bugün

kisaltmasi bbl olan petrol hacmini belirlemek icin kullanilan birim.

petrol icin, 1 bbl = 42 US gallons ~ 35 UK gallons
petrol sektöründe sık karşılaşılan, kullanıldığı yere göre bir çok anlamlar yüklenmiş terimdir. bilinen anlamların dışında bazı özel yapım boruları anlatmak içinde kullanılır.
(bkz: cracker barrel)
be$inci nesil yazar.
seri eksicisi vardır artık. nasıl bir duygu olduğunu keşif aşamasındadır.

buna da eksi verdi.. sanırım bu ibne olan seri eksici.*
yazdığı bir kaç entry yüzünden, herhangi bir entry si gelişi güzel olumsuz oylanan yazar. buna üzülüyor mu? hayır. tepkileri alıp dostça cevap vermek ister miydi? evet. peki bu seri olarak eksileyenler ibne mi?
yeni tanışılan, hemen kaynaşılan petrolcü kardeş, dost adayı...ilgi ile izlenecektir...
süper fikirler veren, çabuk kaynaşılan, moral yükselten yazar..
türkiye de petrol gerçekleri konusunda bizleri aydınlatan dost yazar. sözlüğümüzün batman da yanan ışığıdır.
maksimum düzeyde pozitif insan. sohbetinden keyif alınan, fikirlerinden yararlanılan dost.
bütün taktiklerimi öğrenmiş insan. tüh, anlatmasaydım keşke. *
türkü aşığı...adam gibi adam...
kısa bir süre için adıyamana giden, gidişinin sözlük içerisinde gram hissedilmemesine rağmen geri döndüm, burdayım demek isteyen yazardır.
beni çok, her şeyden çok sevmesini istediğim yazar. tıpkı benim onu sevdiğim gibi...
minicik keklenen yazar. hümanist. hoşsohbet.
kendisine tipsiz dememe bozulup sözlükteki nickaltıma sözlüğün en çirkin kişisi olduğumu yazmış yazar. çirkin olsamda kendisi kadar tipsiz olmadığımı hatırlatıyorum ve gerçeklerle yüz yüze gelmesi için ona bir boy aynası hediye ediyorum.*
sözlüğün ceyar'ı. hem petrol işinde, hem de kötü adam. büyüksün barrel !*
elveda
sözlüğün en yakışıklı yazarı idi. gidişi ile o güzel entrylerinden bizleri öksüz bırakan güzel dost. aşk olsun çocuk sana aşk olsun.
bir burç sohbetiyle başlayan güzel muhabbetimiz, özgüvenimi eleştirmesiyle sendelese de hala devam etmektedir.
az önce geçmişe bir dönüp baktığımda, akıllara gelen güzel anları paylaştığım kişidir. her zamanki komik, anlayışlı, mütevazi kişiliğle sevgiyi ne kadar çok hak ettiğini bir kez daha göstermiştir. ilk tanıştığımızda adını unuttuğum ama yazılan anıları bir daha unutamayacağım kişilerden biri olacaktır. aşkın ne olduğunu, varlığını iyi anlatır. sözlükten ayrılmış olsa bile, unutulmayacaktır tanıdıyanlar tarafından.
petrolle uğraştığı bilinse de, aslında mühendis* değildir. bartında değil, batmanda yaşamaktadır. yakışıklıdır, gelin adayını seçme işini bana bırakmıştır.* kendisine bu inceliğinden dolayı teşekkür edip, selam ederim.
güya sözlüğü terk edip gitmiş yazardır. buralarda bir yerlerde olduğundan adım gibi eminim nedense...
elveda demiş 27 numaralı entry de kendisi. entry lerine bakılırsa ince ruhlu birisi sanki. nick altıma yazmış zamanında, ahde vefa'ya binaen yazmak lazım birşeyler. eğer buralardaysa hala, yazsın özelden dediğim yazardır.

edit: vay lan, bu entry bile eksilenebiliyorsa seovi tekamülünü tamamlamış demektir. bundan sonra seovo diye anılmasında fayda müteala edilir.
ing. namlu
(#7594734) duygulara tercüman yazar.
yardımsever, iyi niyetli yazar. umarım dedikleri doğru çıkar yoksa on yıl sonra çıkmasın karşıma*.