neyse sonra ışığı kapayıp sessizce kaçtım ordan.
insanların kilo ölçümü olarak kullandığı alet.

dijital olmayanları insanı çok uğraştırıyor. sağ gözü kapatınca 64, solu kapatınca 65, şaşı bakınca 65.5 kilo oluyorum. sihirli aynalar gibi.
dijital tartıların atası.
(bkz: tartı)
ustune cikarken karnımi icine cektigim alet. sanki tipe bakıp sen 80 varsin diyecek.
görsel
elektronik olanlarının beni tartmadığı cihaz e 0.12 ton olursam tartmaz tabii.
Fıstık gibi bir sarışın kucağında bir bebek ile eczaneye girip;
- Bebeği tartmak istiyorum; deyince eczacı,
- Efendim bebek baskülümüz bozuk. Onun için anneler bebeklerini kucaklarına alıp büyük baskülüne çıkıyorlar. Sonra ben bebeği kucağıma alıp anneyi bir daha tartıyorum. Aradaki farktan da bebeğin ağırlığını buluyoruz, demiş.
Kadın;
- Hay aksi şeytan, deyip kapıya doğru yürüyünce eczacı;
- Ne oldu efendim, diye sormuş,
Sarışın;
- Ben bu bebeğin annesi değilim ki, teyzesiyim. Gidip bebeğin annesini getireyim bari.
dilimize fransızcadan geçmiştir.
tanım: ağırlık ölçmede kullanılan bir alet. genellikle büyük ölçekli ağırlıklar için kullanılır. örneğin, insan ağırlığı.
çok kilolu biri basküle çıktığında muhtemelen baskülün tüm ayarları bozulur. Herhalde baskül konuşabilseydi şöyle derdi:teker teker gelin lan.
güncel Önemli Başlıklar