1. 1.
  Biceps çalıştırmaya yarayan başlıca hareket.

  Bar omuz genişliğinde tutulup avuç içleri dışarı bakacak şekilde konumlandırılır. Dirsekler yandakyen bilekler dikey olana kadar bar kaldırılır, kollar tamamen açılana kadar indirilir, tekrar edilir.
  ... baybars
 2. 2.
  komik bir alettir. yamuk yumuk. ilk eline alanlar nasil tutacagini bilemez, ayagina düsürenler bile vardir.
  ... aftermath
 3. 3.
  şu şekilde yapılır

  http://img431.imageshack....rcisesbarbellcurls2sa.gif
  1 ... atan alir spor
 4. 4.
  biceps kasındaki gerilimi boşaltmamak için forearms adelesi ile arada yaklaşık 40 derece açı kalınca barı durdurmak gerekir. bu harekette ağır kiloya girip belden vurdurmak* sakatlanmaya yol açabilir, mümkün olduğunca nizamiyetten şaşmamak lazım. aynı zamanda hareketin kendi içerisinde süpersetli şekli vardır, kol açık pozisyondan 90 derece olacak şekilde katlanır ve bar tekrar indirilir. bu şekilde yarım barbell curl hareketi belirli bir tekrarda yapılır ve ara vermeden 90 'derecedeki pozisyondan hareket tamamlanır. yani bu defa biceps ile forearms arasındaki açı 90 iken tamamen kapatılır ve tekrar aynı duruma gelince eşit tekrar sayısına ulaşılıncaya kadar devam edilir.
  1 ... roy mustang
 5. 5.
  hacim ve güç kazandırma amaçlıdır. konsantrasyon curl daha karizmatik görünse de barbell ondan çok daha önemlidir. ayrıca cem yılmaz'ın son opet reklamında peluş karakteri bu hareketi yapmakta.
  ... martin edilen
 6. 6.
  feci zevkli hareket. ben salona.
  -1 ... beyaz musluman
 7. 7.
  sporcuların bir yıldan önce bırakmaması gereken harekettir. eğer bicepse sağlam bir temel atmazsanız ileride büyük problemler yaşayıp başa dönersiniz.
  ... karacabey
 8. 8.
  z-bar (ez-bar) ile, ya da düz bar ile yapılır. geniş ve dar tutuşlarda, uzun ve kısa başın ona göre çalıştığı söylenir.
  ancak barbell yerine, dumbbell kullanırsanız, bileği daha çok çevirebileceğiniz için bicepsler daha çok çalışacaktır.
  ... abe no seimei
 9. 9.
  kollarınız patlayacakmış hissi veren güzide hareket. genelde yeni başlayanlar için verilse de ileri dönemlerde de çalışmanız oldukça faydalıdır.

  gördüğüm kadarı ile bu hareket yapılırken en çok yapılan hata, bar yukarı çekilirken ağırlığın kol ile değil bel ile alınması.

  gerekirse az ağırlık ile yapın ancak ağırlığı tamamen kollarınız ile çekin. yoksa belden aldığınız sürece hiçbir şekilde fayda sağlamayacaktır.
  1 ... aquila non capit muscas
 10. 10.
  Disaridan basit gibi gozukur ama dorduncu sette ikindirir.
  1 ... portatif